Spumant de baie pentru copii

Options Spumant de baie pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
madi
Postat: Saturday, February 24, 2007 11:34 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/15/2007
Postari: 58
Locatia: Galati
Subscriu la ce au spus fetele. Dianuta mea e mititica dar am bagat-o in cada impreuna cu mine sa faca cateva miscari pentru ca am citit si stiu ca e bine sa le mentii instinctele de inotatori. Cum la noi in oras nu exista bazin functional si nici programe pt bebei am ales varianta asta: mami cu costum de baie si bebe in cada, distractia e asigurata si doarme mult mai bine dupa o repriza de balaceala in cada, ca baliutza e mica si nu ne miscam in voie.
Rody
Postat: Saturday, February 24, 2007 1:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Eu de la un an fac baie cu Elo inpreuna.Ne distram super marfadance
crista
Postat: Sunday, March 4, 2007 8:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Si eu am facut cu David baie in vana mare deja de vreo 3 saptamani si se distreaza de minune cu jucarelele lui; dar nu face regulat de cele mai multe ori face in vanita lui. Vrem si noi acum sa cumparam un spumant sa facem bainta mai frumoasa ras Cred ca maine o sa mergem sa cumparam unul, noi suntem fani Johnson, asa ca sigur din asta vom lua. bath
mommy
Postat: Sunday, March 4, 2007 8:34 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Noi nu folosim spumant de baie, asta daca va referiti la cel care se pune in apa sa faca clabuci, mi se pare o chimicala in plus in apa. Pentru Mihaita folosesc prosusele de la Nivea Baby, crema de baie, mai precis, ca sa nu ii usuce pielea. Cu ulei sau crema de corp nu ii mai dau de la 6 luni, am hotarat cu tati ca e mai bine sa ii lasam pielea sa se hidrateze in mod natural.
Baita este responsabilitatea lui tati si pe la 10 luni, cand ne-am mutat in cada mare, s-a gandit tati ca poate ar fi mai comod sa faca baie cu Mihaita ca sa nu se mai cocoseze pe cada. Dar a fost si mai obositor, asa ca a renuntat. Si oricum lui Mihaita nu-i ajunge cada numai pentru el, atat o patruleaza in sus si in jos si pliciuieste si se joca cu dusul... e distractie maxima la baie. bath
MNiko
Postat: Sunday, March 4, 2007 9:36 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am folosit si noi spumant de baie pentru copii doar de 2 ori pana acum, dar am vazut ca ii place foarte mult. Prima data a incercat sa-l guste dar i-a trecut repede. Acum ii place sa adune spuma si sa o puna in suportul pentru sapun.
Ely
Postat: Monday, March 5, 2007 12:50 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Si noi folosim de la inceput de la Corine de Farme suntem fani ,sampon,spuma ,crema de corp,servetele.
Alyna
Postat: Friday, May 18, 2007 12:49 AM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Noi folosim spumantul de la SebaMed,la recomandarea medicului dermatolog.E f bun.Dupa baita are asa o piele catifelata....Ni s-a spus ca la un bebe mic,e mai bine sa folosesc produse dermatologice,nu cosmetice.
bereea
Postat: Sunday, May 20, 2007 10:02 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22777
Nu folosesc spumantul de baie .Am folosit insa sapunul lichid de la SebaMed cat Ale era mai mica.Acum folosim cel de la Johnson.
Fetita mea a fcut baie atat cu taticul ei , cat si cu mine.Bineinteles ca , inainte de a ne baga cu ea in cada faceam dus , dar nu mi se pare o greseala sa stai in aceeasi cada cu copilul tau.Cum ziceau si alte fete , distractia e mai mare.
Acum face baie singura , ii punem jucarii si o lasam sa se joace.Vara prefera sa faca dus ca noi toti.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed