Spumant de baie pentru copii

Options Spumant de baie pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Saturday, December 23, 2006 5:54 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17799
Locatia: Bucuresti
De la ce varsta ati inceput sa folositi spumant de baie pentru copii?

Cum l-au tolerat si ce marca ati luat? Ati fost multumite de ea?
Miri
Postat: Saturday, December 23, 2006 10:20 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu am folosit pentru Sara produse de la Babylove, incepand cu sampon, spumant, ulei, creme,servetele umede...
De cand am facut prima baie in vanita i-am pus doua doze de spumant in apa, asa ca e invatata cu el, il tolereaza foarte bine si acum e foarte incantata de spuma din vana!
AdrianaC
Postat: Saturday, December 23, 2006 11:08 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17799
Locatia: Bucuresti
Miri, nu vrea sa o manance? I-as pune si eu lui Andrei, dar mi-e teama ca apoi nu mai prididesc sa il scot din baie pana sa nu apuce sa isi bage spuma ingura, ochi, ...
Miri
Postat: Saturday, December 23, 2006 11:11 PM

AdrianaC wrote:
Miri, nu vrea sa o manance? I-as pune si eu lui Andrei, dar mi-e teama ca apoi nu mai prididesc sa il scot din baie pana sa nu apuce sa isi bage spuma ingura, ochi, ...

Nuuuunu
E ocupata sa prinda ratzustele din apa!hohot
stele_pe_cer
Postat: Saturday, December 23, 2006 11:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Noi am folosit Nivea baby de cand avea Matei cateva zile.Am renuntat la ea de cand a aparut alergia, adica de la 7-8 luni, nu pt.ca i-ar fi facut rau in mod express, ci mai mult pt.a inlatura orice produs cosmetic cu parfum si alte ingrediente nu tocmai compatibile cu alergia.
delfinasa
Postat: Tuesday, January 30, 2007 6:31 AM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Si eu ii pun in apa gel de bebei de care folosesc s-o spal si pe corp si pe cap si face o spumaaaa, mai ales ca o spal in cada si pun gelul sub jetul de apa sa se dizolve repede...e obisnuita cu spuma, dar tot baga in gura mereu, trebuie sa-i atrag atentia cu jucariile sau s-o spal repede, sa nu manance prea multa. Noi folosim mai multe marci: Johnson-2 tipuri: Soothing naturals si Head to toe, Huggies cu watermelon, Gerber-Grins and giggle- cu honey si milk si sweet pea, Baby Magic-Milk bath.
Cristy
Postat: Tuesday, January 30, 2007 11:52 AM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel

Si noi am folosit spumant de baie din momentul in care am trecut la cadita....

Firma Jonshon a fost cea mai folosita de noi, am mai folosit si o firma israeliana Dr Fisher.

Nu, nu au bagat in gura si daca da, au supravietuit... in schimb joaca era mare.....

flowers flowers flowers flowers
danab
Postat: Tuesday, January 30, 2007 1:01 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu folosesc produsele de la Chicco si nu am avut probleme, chiar daca mai duce la gura jucariile cu spuma pe ele. Avem acum spumant cu aroma de banana, de-ti vine sa-l mananciras bath
g_nicoleta2000
Postat: Tuesday, January 30, 2007 2:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Cristy wrote:

Nu, nu au bagat in gura si daca da, au supravietuit... in schimb joaca era mare.....

ce frumos, imi aduce aminte de cum faceam baie cu sora mea si ce distractie mai eradance

Mamici care aveti 2 copilasi ii lasati sa faca baitza impreuna? Ce iubeam momentul astayes

Noi folosim acum un spument de la Dalin, oricum Alex le uraste pe toate, ii este si frica de spuma mai nou uff , daca are o broscutza prinsa in spuma urla de zici ca-i torturezi animalutul.
sousourel
Postat: Tuesday, January 30, 2007 8:48 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
g_nicoleta2000 wrote:

ce frumos, imi aduce aminte de cum faceam baie cu sora mea si ce distractie mai eradance

Mamici care aveti 2 copilasi ii lasati sa faca baitza impreuna? Ce iubeam momentul astayes

Noi folosim acum un spument de la Dalin, oricum Alex le uraste pe toate, ii este si frica de spuma mai nou uff , daca are o broscutza prinsa in spuma urla de zici ca-i torturezi animalutul.

Si a noastra...ai dreptate, uitasem de momentele respective......

Draga de Alex...nu mai face mami spuma bath ...o sa-si faca ea....mai incolo.
MNiko
Postat: Tuesday, January 30, 2007 8:52 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Noi nu folosim. Am folosit intr-operioada pentru mine si mi se parea ca tine rece, iar pentru Cristina nici n-am incercat.
stele_pe_cer
Postat: Friday, February 23, 2007 1:50 PM

Postari: 6678
g_nicoleta2000 wrote:

Desi nu sunt mamica de 2 copii, spun ca eu daca as avea doi copii de varsta aproapiata (diferenta de 1-2 ani), si daca copilul cel mic a depasit varsta de 2 ani, 2 ani jumate, le-as face baie impreuna, doar daca sunt de acelasi sex.

Daca sunt de sexe diferite nu le-as face baie impreuna la nici o varsta, exceptie daca ar fi gemeni, si asta doar pana la varsta de 3 ani.

Daca unul este sub 1 an jumate si unul peste 3-4 ani nu le-as face baie impreuna, pt ca copilul mai mare se joaca afara punand mana peste tot, catzarandu-se iar copilasul mic poate fi expus mai repede microbilor.

Nu sunt de acord cu baia mamei impreuna cu copilul, indif de sexul copilului, si nici cu tatal.Singura exceptie ar fi piscina sau marea.
Cristy
Postat: Friday, February 23, 2007 2:21 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
stele_pe_cer wrote:

Desi nu sunt mamica de 2 copii, spun ca eu daca as avea doi copii de varsta aproapiata (diferenta de 1-2 ani), si daca copilul cel mic a depasit varsta de 2 ani, 2 ani jumate, le-as face baie impreuna, doar daca sunt de acelasi sex.

Daca sunt de sexe diferite nu le-as face baie impreuna la nici o varsta, exceptie daca ar fi gemeni, si asta doar pana la varsta de 3 ani.

Daca unul este sub 1 an jumate si unul peste 3-4 ani nu le-as face baie impreuna, pt ca copilul mai mare se joaca afara punand mana peste tot, catzarandu-se iar copilasul mic poate fi expus mai repede microbilor.

Nu sunt de acord cu baia mamei impreuna cu copilul, indif de sexul copilului, si nici cu tatal.Singura exceptie ar fi piscina sau marea.

In fotografie Eden avea 4 ani + si Shachar inca nu implinise anul... oricum nu m-a deranjat sa le fac baie impreuna pana in ziua de fata.

Da am facut baie cu fetele mele , si sotul a facut baie cu ele, nu mi s-a parut asa o problema, din contra, distractia era mai mare...
papusa
Postat: Friday, February 23, 2007 10:07 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/13/2006
Postari: 422
Locatia: iasi
Si eu le fac baie baietilor mei impreuna,pentru ca altfel nu se poate,daca intra unul vrea si celalalt.
Le pun si spumant de baie,isi iau jucarii,se joaca,inoata...
Miri
Postat: Friday, February 23, 2007 10:10 PM

Cristy wrote:

Da am facut baie cu fetele mele , si sotul a facut baie cu ele, nu mi s-a parut asa o problema, din contra, distractia era mai mare...

Si eu am facut baie cu Sara si ne-am distrat de minune, de fiecare data!dance
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed