Stare de spirit - 56

Options Stare de spirit - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Postat: Tuesday, December 4, 2012 4:23 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
kali wrote:
Hmmm, judecand dupa starea voastra, refuz sa ma uit la filmulet...

Uite si eu la fel.Am inceput putin sa-l vad de dimineatza si norocul meu cred ca nu am apucat sa-l vad pana la sfarsit ,chiar nu vreau sa-mi stric dispozia ma gandeam ca totusi este ceva pozitiv .Zilele astea tot am vazut ceva pe facebook si nu puteam parca sa uit imaginea aia ,bine ca momentat am si uitat despre ce este vorbasic ras .Fetelor mai bine puneti cantece si colinzi de Craciun sa imi aduc aminte de copilaria din Romania.ras uff
mamiemi
Postat: Tuesday, December 4, 2012 4:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/3/2008
Postari: 1467
Locatia: Craiova
Multumesc, Kati si Monica!

Shirel, mama copilului avea nevoie de transplant de cord, iar copilul ii duce in punga inimioare de hartie facute de el: Daca nu e buna, iti mai aduc maine alta!
E induiosator!
PEntru mine necazul altora ma imbarbateaza (uite la ce rezista altii si eu...) si ma face sa vad cat de norocoasa sunt.
Doamne ajuta, dragele mele! Sa fiti sanatoase si voi si familiile voastre si sa aveti putere sa treceti de toate cate ne scoate in cale viata tuturor.
Shirel, mai da si tu o mostra de gandre pozititva, mai ceva cu umor... computerlove
marivic
Postat: Tuesday, December 4, 2012 5:50 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13443
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Da,mamiemi,dar este o drama,......iar noi nu ne dam seama cate astfel de drame sunt in jurul nostru pana nu vedem ceva de genul acesta,.....
Sa multumim lui Dumnezeu ca avem viata pe care o avem si nu sunt lucruri foarte grave de care depindem,.....uff uff uff
Mi-a placut filmuletul,dar nu vreau sa se termine astfel,...as vrea un happy-end fericit!
AlexandraL
Postat: Tuesday, December 4, 2012 7:06 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Pe mine astfel de filmulete ma sensibilizeaza, ma fac sa vad durerea celor din jur si sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru tot ce imi da. Nu am vrut sa intristez pe nimeni, imi cer scuze.

On-topic: am impodobit bradutul cu copiii, apoi casa, urmeaza sa impachetam micile cadouri pentru profesoare (sunt handmade o parte din ele, sper din suflet sa le placa). Ioan a primit felicitari de la scoala, atat de la directoare cat si de la fostele educatoare, felicitarile printate dupa desenul realizat de el si pozele facute in uniforma, inramate, cadouri perfecte pentru bunici yes Pregatim de zor bagaje, vineri plecam spre Romania yes Deci...o stare de zile marihearts
shirel
Postat: Tuesday, December 4, 2012 7:14 PM

Da,intradevar de necazuri nimeni nu duce lipsa !!Alexandra ,stai linistita ai pus ceva care iti da tie putere si este ok.Eu m-am obisnuit sa multumesc lui d-zeu si pentru problemele mele,(nu sa-i multumesc ca eu nu le am si le vad la alti,) fiindca acelea ma ridica si ma face sa fiu mai puternica si sa mai invatz cate ceva in viatza.
Eu vin cu un banc pe care chiar acum l-am citit si mi-a placut.Haide-ti fetelor sa bem un paharel de vin (eu vin cu pofta mea de vin citind bancul hohot hohot hohot )impreuna si sa ne uram sarbatori fericite.iloveyou iloveyou

Degustătorul unui angrosist celebru de vinuri a murit, iar compania a dat un anunţ pentru angajarea unui nou degustător. La interviu s-a prezentat un tip murdar, cu mutră de beţiv. Directorul firmei s-a gândit să facă tot posibilul pentru a-l respinge.
I-a dat să guste primul pahar cu vin.
- Muscat, trei ani, din viţă de vie crescută pe versantul nordic, păstrat într-un recipient din oţel. Calitate slabă, dar acceptabil.
- Exact, a spus directorul. Următorul pahar!
- Cabernet, opt ani, din viţă de vie crescută pe pantele de sud-vest, păstrat în butoaie de stejar, maturat la 8° C. Dacă va fi păstrat încă trei ani, va da cele mai bune rezultate.
- Exact. Cel de al treilea pahar…
- Pinot Alb şampanizat, de înaltă calitate şi exclusivist, a spus calm beţivul.
Directorul era uimit. El i-a făcut cu ochiul secretarei şi i-a şoptit ceva. Aceasta a plecat şi s-a întors în cameră cu un pahar de urină. Beţivul a gustat şi a continuat:
- Blondă, 26 de ani, însărcinată în 3 luni şi, dacă nu mă angajaţi, voi spune şi cine e tatăl copilului!

Alexandra,drum bun spre Romania si petrecere frumoasa alaturi de cei dragi!
marivic
Postat: Tuesday, December 4, 2012 7:24 PM

Alexandra,drum bun spre Romania si sarbatori de vis alaturi de cei dragi!computerlove computerlove computerlove
katy_lumika
Postat: Tuesday, December 4, 2012 8:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Bun bancul, Shirel!hohot
AlexandraL
Postat: Tuesday, December 4, 2012 11:56 PM

Shirel, Marivic, multumesc mult pentru urari computerlove Shirel, asa este, incercarile si necazurile vietii ne dau lectii minunate!

Gata, am terminat de scris invitatiile pentru ziua lui Ioan si de asezat in pungute cadourile pentru profesoare. Contin cate un saculet din organza cu pot-pourri de sezon (con de brad, felie de portocala uscata, stelute de anason, 2 betisoare de scortisoara, cateva cuisoare-realizate cu copiii), un saculet cu sare de baie cu ulei esential de levantica si flori uscate de levantica, un sapun natural, din cele vandute la calupuri si taiate dupa preferinta, ambalat in hartie cu braduti si o felicitare realizata in colaborare cu Ioan. Ce ziceti, este putin? Am auzit ca englezii apreciaza mult cadourile handmade. Sper sa le placa, am pus mult suflet coeur
shirel
Postat: Wednesday, December 5, 2012 7:19 AM

AlexandraL wrote:
Shirel, Marivic, multumesc mult pentru urari computerlove Shirel, asa este, incercarile si necazurile vietii ne dau lectii minunate!

Gata, am terminat de scris invitatiile pentru ziua lui Ioan si de asezat in pungute cadourile pentru profesoare. Contin cate un saculet din organza cu pot-pourri de sezon (con de brad, felie de portocala uscata, stelute de anason, 2 betisoare de scortisoara, cateva cuisoare-realizate cu copiii), un saculet cu sare de baie cu ulei esential de levantica si flori uscate de levantica, un sapun natural, din cele vandute la calupuri si taiate dupa preferinta, ambalat in hartie cu braduti si o felicitare realizata in colaborare cu Ioan. Ce ziceti, este putin? Am auzit ca englezii apreciaza mult cadourile handmade. Sper sa le placa, am pus mult suflet coeur

Este de ajuns consider eu ,gestul mai mult conteaza stii tu si asta oriunde!Cadoul care este foarte specific sarbatoriilor.newclap
Katrina
Postat: Wednesday, December 5, 2012 8:32 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3455
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
Hei,fetelor , ati pregatit ghetutele?

Eu l-am rugat pe Mos Nicolae sa va umple ghetutele fiecareia cu sanatate si bucurii,cu impliniri si fericire si.....multa iubire!pupici hearts computerlove
endy
Postat: Wednesday, December 5, 2012 8:34 PM

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Daca asa ceva aduce mosul , ma duc si eu sa pun ghetele pupici
AlexandraL
Postat: Wednesday, December 5, 2012 11:08 PM

Eu fug sa pun cizme, adidasi, ghetute si ce mai gasesc...papuci, slapi dance
marivic
Postat: Wednesday, December 5, 2012 11:34 PM

Si eu le-am pus,.....dance
Petronella
Postat: Thursday, December 6, 2012 7:44 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 944
Locatia: Timisoara
Buna diminea?a doamnelor! Ce va adus Mos Nicolae?
nicoymika
Postat: Thursday, December 6, 2012 12:43 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 9/29/2012
Postari: 129
Locatia: Spania
La multi ani tuturor care poarte numele Sfantului Nicolae!
La multi ani printisorul lui mami!Te pupa mami!pupici pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed