Stare de spirit - 56

Options Stare de spirit - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Friday, November 9, 2012 4:20 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Acum vreo 3 ani am cumparat niste braduti mici si i-am plantat in fata casei.I-am udat pe toti, le-am pus vitamine ,i-am ingrijit cat am putut sa-si prinda radacinile .Dintre toti doar unul se ambitiona si nu vroia sa raspunda la efortul meu.A stat o vreme verde apoi a inceput sa dea semne de suparare,si-a ingalbenit cateva crengute.I-am pus mai mult sol la radacina , il mangaiam zilnic si-i vorbeam, ii promiteam ca el va fi bradutul de Craciun ,dintre toti doar el va fi alesul.A incercat bradutul meu sa-si revina ,a inverzit la loc cateva frunzisoare .Intr-o dimineata il gasesc jumate ingalbenit ,am inteles ca lupta lui s-a sfarsit.L-am ingrijit in continuare si i-am alinat suferinta pe patul de moarte apoi cand toata clorofila s-a scurs din trupul lui mic l-am scos si am pus acolo o piatra funerara ...o piatra de rau simpla ca sa stim ca acolo s-a dat o lupta grea de inradacinare a unui bradut dezradacinat .
In fiecare zi cand ies din casa vad piatra aceea si am mereu sentimentul sa-mi scriu numele pe ea.
ingerash
Postat: Friday, November 9, 2012 4:48 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Mihaela,iti lipseste tricotatul vad,lasa piatra aia in pace,nu-i a ta!pupici

Copii sunt in vacanta azi,ne distram de azi dimineata,craft,jocuri...David cucereste noi teritorii...merge! Pe langa fotolii si de`a busilea,uneori uita sa se tina si sta in picioruse,apoi realizeaza ca el e in picioare nesustinut si se tranteste in funduletzcoeur Azi implineste 11 luni!!!yes dance
LilianaD
Postat: Friday, November 9, 2012 5:13 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/22/2011
Postari: 5024
Locatia: Germania
Miha, Miha....anu` trecut ai promis ceva, ti-amintesti?pupici
Ingerashule ai flacau mare, sa-ti traiasca!pupici pupici ...cum trece timpul....
denisa_rachid
Postat: Friday, November 9, 2012 5:19 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Mihaelapupici

Ingerash, la multe lunite! si sa va traiasca fericit si iubit ca in prezent!pupici computerlove
ingerash
Postat: Friday, November 9, 2012 5:23 PM

Dragele mele timpul trece tare repede,bebelu`creste...e baietel ghidush deacum si curios coeur Va multumesc pupici pupici iloveyou
marivic
Postat: Saturday, November 10, 2012 8:01 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Sunt atat de obosita si bineinteles stresataras
Astazi am facut atata treaba incat ma mir cum de mai stau in picioare,......
Mancare,placinte,am taiat si doi ratoi si i-am curatat si transat,...am aranjat florle in living pt iarna,apoi lectii cu Victor,....Doamne simt ca nu mai pot,iar maine,sper sa-mi fac ceva din acte,caci nu am facut nimic toata saptamana,....
Mi-ar mai trebui concediu,...mi-ar mai trebui zile sa stau acasa,.....plans plans plans
Sunt multumita ca mi-am luat cateva chestii de imbracat,de incaltat si un suport destul de mare pt Cd-uri si DVD-uri,....yes yes yes Shopping-uiala imi da o stare atat de buna,...si ma calmeazayes yes yes
nicoymika
Postat: Saturday, November 10, 2012 8:37 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 9/29/2012
Postari: 129
Locatia: Spania
La cat mai multe lunite pentru bebe-ul tau Ingeras!pupici pupici
Marivic vin si eu? stii cum se zice "la placinte inainte".topai
marivic
Postat: Saturday, November 10, 2012 8:46 PM

Haide,nico,.....te astept cu drag....computerlove
mikaela
Postat: Saturday, November 10, 2012 9:06 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
t-mihaela wrote:
Acum vreo 3 ani am cumparat niste braduti mici si i-am plantat in fata casei.I-am udat pe toti, le-am pus vitamine ,i-am ingrijit cat am putut sa-si prinda radacinile .Dintre toti doar unul se ambitiona si nu vroia sa raspunda la efortul meu.A stat o vreme verde apoi a inceput sa dea semne de suparare,si-a ingalbenit cateva crengute.I-am pus mai mult sol la radacina , il mangaiam zilnic si-i vorbeam, ii promiteam ca el va fi bradutul de Craciun ,dintre toti doar el va fi alesul.A incercat bradutul meu sa-si revina ,a inverzit la loc cateva frunzisoare .Intr-o dimineata il gasesc jumate ingalbenit ,am inteles ca lupta lui s-a sfarsit.L-am ingrijit in continuare si i-am alinat suferinta pe patul de moarte apoi cand toata clorofila s-a scurs din trupul lui mic l-am scos si am pus acolo o piatra funerara ...o piatra de rau simpla ca sa stim ca acolo s-a dat o lupta grea de inradacinare a unui bradut dezradacinat .
In fiecare zi cand ies din casa vad piatra aceea si am mereu sentimentul sa-mi scriu numele pe ea.

Mihaela, ce-ar fi sa pictezi tu piatra aia cu ceva vesel? Si tu si copiii sa mazgaliti ceva vesel pe ea ca atunci cand o vezi sa stii ce te bucura si cine are nevoie de tine...computerlove
marivic
Postat: Friday, November 16, 2012 6:43 PM

Shirel,sunteti bine?Acum vad stiri la tv,despre Israel,.....pale pale pale In Tel-Aviv si Ierusalim,vad ca se bombardeaza,....Sunteti ok?uff uff
ingerash
Postat: Friday, November 16, 2012 7:26 PM

Shirel,sunteti bine?computerlove grup
bulibuli
Postat: Friday, November 16, 2012 9:57 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
marivic wrote:
Shirel,sunteti bine?Acum vad stiri la tv,despre Israel,.....pale pale pale In Tel-Aviv si Ierusalim,vad ca se bombardeaza,....Sunteti ok?uff uff

Doamne, acum aflu si eu.. daca nu ma uit la TV.. Shirel, sper ca sunteti bine, mami!!
shirel
Postat: Friday, November 16, 2012 11:01 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Fetele mele dragi noi suntem bine,starea nu este pentru noi asa de dramatica cum se vede in intreaga lume.In zona mea nu sunt bombardari,numai ca baza de avioane de lupta se afla la cativa km de noi si le auzim foarte des.Am cumnatul meu in zona de lupta in sudul Israelului si el a parasit orasul venind la maica sa in alt oras.De data asta cred ca va dura ceva mai mult fiindca vor sa dezarmeze total gruparea Hamas din fasia Gaza.
Va pup si va doresc numai bine si in general pace.Credeti-ma cand este pace si sanatate numai avem nevoie de nimic,toate lucrurile fiind necesitati neinsemnate .pupici pupici
bulibuli
Postat: Friday, November 16, 2012 11:49 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Asa este... Dumnezeu sa va ocroteasca!!
mikaela
Postat: Saturday, November 17, 2012 1:03 AM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Da, si eu sunt cu ochii pe stiri despre Israel, vad ca SUA a declarat deschis ca sprijina Israelul, in seara asta am inteles ca Hamasul nu are nimic impotriva unei negocieri si incetarii atacurilor.scratch De fapt tipul zicea ceva de genul ca sunt mai mulle victime de partea palestinienilor decat a israelienilor ca cica Hamasul nu are dotarea militara a Israelului. Imi pare rau ca nu mai retin cine a zis, un motz al gruparii Hamas, cu nume din astea greu de retinut ...Abdulah Salem sau Asmanca Salamdanamalcool sorry1 Din cate retin Shirel, tu parca locuiesti aproape de Haifa, in nordul tarii, chiar daca nu sunt atacuri acolo, va fi probabil afectata toata tara economic si nu numai. Trist, foarte trist ce se intampla si cum mor suflete nevinovate...cry pale
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed