Stare de spirit - 59

Options Stare de spirit - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
roxinthya
Postat: Saturday, January 23, 2016 4:04 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Bere esti de coma! hohot hohot
Cica e o entorsa - multumesc lui Dumnezeu angel
Sanatate multa!
marivic
Postat: Saturday, January 23, 2016 4:07 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Multumesc fetele mele dragi Cheek Kiss DistanceKiss Cheek Kiss
Astazi de dimineata m-am trezit cu un junghi in omoplat in partea din spate si ma durea si in fata,durere de cap,nas foarte uscat si tuseam de....ziceam ca mor.Mi-a facut Bogdan un Fervex si ma simt putin mai bine.Am intrat in bucatarie sa fac ceva de mancare.......ca n-are cine,na....dar tot aiurea ma simt.Berre,m-as simti bine sa bantui prin magazine,dar..doar cu jumatatea langa mine,caci eu nu mai am nici un chior sic Dentista mi-a mancat tot salariulras
Si sa-ti fie de bine ,Berre....sa te tina starea asta mult si bine computerlove
marivic
Postat: Monday, January 25, 2016 8:16 PM

Auuuuuuu,fete......mi-e atat de rau....uff plans uff
Am o tuse de parca latru.....Toata noaptea nu am dormit din cauza tusei;cum ma intindeam,cumma astupam,asa ca am dormit aproape in sezut pale
Astazi am fugit de la munca la dr.sa ma consulte.A zis ca nu am nimic la plamani dar eu tusesc de ma sparg in bucatipale pale
Mi-a dat tratament dar ar trebui sa stau acasa....Poate imi iau medical,habar nu am ce sa fac?A zis dr.sama infofolesc dimineata sa nu mai respir aerul rece,dar eu ma imbrac precum eschimosii....ce Doamne iarta-ma sa imi mai pun pe mine?
Astazi am facut supa ta Ingeras si parca am transpirat putin.....
ingerash
Postat: Tuesday, January 26, 2016 6:41 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Asa si sotul a ramas cu tuse dar nu mai este asa puternica,ma tin de el cu ceai,miere,dropsuri de tuse cu lamaie si miere si uns pe piept si spate cu VapoRub..Multa sanatate marivic computerlove un sirop de muguri de brad era bun.
sousourel
Postat: Tuesday, January 26, 2016 9:35 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ce de bolnaviori! Sanatate multa fiecaruia in parte!pupici
Noi pana aici am scapat cu ceva muci si o tuse mica-mica la fete. Din toamna am primit de la o tanti o "ciuperca de ceai" a carei "productie" o bem cu spor si daca nu e grozava la gust.Daca asta tine racelile departe....
bereea
Postat: Wednesday, January 27, 2016 9:17 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Fetelor, sanatate! De cand mancam mai mult usturoi si fructe n-am mai stiut ce e aia raceala adevarata! Fiica-mea este la a sasea iarna fara raceala
misha
Postat: Thursday, January 28, 2016 12:37 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Marivic, multa sanatate! Poate n-ar fi totusi rau cateva zile de stat acasa la caldura si odihna! Organismul tau are nevoie si de asta! Si apoi, sa nu fie ceva contagios ce ai putea da si copiilor cu care lucrezi...sigur nu e caz de antibiotic? Ti-ai facut exudat?
Maria & Mario
Postat: Friday, January 29, 2016 11:42 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Multa sanatate tuturor ! e De sezon, ce sa-i facem ?! Cred ca toti visam la primarava ! Blushing
marivic
Postat: Friday, January 29, 2016 6:07 PM

misha wrote:
Marivic, multa sanatate! Poate n-ar fi totusi rau cateva zile de stat acasa la caldura si odihna! Organismul tau are nevoie si de asta! Si apoi, sa nu fie ceva contagios ce ai putea da si copiilor cu care lucrezi...sigur nu e caz de antibiotic? Ti-ai facut exudat?

Misha,sunt pe antibiotic,caci mi-era rau...iar virusul l-am luat de la un copil care astazi nu a mai venit.....dupa ce l-am intrebat daca mama sa nu l-a vazut cat ii este de rau....sau daca ii da ceva medicamente....uff uff uff Prea tarziu....insa...uff
t-mihaela
Postat: Friday, January 29, 2016 9:48 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Sa va zic una rasu-plansu ...azi primesc un mesaj interesant pe FB "Frumoasa fata ai .Ce mai faceti?" what what frumoasa fata AM ????trebuia sa fie frumoasa fata AVEM ca ai participat la procedura dar ai preferat sa dai bir cu fugitii acum 17 ani si acum apari din senin pac hop sa fac infarct .Dia abia daca mai leaga doua vorbe in romaneste ,la scris mai merge ca are timp de gandit si formulat ideea dar deja mi-a spus "My dad is baba (adica Kaze angel ) ,this other guy is a stranger to me.Block him away"cool
Mei, telenovela nu alta alcool
praslea_cel_voinic
Postat: Saturday, January 30, 2016 3:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Mihaela Lol , vrea ceva si e doar introducerea. Totul se reduce la bani Crazy
aurishta
Postat: Saturday, January 30, 2016 9:41 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
t-mihaela wrote:
Sa va zic una rasu-plansu ...azi primesc un mesaj interesant pe FB "Frumoasa fata ai .Ce mai faceti?" what what frumoasa fata AM ????trebuia sa fie frumoasa fata AVEM ca ai participat la procedura dar ai preferat sa dai bir cu fugitii acum 17 ani si acum apari din senin pac hop sa fac infarct .Dia abia daca mai leaga doua vorbe in romaneste ,la scris mai merge ca are timp de gandit si formulat ideea dar deja mi-a spus "My dad is baba (adica Kaze angel ) ,this other guy is a stranger to me.Block him away"cool
Mei, telenovela nu alta alcool
alcool alcool
kali
Postat: Saturday, January 30, 2016 11:22 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Are dreptate din punctul meu de vedere... frumoasa fata AI! Sau, mai bine, aveti... tu si Kaze... ca parinte nu-i ala care te face. Eu nu i-am permis niciodata sa vorbeasca despre copiii nostri ( asta insemnand eu + blondu' ) ca si cum ar fi ai lui - ala a procreat si atat; orice drept asupra lor - chiar si cel de informare - l-a pierdut cand a ales in defavoarea celor mici. Tata e cel care le stie toate fricile si problemele, le sterge lacrimile si-i tine in brate, ii iubeste si ii sustine, nu bufonul care si-a pus palma-n ***, isi " traieste " viataLol si isi mai aduce aminte de copiii " lui " cand mai are vreo raceala, o data la n-shpe ani, si nu are cine sa-i duca paharul cu apa la pat. Hai, ma lasi?!.

Da' sa plateasca pensia alimentara aia de 2 lei e sub demnitatea lui. Legatura e una... spirituala.hohot Doar ca si aia e cu hopuri de cativa ani...

Sunt scorpie si ma lasa absolut rece telenovelele astea. I-am si zis: vrea copii? Sa-si faca si sa si-i creasca! El nu mai are de ceva ani; " familia " lui e moarta si ingropata... nevasta lui... copiii lui... despre ce vorbim aici? Eu am o familie... el e cu treaba lui da' nu-s datoare cu nimic sa-i ascult miorlaielile si lamentarile. Du-te, frate, la psiholog daca doresti psihoterapie; eu ti-s straina.

De ceva vreme e in silenzio stampa da' ma astept si eu sa-si faca aparitia peste vreo 7 ani. Il astept; cu sabia scoasa din teaca. duel

Hmmm... li se mai activeaza - din fericire nu foarte des - " instinctele " paterne. Bine ca se intampla rar si-i tine putin.
mirela74chris
Postat: Saturday, January 30, 2016 12:33 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
kali wrote:
Are dreptate din punctul meu de vedere... frumoasa fata AI! Sau, mai bine, aveti... tu si Kaze... ca parinte nu-i ala care te face. Eu nu i-am permis niciodata sa vorbeasca despre copiii nostri ( asta insemnand eu + blondu' ) ca si cum ar fi ai lui - ala a procreat si atat; orice drept asupra lor - chiar si cel de informare - l-a pierdut cand a ales in defavoarea celor mici. Tata e cel care le stie toate fricile si problemele, le sterge lacrimile si-i tine in brate, ii iubeste si ii sustine, nu bufonul care si-a pus palma-n ***, isi " traieste " viataLol si isi mai aduce aminte de copiii " lui " cand mai are vreo raceala, o data la n-shpe ani, si nu are cine sa-i duca paharul cu apa la pat. Hai, ma lasi?!.

Da' sa plateasca pensia alimentara aia de 2 lei e sub demnitatea lui. Legatura e una... spirituala.hohot Doar ca si aia e cu hopuri de cativa ani...

Sunt scorpie si ma lasa absolut rece telenovelele astea. I-am si zis: vrea copii? Sa-si faca si sa si-i creasca! El nu mai are de ceva ani; " familia " lui e moarta si ingropata... nevasta lui... copiii lui... despre ce vorbim aici? Eu am o familie... el e cu treaba lui da' nu-s datoare cu nimic sa-i ascult miorlaielile si lamentarile. Du-te, frate, la psiholog daca doresti psihoterapie; eu ti-s straina.

De ceva vreme e in silenzio stampa da' ma astept si eu sa-si faca aparitia peste vreo 7 ani. Il astept; cu sabia scoasa din teaca. duel

Hmmm... li se mai activeaza - din fericire nu foarte des - " instinctele " paterne. Bine ca se intampla rar si-i tine putin.

Total de acord cu tine!Sa stea cat mai departe !Dauneaza copiilor!Si ,in niciun caz nu esti scorpie,ci doar o mama ce isi apara puii!Deci,ma plec in fata ta!Cheek Kiss coeur
marivic
Postat: Saturday, January 30, 2016 12:44 PM

mirela74chris wrote:

Total de acord cu tine!Sa stea cat mai departe !Dauneaza copiilor!Si ,in niciun caz nu esti scorpie,ci doar o mama ce isi apara puii!Deci,ma plec in fata ta!Cheek Kiss coeur

Subscriu.....si ma bucur ca Dia nu-l considera apropiat.....bine ca vede in felul acesta cum stau lucrurile si este foarte bine ca face diferenta si constientizeaza cine-i este tata cu adevarat! computerlove computerlove computerlove
Cu siguranta doreste ceva de ,,s-a trezit''acum dupa atata vreme uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed