Stare de spirit - 47

Options Stare de spirit - 47
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:03 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
bereea wrote:
Ce meserie frumoasa ai, Taty!Asta mi-am dorit sa fiu si eu, dar, din pacate, n-a fost sa fie (mami se imbolnavise de cancer si am renuntat la facultate)

Imi pare rau Bereeacry ...
bereea
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:05 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Tatypupici
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:10 PM

Lilly of the valley wrote:

Te inteleg perfect!
E rusinos si strigator la cer ca am ajuns in situatia in care statul nu isi poate plati salariatii si totusi cheltuie inutil in alte scopuri.
Mi se rupe sufletul ca sunt familii de profesori care au si doi copii si nu-si permit nici macar o carte sa-si cumpere. Umbla saracii cu pantofii scalciati si coatele hainelor roase. In loc de mariri salariale ...uff

Sper sa nu ajung nicioadata in situatia sa fiu nevoita sa renunt la meseria pe care mi-am dorit-o ... am si eu colegi asa, si daca as putea i-as ajuta pe toti.
Dar sa vedeti saracie si in randul elevilor , pentru ca sunt si diriginta cry ... si am multe clase in scoala ... offf.
In perioada sarbatorilor am cumparat foarte multe bomboane si dupa fiecare ora ii serveam pe toti , erau atat de fericiti , iar eu numai zic. Tot in acea perioada, mi-am impodobit sala , geamurile cu clopotei, cu braduti, oameni de zapada , cu mosi ... sa simtim ca vin sarbatorile. Au fost foarte incantatipupici
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
si eu lucrez la stat, dar acuma cum sunt in concediu pt cresterea copilului nu au voie sa se atinga de mine nu? ca eu sunt suspendata pe o perioada de 2 ani
marivic
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:25 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
taty wrote:

Nu, eu sunt profesoara de educatie fizica la ciclul primar si gimnazialfirstprize majoreta
Eu ii recreez pe copii, ii ajut sa-si oxigeneze celulele , creierul , ii ajut sa creasca mai sanatosi si mai frumosimajoreta majoreta
Va doresc ca toate sa va iubiti meseria cum o iubesc eu, din aceasta cauza sunt atat de dezamagitapupici

Frumoasa meserie,deci tot in invatamant;si mie imi place foarte mult ceea ce fac,stiam ca am sa am salariul mic,dar caum prea o sa intre la aparas plans E ceva de-a rasu-plansu'uff
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:31 PM

marivic wrote:

Frumoasa meserie,deci tot in invatamant;si mie imi place foarte mult ceea ce fac,stiam ca am sa am salariul mic,dar caum prea o sa intre la aparas plans E ceva de-a rasu-plansu'uff

Tu, educatoare nu?
Asa e mami, dar mergem inainte cu fruntea sus si nu ne pierdem demnitateapupici
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:32 PM

alexandrabogdan wrote:
si eu lucrez la stat, dar acuma cum sunt in concediu pt cresterea copilului nu au voie sa se atinga de mine nu? ca eu sunt suspendata pe o perioada de 2 ani

E cu dus-intors chestia cu neatinsul astauff ... dar nu vreau sa te descurajez. Poate ai un post sigur si nu o sa ai problemepupici
marivic
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:44 PM

taty wrote:

Tu, educatoare nu?
Asa e mami, dar mergem inainte cu fruntea sus si nu ne pierdem demnitateapupici

Da,TATY,eu sunt educatoare suplinitoare,....uff uff uff asa este ai dreptate,.....dar cred ca se va ajunge sa se lucreze pe baza de voluntariat,...daca iti place lucrezi,daca nu esti liberuff uff uff
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:47 PM

marivic wrote:

Da,TATY,eu sunt educatoare suplinitoare,....uff uff uff asa este ai dreptate,.....dar cred ca se va ajunge sa se lucreze pe baza de voluntariat,...daca iti place lucrezi,daca nu esti liberuff uff uff

Cam asa ceva ...
Eu macar sunt linistita ca sunt titulara, dar cine stie ... uff
raly
Postat: Wednesday, May 12, 2010 8:39 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Zaza,imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat!Sper ca la interviul acesta sa fi avut mai mult noroc!hearts

Taty,deaia areti tu asa beton ca te intretii in fiecare zi!Norocoaso!Sa stii ca am intalnit putini profesori mandri de meseria lor!computerlove computerlove

Eu sunt happy,happydance dance azi am sustinut examenul ce s-a amanat miecurea trecuta,si am stiut!yes yes Am trecut si peste asta!Yuhuu!Am scapat!Mai am inca vreo 2 si am terminat si anul asta!topai topai topai
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 12, 2010 8:47 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Felicitari! Multa bafta in continuare, Raluca!
marivic
Postat: Wednesday, May 12, 2010 8:49 PM

Lilly of the valley wrote:
Felicitari! Multa bafta in continuare, Raluca!

thumright thumright thumright bravo bravo bravo BAFTA in continuarepupici
raly
Postat: Wednesday, May 12, 2010 8:51 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Mersi,mersi gagici si voua la fel!computerlove computerlove
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 8:59 PM

raly wrote:
Zaza,imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat!Sper ca la interviul acesta sa fi avut mai mult noroc!hearts

Taty,deaia areti tu asa beton ca te intretii in fiecare zi!Norocoaso!Sa stii ca am intalnit putini profesori mandri de meseria lor!computerlove computerlove

Eu sunt happy,happydance dance azi am sustinut examenul ce s-a amanat miecurea trecuta,si am stiut!yes yes Am trecut si peste asta!Yuhuu!Am scapat!Mai am inca vreo 2 si am terminat si anul asta!topai topai topai

Raly,mi-ai prins secretulras .
Te puppupici pupici
Felicitari si bafta in continuarepupici pupici
madanuta
Postat: Wednesday, May 12, 2010 9:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/26/2007
Postari: 6054
Locatia: Romania
Taty, super cool cool cool profesia ta! Vorba lui Raly, d-aia esti asa "tzapanoasa"!pupici

Zaza, imi pare rau pt cele intamplate sotului. Poate, acum va fi bine la acest interviu.pupici

Raly,newclap newclap newclap mult succes in continuare!pupici

Nici la noi situatia financiara nu e roz, dar incerc sa nu disper, ma uit in jurul meu si vad probleme mult mai mari.uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed