Stare de spirit - 56

Options Stare de spirit - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Saturday, November 17, 2012 6:32 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Imi pare tare rau cand aud de razboiae, bombardamente, moarte.Shirel, dumnezeu sa va aiba in paza Luipupici
mariana71
Postat: Saturday, November 17, 2012 8:32 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/14/2009
Postari: 5442
Locatia: italia
Eu ma infior uff .Nici nu imi pot imagina asa ceva . Sper ca Dumnezeu sa le limpezeasca mintile si cat mi-as dori sa nu se mai auda de atata ura in lumea asta.

Fetelor,va doresc un sfarsit de saptamana placut pupici pupici pupici pupici .
shirel
Postat: Saturday, November 17, 2012 8:44 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
mikaela wrote:
Da, si eu sunt cu ochii pe stiri despre Israel, vad ca SUA a declarat deschis ca sprijina Israelul, in seara asta am inteles ca Hamasul nu are nimic impotriva unei negocieri si incetarii atacurilor.scratch De fapt tipul zicea ceva de genul ca sunt mai mulle victime de partea palestinienilor decat a israelienilor ca cica Hamasul nu are dotarea militara a Israelului. Imi pare rau ca nu mai retin cine a zis, un motz al gruparii Hamas, cu nume din astea greu de retinut ...Abdulah Salem sau Asmanca Salamdanamalcool sorry1 Din cate retin Shirel, tu parca locuiesti aproape de Haifa, in nordul tarii, chiar daca nu sunt atacuri acolo, va fi probabil afectata toata tara economic si nu numai. Trist, foarte trist ce se intampla si cum mor suflete nevinovate...cry pale

Intradevar de partea aialalta sunt multe victime dar pe parcursul 10 de ani in fiecare saptamana si nu exagerez alcool Hamasul trimiteau rachete in partea de sud a Israelului,deci oamenii si copii de acolo traiau zilnic un calvar.Israelul nu a raspuns atunci ,acuma in ultima vreme bombardau din ce in ce mai mult si de aceea s-a hotarat ca echipa asta terorista trebuie sa fie dezarmata si slabita definitiv.Intradevar sunt victime nevinovate de ambele parti ,plus ca majoritatea populatiei palestieni sunt de mult victime ale Hamasului in fisiile Gaza,fiind ei conduc mai totul acolo.
Israelul niciodata nu va fi atacat economic in urma unui razboi are o economie foarte tare care nu poate fi daramata asa usor.Oamenii continua sa traiasca normal si sa incurajeze lupta inceputa de armata.
Nu stiu daca exista vreun stat in lume care sa fie atacat de atatea ori fara sa intoarca nimic inapoi ca Israelul ...acuma gata sau hotarat sa-si spuna cuvantul
marivic
Postat: Saturday, November 17, 2012 8:50 AM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Offff,Doamne,....
Dumnezeu sa va apere,Shirel,.....sa va ocroteasca si sa ocroteasca toti oamenii din Israel,...sa inceteze razboaiele si sa fie pace si liniste!angel angel angel
marivic
Postat: Saturday, November 17, 2012 8:30 PM

Sunt 3065 km pana la tine iubirea mea,.....dar vreau sa-ti spun TE IUBESC,.......aici si acum,......
gabyta
Postat: Saturday, November 17, 2012 8:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/20/2011
Postari: 3242
Locatia: spania (Ro -Sebes AB)
Si eu sunt cu gandul si inima alaturi de voi Shireluto draga meapupici computerlove
Doamne ajuta si ocroteste pe toata lumeauff
clalina
Postat: Sunday, November 18, 2012 5:39 PM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Shirel si eu sunt cu gandul la voi!Dumnezeu sa va aiba in paza lui!computerlove computerlove computerlove pupici
mariana71
Postat: Sunday, November 18, 2012 11:42 PM

Intrat: 10/14/2009
Postari: 5442
Astazi am fost sa mancam la un restaurant chinezesc si nu am crezut ca o sa spun asa ceva : a fost de nota 20 .Am incercat din delicatesele lor ,unele mi-au placut, altele nu.Sushi,nu stiu daca am scris corect ,nu am fost curioasa sa gustsic,dar erau de diverse sortimente . Ce m-a lasat paf,a fost ca meniul ca pret, e 11 euro exclus bauturi si totul sub forma de bufet ,puteai manca la discretie,incepand de la salatele lor,fructe de mare in pastella ,legume, tot fripte tot felul de carnuri si peste crud pe care tu ti-l alegeai si era fript imediat,fructe de toate neamurile ,frigider de inghetata, la alegere,fructe uscate,iar curatenia si servirea impecabila. Poate o sa credeti ca sunt de pe alta lume,dar eu asa ceva nu credeam ,daca nu as fi vazut cu ochii mei sorry1 .
bereea
Postat: Monday, November 19, 2012 7:44 AM

Sa-ti fie de bine, Mariana!pupici La noi se mananca cu 9,90 , iar in Austria cu 8 euro.Mananci la discretie si e chiar buncool
shirel
Postat: Monday, November 19, 2012 8:01 AM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
ras ras Mariana sa-ti fie de bine!!Si la noi sunt ieftine numai ca eu nu prea le frecventez,gatesc mancarea chinezeasca acasa si parca imi place mai mult decat la restaurant.Aaa dar am fost si la un restaurant chinezesc gurme si acolo m-a surprins ce am vazut este cu totul si cu totul altceva .Apropo sushi nu este mancare chinezeasca si japoneza!sic
bereea
Postat: Monday, November 19, 2012 8:11 AM

Aici multe restaurante sunt mixte chinezo - japoneze.

Mi-ar place sa gatesc si eu mancare chinezeasca acasa, dar nu se prea gasesc ingredientele necesare
katy_lumika
Postat: Thursday, November 29, 2012 9:31 PM

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Noi suntem in carantina, Mayuc, eu si Deutza avem enterocolita in faza urata, cu varsaturi repetate. Nuna si Luia au scapat mai usor dar virusul tot a dat tarcoale si pe la burtica lortunete Va citesc cu drag insa mai greu cu scrisulsorry computerlove
marivic
Postat: Thursday, November 29, 2012 9:50 PM

WOUUU,pale pale sanatate multa,Katy!Sa va faceti repede bine pupici
denisa_rachid
Postat: Thursday, November 29, 2012 10:21 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Katy, multa sanatate!pupici
mamiemi
Postat: Friday, November 30, 2012 12:07 AM

Intrat: 2/3/2008
Postari: 1467
Locatia: Craiova
Bine v-am regasit,dragele mele!
Mi-e dor de povestit cu voi si de crosetat.
De duminica cealalata pazesc pui bolnaviori. Intai Matei cu 2-3 zile febra si voma si Ioan cu nasuc infundat si tuse, apoi Ioan voma, febra, deshidratare, internat in spital vineri dimineata, rotavirus, perfuzii muuuuuuuuulte, 6 vene sparte,
De vineri seara ni s-a alaturat si Teo, cu voma, diaree si criza de tetanie - maini inclestate, fata amortita.
Ne-am externat luni.
Teo are 38 kg la 1,70 m. E topita.

Ioan ma ingrijoreaza insa si mai mult. La 1 an are doar 8 kg. Acum dupa ce a trecut rotavirusul, iarasi a inceput cu multe scaune, voluminoase, partial nedigerate si mananca de te sperie.
Cunoasteti cumva un medic specializat in malabsorbtie? A avut cineva probleme de acest gen cu copilul?
Va imbratisez!
Sanatate fetelor, Katy!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed