Stare de spirit - 47

Options Stare de spirit - 47
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, May 12, 2010 1:25 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
eu am o stare tunete toanerele . sunt necajita ca nu stiu ce va fii cu indemnizatia asta. si asa nu am primit nici un ban, si am nascut in ianuarie. oare cum ma voi descurca cu 6 milioane cand acuma atata ma costa numai laptele ala fara proteine???plans
michi
Postat: Wednesday, May 12, 2010 2:22 PM

Intrat: 2/17/2009
Postari: 1038
Locatia: romania
TEO- felicitari pentru minunea ta si felicitari si tie mami !
Marivic - multa sanatate in continuare lui Victoras ( ce bine ca nu are nimic ) si multa bafta si tie la examene.
Diana - multa bafta la interviu!
Monique - distractie placuta.
Madanuta - imi imaginez cum te simti computerlove computerlove
Fetelor - va imbaratisez pe toate computerlove computerlove computerlove computerlove
Eu stare de spirit - aceeasi dintodeauna.Volum mare de munca si care tot creste si tot creste , amenintarea care persista pentru toti -reducerea cu 25% (adica mai pe romaneste disponibilizare) , sefi care se schimba de la o zi la alta de nu mai stii nici care e sef si nici care ce vrea si ca sa fie totul complet mancatoria si barfa din cadrul directiei , astfel ca esti nevoit sa sati 8 ore pe scaun fara sa scoti un cuvant , fara sa arunci o privire in dreapta sau in stanga ca cine stie cum se interpreteaza si e de rau.Asptept si nu stiu ce astept ca de starea asta nu stiu daca vom mai scapa prea curand.Imi cer scuze ca mi-am varsat naduful asa aici dar chiar nu mai aveam unde.Pupici !
zaza_
Postat: Wednesday, May 12, 2010 5:12 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Eu am fost saptamana asta care a trecut cu un picior in pragul nebuniei. Barbatu-meu a ramas fara job. Lucra la o fabrica de lemn ca ascutitor. Program nasol, plecat dimineata la 5 jumatate, venit acasa la ora 4 si jumatate sau pleca la 3 dupaamiaza si mai venea la 1 si jumatate noaptea. Bani putintei, dar erau. Acum doua sambete a dat interviu la o firma ca agent de vanzari(el a lucrat la Arabesque 6 ani pana s-a mutat din Bucuresti in Valcea)si luni inca unul. L-au anuntat ca de lunea urmatoare sa vina la serviciu cu acte si minuni. Bucrie mare, mai ales ca scapa de programul ala nenorocit si de praf. Si si-a dat demisia, lucru pe care l-a anuntat noilor angajatori. Au spus ca o sa-l trimita dupa masina, pana atunci sa mearga cu ceilalti agenti pe teren, sa se acomodeze. Si vineri, i-a spus supervisorul ca nu-l mai angajeaza si spera ca nu l-a incurcat, cumva!guns guns guns guns
Sa va spun si motivele pe care le-a spus? Nu i-a placut cum a fost in prima luni la serviciu!!!(Blugi-ca toti ceilalti agenti- si camasa). Ca unii din agenti au spus ca e bun si ca altii nu, si ca nu s-a acomodat. fool
oanamaria
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:02 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
zazauff uff
Mela
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:10 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
uf,Zaza,urat moment uff imi pare tare rau!

al meu cand si-a schimbat locul de munca si-a luat concediu medical de la primul angajator,a ramas asa pana a fost sigur,apoi a plecat in alta parte.

daca ar vorbi totusi,la vechea firma,oare nu l-ar primi inapoi?
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:13 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Zaza, imi pare rau ... cred ca o sa va fie greu, dar poate sotul gaseste repede cevacry
Bafta va doresc.

Nici nu stiu de ce ma agit atata , muncesc cu atata dedicare mereu peste program, mereu implicata in tot felul de proiecte ... totul pentru copii, pentru scoala ... si nu mai am decat satisfactia zambetului si a imbratisarilor lor , a sufletelor pure si sincere care ma iubesc si imi fac zilele mai frumoase, ma fac sa uit de ce e in jur. Statul nu ne ofera nimic , nu vrea oameni fericiti si linistiti ... vrea oameni terminati, tristi si parca din ce in ce mai rai din cauza saracieicry
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:16 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
zaza, taty imi pare rau ca treceti prin astfel de momente ... a fost si mai greu, vom trece si peste asta.computerlove computerlove computerlove
marivic
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:26 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
ZAZA,uff uff sper sa treaca repede necazul,...coeur
TATY,si eu sunt tot asa,....uff uff computerlove computerlove (tu ca ce lucrezi?esti invatatoare?)
MICHI,multumesc din sufletcomputerlove computerlove
bereea
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:29 PM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
imi pare rau, dragelor, ca treceti prin atatea necazuricry cry
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:39 PM

Lilly of the valley wrote:
zaza, taty imi pare rau ca treceti prin astfel de momente ... a fost si mai greu, vom trece si peste asta.computerlove computerlove computerlove

Mai sa stii ca nu ma vait decat ca nu-mi place sistemul si nu suntem apreciati pe masura ... m-ar bate Dumnezeu sa ma auda ca ma vait de bani, nu asta e problema . Problema e ca vreau sa am satisfactia propiilor mele venituri si sa ma simt si utila cu banutii castigati, nu sa nu-i mai vad pana la urmatorul salariu ... Ma intelegi tupupici Noroc ca sotul meu nu este bugetaralcool .
zaza_
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:41 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
La vechea firma au angajat deja pe altcineva.
Acum e la un interviu. O firma concurenta cu cea tepara isi formeaza echipa. Sper sa fie bine.

Faza nasoala e ca am picat intr-o pasa urata si parca oricat as vrea sa-mi ridic moralul si sa ma uit cu optimism inainte, nu reusesc.

Dar vomtrece si peste asta. Vorba ceea:"Altul moare si-asa n-are!" adica un sot care ma iubeste si un Matei care e superb!:)

Despre cei care muncesc la stat, pacat exact de cei care chiar muncesc, ca tot ei vor avea de suferit. Fetelor, ce vremuri vor prinde pustii nostri?
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 6:58 PM

marivic wrote:
ZAZA,uff uff sper sa treaca repede necazul,...coeur
TATY,si eu sunt tot asa,....uff uff computerlove computerlove (tu ca ce lucrezi?esti invatatoare?
)

Nu, eu sunt profesoara de educatie fizica la ciclul primar si gimnazialfirstprize majoreta
Eu ii recreez pe copii, ii ajut sa-si oxigeneze celulele , creierul , ii ajut sa creasca mai sanatosi si mai frumosimajoreta majoreta
Va doresc ca toate sa va iubiti meseria cum o iubesc eu, din aceasta cauza sunt atat de dezamagitapupici
bereea
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:01 PM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Ce meserie frumoasa ai, Taty!Asta mi-am dorit sa fiu si eu, dar, din pacate, n-a fost sa fie (mami se imbolnavise de cancer si am renuntat la facultate)
TatyKS
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:01 PM

zaza_ wrote:
La vechea firma au angajat deja pe altcineva.
Acum e la un interviu. O firma concurenta cu cea tepara isi formeaza echipa. Sper sa fie bine.

Faza nasoala e ca am picat intr-o pasa urata si parca oricat as vrea sa-mi ridic moralul si sa ma uit cu optimism inainte, nu reusesc.

Dar vomtrece si peste asta. Vorba ceea:"Altul moare si-asa n-are!" adica un sot care ma iubeste si un Matei care e superb!:)

Despre cei care muncesc la stat, pacat exact de cei care chiar muncesc, ca tot ei vor avea de suferit. Fetelor, ce vremuri vor prinde pustii nostri?

Ii doresc mult succes sotului si voua impreunapupici .
Ai mare dreptate in ceea ce priveste familia unita si in care este multa iubire ,impreuna mutam muntiipupici
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 12, 2010 7:02 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
taty wrote:

... Problema e ca vreau sa am satisfactia propiilor mele venituri si sa ma simt si utila cu banutii castigati, nu sa nu-i mai vad pana la urmatorul salariu ... Ma intelegi tupupici Noroc ca sotul meu nu este bugetaralcool .

Te inteleg perfect!
E rusinos si strigator la cer ca am ajuns in situatia in care statul nu isi poate plati salariatii si totusi cheltuie inutil in alte scopuri.
Mi se rupe sufletul ca sunt familii de profesori care au si doi copii si nu-si permit nici macar o carte sa-si cumpere. Umbla saracii cu pantofii scalciati si coatele hainelor roase. In loc de mariri salariale ...uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed