Spaima soselelor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mirandolina
Scris: Monday, February 13, 2006 2:10 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/12/2006
Eu am Carnet de sofer de 1 an si jumatate, dar am condus foarte rar si de cele mai multe ori de nevoie (daca sotul meu bause ceva ce ar fi iesit la fiola) si pe timp de noapte, cand nu prea este circulatie intensa pe strazi. Inca nu m-am obisnuit cu sofatul, ba chiar m-am gandit sa mai fac cateva ore de conducere ca sa mai capat putina incredere in mine. Pana atunci feriti-va daca ma vedeti la volanul masinii!
AdrianaC
Scris: Monday, February 13, 2006 1:26 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Ce sa mai zic eu, ca cica am carnet din 1993, dar am condus legat maxim 2 luni.

Si de mine sa va feriti !
Kiki
Scris: Tuesday, February 14, 2006 5:13 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu am carnet de 8 ani si sincer imi place sa conduc. Nu am ezitat sa testez masinile prietenilor atunci and isi cumparau alte masini.
Pot sa zic ca sunt un bun sofer, asta din cauza ca am facut scoala de soferi cu tata, care este instructor auto si care a fost foarte exigent cu mine si pana nu le-am stiut pe toate, inclusv sa fac o pana, nu a vrut sa ma bage in examen. Uite ca mi-a prins foarte bine si de 8 ani nici macar nu am zgariat masina, deci nici nu se pune problema vreunui eveniment rutier neplacut.
Anaida
Scris: Wednesday, February 15, 2006 2:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Anul asta fac si eu 10 ani de cand am permis si conduc destul de bine (zic eu, si nu numai). Problema este ca...ne-am luat masina noua si mie mi se pare mai greu de condus(cine m-aude zice ca nu-s sanatoasa la cap), deocamdata pana ma obisnuiesc cu finetea miscarilor. Pai eu sunt obisnuita strag zdravan de volan, sa apas sanatos pe pedala, nu ca la asta de te duci in nas daca ai ciupit putin frana! Mi-ar placea sa fac un drum lung cu ea ca sa-mi intru in mana!
g_nicoleta2000
Scris: Thursday, February 16, 2006 11:43 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Eu am carnet de 8 ani, cred (mi-e lene sa ma uit sa vad anul exact).
Conduc superlinistit doar cand mergem la restaurant si Liv (buricul soferilor) se hotaraste sa bea ceva.
Nu-mi place sa conduc in romania pentru ca-i un haos si o aglomeratie de nedescris. De exemplu in Bucuresti chiar daca stau in masina ca pasager ma ingrozeste stilul de conducere de acolo. Se injura in intersectii, se clacsoneaza si depasesc ca nebunii... de prioritate nici nu mai vorbesc. Ca sa parchezi trebuie sa fii .. profesionist sau iluzionist ca nu prea ai unde.

Cel mai bine am condus in America unde strada este larga, se circula cu respect fata de ceilalti, locuri de parcare cate vrei...
Maria & Mario
Scris: Friday, February 24, 2006 7:59 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Eu am carnet de 7ani ( cred ) si conduc zilnic. Aici chiar m-am invatat si cu condusul pe contrasens , ei circula pe partea opusa ca la noi. :hohot: Si imi place , ma pasioneaza. iti da independentza si libertate de miscare. Aici oricum e greu fara masina. Sunt buss-uri cu tapitzerie pe interior , curat , cu loc pentru carutz ...etc... dar..... tot cu masina ta esti ... de capul tau....:ras:

Oricum , regula e regula, se conduce superelegant si politicos , n-o sa gasesti vre-un englez sa te claxonexe... toti cedeaza trecerea la sens giratoriu.... :ras: E regulamentar totul.
taki
Scris: Saturday, February 25, 2006 11:02 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Eu am carnet de 6-7 ani. Am experienta pe gheata, pe uscat, pe sinele de tranvai ( ca m-am lecuit cu ele ), pe zapada etc.
Cel mai mult imi place sa conduc noaptea, mai ales sa fie drum lung...ma duceam vara la munte sau la mare, dar intotdeauna plecam noaptea...pentru mine e mai relaxant.

Aici se conduce super civilizat, fara urlete si tipete si se sta la rand frumos, nu se baga nimeni in fata ta, nu-ti taie nimeni calea si strazile sunt super, dar cand vin in Ro, totul e invers bom
georgy_adinutza
Scris: Wednesday, March 15, 2006 2:21 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Eu anul acesta fac 9 ani de cand am permis , si nu pot spune ca nu am condus .E adevarat ca nu conduc zilnic , dar mai prind si eu masina din cand in cand . Pot sa spun ca sunt un sofer bun , pana acum am mers pe mai multe tipuri de masina , nu am avut nici macar o zgarietura , cel mai greu mi s-a parut olcit-ul , deoarece nu reuseam sa ma imprietenesc cu el . Cand m-am suit prima oara la volanul actualei noastre masini (Opel Omega B) mi se parea ca nu am loc pe sosea , nu vedeam unde incepe si unde se termina ...ras ...dar acum imi place , insa trebuie sa ma rog mult de Florin al meu pana sa ma lase , ca zice ca masina este invatata cu un stil (adica al lui , el are carnet de sofer de 11 ani, de 9 ani e profesionist) si ca eu o invat cu un alt stil , si ca se strica oare Eu cred ca ma pacaleste , ca sofatul este viata lui (lucreaza ca sofer in MI), asa ca conduce zi de zi ......
Anaida
Scris: Wednesday, March 15, 2006 2:49 PM
Nivel

Georgiana, spune-i sotului tau ca masina voastra s-ar putea sa se plictiseasca vazand mereu la volan acelasi sofer...are si ea nevoie de variatie...de divertisment... ras
georgy_adinutza
Scris: Wednesday, March 15, 2006 3:10 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
hohot hohot

am ajuns in faza aia cand ii zic " Auzi nu vrei sa bei si tu ceva , o bere ,orice ?"" doar ...doar ...ras hohot
bereea
Scris: Sunday, October 19, 2008 8:01 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
am carnet de vreo 15-16 ani si imi place sa conduc.In tara sunt un pic stresata la condus pentru ca m-am obisnuit cu mai mult respect in trafic.Acum , de cand lucrez cu sotul, nu mai conduc zilnic.Imi place cel mai mult sa conduc la drum lung, sa merg cu viteza, cu toate ca m-am mai linistit de cand am puiul langa mine.
bulibuli
Scris: Monday, October 20, 2008 2:11 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
georgy_adinutza wrote:
hohot hohot

am ajuns in faza aia cand ii zic " Auzi nu vrei sa bei si tu ceva , o bere ,orice ?"" doar ...doar ...ras hohot

asa eram si noi la inceput, ma rugam de el sa beahohot dar de cand ne-am mutat in iasi si el are serviciul peste strada, numai eu folosesc masina... si regula zice - cine foloseste masina ala o alimenteaza, ala o spala, ala merge la vulcanizare, etc si mie mi-e asa urat sa merg la spalatorieeeeeeThumb down mereu il pacalesc cu cate ceva sa se duca el.. dar oare cat o sa mai tina?sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.