
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 7/3/2010 Mesaje: 1948
| Mihaela, adolescenta e o perioada dificila care necesita mult calm, multa rabdare si multa comunicare. Toata aceasta perioada e un moment propice sa fii alaturi de ea (chiar daca nu esti de acord in totalitatae cu ideile ei) pentru ca e foarte important sa-si stie mama aproape. Iti doresc sa administezi cat mai bine situatia!
Bereea, distractie placuta lui Ale! Ce frumos! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 3/29/2007 Mesaje: 22800
| Multumesc, Monica! Era atat de emotionata azi dimineata! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 10/4/2006 Mesaje: 6849
| Mihaela, de asta mi-e frica si mie pe viitor... acum e super ok, constiincioasa la scoala, face ce-i spun (nu din prima, dar face), e draguta, insa raspunde si a cam prins tupeu cu noi, in rest cu altii e mamaliga...
Bereea, ce frumos!
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Eu am emotzii azi - fiica-mea are concurs la gradi!
|
|
 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/20/2008 Mesaje: 5142
| Nu ideile ei ma incurca ci lenea , comoditatea.Nu face nimic pt casa asta parca ar fi hotel, vii , pleci ,mananci iar pleci iar vii.Hotel gratis .Nu spalat vase, nu matura.I-am spus ca iifac poze la camera ei si le pun pe facebook vada toti cum e pe afara vopsit gardul si inauntru leopardul. Nu e copil rau ...rau de gura da, dar lenes. Si eu ii spuneam mamei vorbe grele dar nu ca chiar le gandeam, vroiam sa ma fac auzita.Sa zicem faza cu masina de spalat o treccu vederea dar lenea ma omoara ...eu la varsta ei bateam covoare pe bara de aveam bataturi in palme , cum se vindeca una aparea alta .Dar faceam si multe rele ...am fost rebela rau dar am invatat carte. |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 8/10/2007 Mesaje: 13449
| t-mihaela wrote:Nu ideile ei ma incurca ci lenea , comoditatea.Nu face nimic pt casa asta parca ar fi hotel, vii , pleci ,mananci iar pleci iar vii.Hotel gratis .Nu spalat vase, nu matura.I-am spus ca iifac poze la camera ei si le pun pe facebook vada toti cum e pe afara vopsit gardul si inauntru leopardul. Nu e copil rau ...rau de gura da, dar lenes.  Si eu ii spuneam mamei vorbe grele dar nu ca chiar le gandeam, vroiam sa ma fac auzita.Sa zicem faza cu masina de spalat o treccu vederea dar lenea ma omoara ...eu la varsta ei bateam covoare pe bara de aveam bataturi in palme , cum se vindeca una aparea alta .Dar faceam si multe rele  ...am fost rebela rau dar am invatat carte. Parca vb de fi-miu Nu face nimic....dar nici nu invata....daca s-ar putea numai calculator 24/24 h ar fi ok |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 8/10/2007 Mesaje: 13449
| Eu stare SUPER Sunt 1/2 nervi,1/2 bine,dar tind spre foarte bine acum,caci sunt acasa cu familia....Probleme la serviciu,cu o colega,...darma consolez caci le pregatesc o surpriza de proportii..... |
|

 Nivel: MEMBRU FONDATOR
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 9883
| Ma duc sa recuperez ! Eu : nu am timp nici macar de o criza de nervi , desi am tot dreptul ! O merit !!!! Asa ca .... Sa vina Varaaaaa !!! Vacantaaaaa !!! Soarele !!!!! |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 8/10/2007 Mesaje: 13449
| Si eu Oana,la fel .....vreau caldura,soareeeeee Astazi dupa amiaza,dupa serviciu,am scos toate florile din casa ,de la etaj,afara in curte.....Le-am bibilit:pus pamant nou,udat,curatat...sunt asa frumoase cu toate ca sunt cam anemice dar s-a inviorat curtea cu ele....Soare,copiii,sotul,tata....atmosfera super in familie! |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 8/10/2007 Mesaje: 13449
| O zi de vineri superba,va doresc! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 3/29/2007 Mesaje: 22800
| Si eu vreau soare si caldura, dar ma gandesc ca peste vreo doua luni imi trece dorul asta si vreau iar frig.
Ma bucur ca azi e vineri, o saptamana super stresanta la munca, computerul merge rau, ma gandesc sa-l "aranjez" un pic poate imi ia unul nou. M-am saturat si de ploaie si frig, vreau zile de primavara si la propriu si la figurat. |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 7/22/2007 Mesaje: 11815
| Va trimit caldura si buna dispozitie in care ma aflu acuma.Pup! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 1/8/2007 Mesaje: 6843
| Caldura pot trimite si de la mine, maine (adica azi for fi 31 de grade ..)
Shirel pupici de la noi tie si lui Shiraz
Stare generala buna, planuri de viitor si lipsa de timp
Mihaela cunosc de aprope situatia si la noi este la fel !! Oglinda si creionul dermatograf sunt bazele in rest pot sa stea toate mormane peste mormane in camera, nici ca ii pasa !!!
|
|
 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/20/2008 Mesaje: 5142
| I-am scris un mesaj "Fa-ti curat in camera si spala vasele daca vrei bani de weekend" dar m-a apucat si nu l-am mai trimis.Intr-o secunda mi s-au perindat prin fata ochilor toti patru ani de asteptare si inca patru de adaptare, copilul asta in sfarsit si-a gasit linistea si eu stric tot cu vasele mele...I-am scris "mami te iubeste "si atat,message sent. |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 8/10/2007 Mesaje: 13449
| Miha, esti Stare super-buna astazi! Aseara am primit mail cu detaliile decalatorie si informatii foarte utile de la apartamentul pe care l-am rezervat in luna iulie pt vacanta. Ohhh,de abia astept sa plecam! In alta ordine de idei,ma lupt in continuare cu ganduri de a abandona sau nu serviciul si imi dau seama pe zi ce trece cat de mult sunt invidiata la serviciu.... Incet,incet,curtea casei noastre capata putina forma si noi lucram cu drag si spor pt a se vedea cat de cat o schimbare in ea... Ma simt bine,...stralucesc,simt ca sunt un bulgare de iubire si plutesc pe norisori roz |
|
|
|