Stare de spirit - 59

Options Stare de spirit - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mirela74chris
Postat: Tuesday, January 12, 2016 11:17 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
Eu o stare bunicica,nici prea -prea,nici foarte-foarte.ras Anul l-am inceput ok,fara batai de cap.Multumesc lui Dumnezeu!
O saptamana linistita va doresc!computerlove Cheek Kiss

Alexandra La multi ani pentru Sara!Sa creasca mare,sa fie sanatoasa si sa aibe o viata plina de impliniri!coeur birthday flowers
oanamaria
Postat: Wednesday, January 13, 2016 11:34 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Alexandra ce fetita mare ai!La Multi Ani Sarei!
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, January 13, 2016 12:32 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
multumim. a avut o zi de vis!! a fost sarbatorita la gradi, apoi dupa-masa a avut petrecere la un loc de joaca. De azi gata ...incepem dansul, desenul ....gata cu distractia. Aaa .... si ma pregatesc sa inscriu copila la scoala Crazy . Cand Doamne trece timpul?

Si asta e pitica mea ...coeur

raly
Postat: Wednesday, January 13, 2016 8:31 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Abia astept sa vina odata weekendul sa mergem la munte la recreere,ca m-am saturat de tot felul de oameni incapabili alcool alcool Sper sa fie un weekend incendiar!Lol Lol Va pup cu drag!computerlove computerlove
marivic
Postat: Wednesday, January 13, 2016 8:44 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Cheek Kiss Clap Clap Bravoo Bravoo
misha
Postat: Thursday, January 14, 2016 6:25 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Alexandra, ai un ingeras de fetita! Sa fie sanatoasa!
t-mihaela
Postat: Friday, January 15, 2016 11:11 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Azi am avut de-a face cu o doamna misterioasa care m-a lasat in ceata si acum dupa ce am ajuns acasa incerc sa inteleg ce s-a intamplat si mai ales de ce.
Ieri a fost ziua Dianei, nu i-am luat tort nu a fost acasa oricum.De trei zile ma tot gandesc daca merita sa-i iau tort sau cadou si azi ma hotarasc asa de lehamite sa nu las evenimentul sa treaca neobservat.M-am dus la o bakery de unde noi luam de obicei torturile la aniversari si cand sa platesc, pac cardul e respinspale Nu aveam cash sau alt card la mine decat ala,era cardul meu obisnuit.Am inlemnit,stiam ca am mai patit odata asa si tre sa ii suni sa stau o ora la telefon .Am luat loc pe un scaun si am inceput operatiunea de sunat cardul .Lume intra, iese clientii vin si pleaca ,eu stau acolo pironita pe scaun si-mi vad de ale mele.Dupa un timp vanzatorul imi zice ca pot sa--mi iau tortul ca cineva a patit pentru el.what Am ramas paf,il intreb daca o cunoaste si pot sa vin maine sa ii las banii pt ea ,el cica, nu, nu o stie,a platit si a plecat asa pur si simplu.Ies afara ,ma uit la masini poate vad pe cineva ,nik,misterioasa a disparut in ceata.scratch
Acum stau si rumeg intamplarea,cum toate se intampla cu un rost , caut si eu sa inteleg de ce cineva plateste pt ine 52$,o suma destul de mare sa o arunci asa pe geam la straini.
Prima data imi vine in minte ezitarea mea de a cumpara tort, se pare ca cineva acolo sus are grija de plodul asta si ignora ca imi cam mananca zilele.bataus
Apoi mi-am adus aminte ca acum doi ani am platit pizza pentru petrecere de sfarsitul scolii fix in acelsi fel, l-am prins pe tipul cu livrarea jos la intrare in cladire si l-am acostat, am platit repede si am disparut.Motivul a fost ca beleaua platii cazuse pe o colega a mea nu mai tin minte exact de ce,parca proasta organizare a fost vina dar ea singura trebuia sa plateasca tot si apoi sa adune de la noi.Insa te-ai prins ca scoala se sfarsise , noi ne imprastiam de la cine sa mai adune?Era clar ca ea ramanea cu gaura in buzunar.cand am urcat sus si i-am vazut pe toti facand misto de "incurcatura" ca asa numeu ei , o incurcatura ,cineva din greseala a platit pizza ,adica un prost din greseala arunca pe geam 70$ ,sincer mi-a parut rau de gestul meu dar pana la urma nu l-am facut pentru gloata de idioti ci pentru colega respectiva si pt asta nu mi-a parut rau.
Deci, ma intreb de ce un strain picat din senin imi pune un tort in brate ...pt ca am plod norocos,pt ca cineva vrea sa-mi arate ca ar trebui sa renunt la ura si sa uit trecutul si toate mizeriile inghitite sau e doar rasplata a unui bine facut candva .
Orice ar fi, birthday plod.
aurishta
Postat: Saturday, January 16, 2016 8:29 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Faina intamplare! Deci tot va fi un moment placut, chiar daca Diana nu va fi pe-acolo...sau poate va fi???? Sa vedem!topai topai

miriam
Postat: Saturday, January 16, 2016 8:53 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
Chiar ca faina, asta i un moment cand te bucuri ca toate se platesc in viatadance
La multi ani Dianei!
kali
Postat: Saturday, January 16, 2016 9:15 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
t-mihaela wrote:
... pt ca cineva vrea sa-mi arate ca ar trebui sa renunt la ura si sa uit trecutul si toate mizeriile inghitite...

Cred ca asta e. Resentimentele te otravesc pe tine iar frustrarile ii afecteaza si pe ceilalti. Usor de zis, stiu...
Sa fie sanatoasa, Diana, cu noroc si cu... minte! La multi ani!
mirela74chris
Postat: Saturday, January 16, 2016 11:17 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
Mihaela iti doresc multa intelepciune!computerlove Un parinte iarta si indura multe,ca de-aia e parinte.Noi am fost altfel fata de parintii nostri,am crescut in alte conditii.Copii nostri au alte conditii de trai si alt fel de a fi.Noi ii crestem pentru ceea ce vor deveni ei,pentru ca sa isi rostuieasca viata in stilul lor.E greu,dar e frumos.Facem si noi,cea ce au facut parintii nostri pentru noi.E drept ca,de multe ori avem impresia ca ai nostri copii sunt de pe alta planeta(cel putin,eu,sa nu generalizezsic ),dar stau si ma intreb,daca parintii nostri nu gandeau la fel despre noi.Lol Deci...ura atrage ura,gandurile negative atrag necazuri.Ia-o ca pe o lectie venita de sus si trataeaza-ti fata ca si cum nu a gresit cu nimic in fata ta.Si adu-ti aminte cat de fericita ai fost cand ai adus-o pe lume,chiar daca ai trecut prin durerile nasterii.E copilul tau,cu bune si rele si a venit pe lume si te-a ales sa fii mama ei.
La multi ani Dianei,sa ii dea Dumnezeu sanatate si minte ,sa devina persoana pe care o doresti!

In alta ordine de idei va imbratisez cu drag pe toate si va doresc un we minunat!Cheek Kiss computerlove
aurishta
Postat: Saturday, January 16, 2016 2:32 PM

t-mihaela wrote:

Aaaaa...si copiii mei au spus, in unanimitate, ca este cea mai "penala" urare auzita vreodata de vreo ureche omeneasca!Lol Lol
t-mihaela
Postat: Saturday, January 16, 2016 5:11 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Haha,urare penalaBig Laugh
Continuarea e ca a venit aseara a stat cu noi o ora doua ,a papat tortul si s-a bucurat ca pitulicea la graunte ca ne-am amintit de ziua ei .A spalat vase , strans masa what ...si apoi a disparut.scratch
aurishta
Postat: Saturday, January 16, 2016 5:35 PM

Tot e bine!chitara chitara
marivic
Postat: Saturday, January 16, 2016 7:00 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Ma bucur ca a venit......ceea ce denota ca simte nevoie acuta de afectiune...Adica,s-a gandit ca nu o sa zici:,,De ce ai venit?sau chestii din acestea....S-a bucurat si a simtit ca iti pasa,ca nu a trecut ziua ei fara nimic,fara importanta...Mihaela,zi ce vrei dar m-a bufnit plansul...De ce?Pentru ca prin asta Dia vrea sa-ti atraga atentia...este un copil,un copil care la viata ei de pana acum,sa stii(concluzia asta am traso eu din ce povesteai)ca a fost un copil tracasat...un copil care nu stie cum sa reactioneze la pumnii vietii si reactioneaza in felul sau.Stiu,nu este tocmai ortodox modul de reactie dar asta stie,.....Las-o incet....cu ajutorul lui Dumnezeu va gasi drumul bun dar si cu rabdarea ta....Nu te mai supara pe ea...aminteste-ti ca spuneai chiar tu ca ai fost o fire mai rebela.....Asa ca ....NuImiPasa nu spune ca nu-ti pasa....Fii mai blanda si mai iubitoare....Mie mi-au dat lacrimile punandu-ma in situatia voastra acum....si parca va vad in fata ochilor.....Dumnezeu sa va dea rabdare,iubire,intelegere si ani multi de acum incolo in care sa gasiti numai momente frumoase si placute impreuna!computerlove hearts computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed