Spaima soferilor - noul cod rutier
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Scris: Friday, March 30, 2007 9:32 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
georgy_adinutza wrote:

si cam cat timp dureaza , pana tui-l preschimba ? si in acest timp mai poti conduce ??

Nu mai stiu cat a durat, ca eram insarcinata cand l-am schimbat si nu conduceam
De condus, poti conduce, caci se poate verifica de catre politistul care te opreste ca e permisul la schimbat.
Daca vrei sa stii sigur-sigur il intreb pe tata.
georgy_adinutza
Scris: Friday, March 30, 2007 9:56 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2006
Kiki wrote:

Nu mai stiu cat a durat, ca eram insarcinata cand l-am schimbat si nu conduceam
De condus, poti conduce, caci se poate verifica de catre politistul care te opreste ca e permisul la schimbat.
Daca vrei sa stii sigur-sigur il intreb pe tata.

ti-as fi ff recunoscatoare.......ca sunt fff ...acum , cand am aflat , ca mi-as face timp saptamana urmatoare sa ma duc sa depun actele , dar dak dureaza mult si nu voi putea conduce ? eu vreau sa conduc eu la intoarcere de la tzara dupa Pasti ...si nu stiu ce sa fac , sa merg asa si sa fac pe prostu dak Doamne Fereste ma opreste , sau sa ma duc sa depun deja actele ... nervi nervi
Kiki
Scris: Friday, March 30, 2007 9:59 AM
Nivel

georgy_adinutza wrote:

ti-as fi ff recunoscatoare.......ca sunt fff ...acum , cand am aflat , ca mi-as face timp saptamana urmatoare sa ma duc sa depun actele , dar dak dureaza mult si nu voi putea conduce ? eu vreau sa conduc eu la intoarcere de la tzara dupa Pasti ...si nu stiu ce sa fac , sa merg asa si sa fac pe prostu dak Doamne Fereste ma opreste , sau sa ma duc sa depun deja actele ... nervi nervi

Hai ca il intreb dupa amiaza si te anunt, ca acum are examen cu niste elevi si nu poate vorbi.
georgy_adinutza
Scris: Friday, March 30, 2007 10:42 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Kiki wrote:

Hai ca il intreb dupa amiaza si te anunt, ca acum are examen cu niste elevi si nu poate vorbi.

pupici pupici pupici
Fluturas
Scris: Friday, March 30, 2007 10:43 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
tatal meu si-a schimbat permisu in ianuarie si a durat 2 zile.intr-adevar era pt expirare nu schimbare de nume,dar cred ca nici pt schimb de nume nu dureaza mult
MNiko
Scris: Friday, March 30, 2007 6:46 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Eu mi-am schimbat permisul pt schimbare de nume si a durat o saptamana. Pt perioada asta (m-au intrebat daca am nevoie sa conduc, dar le poti spune si tu ca ai) mi-au dat o copie dupa cel vechi pe care era pusa o stampila de la ei si pe care scria ceva dar nu mai stiu ce.
lori16ro
Scris: Friday, March 30, 2007 8:39 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
eu stiu ca atunci cind pierzi permisul poti conduce pina i-ti faci altul ( cunosc mai multe persoane , inclusiv sotul a patit-o cind a pierdut toate actele), si cind l-a oprit au verificat prin statie, unde mai pui ca pina i-ti faci alta CI nu ti mai da adeverinta sau altceva
asa ca nu vad de ce nu ai putea conduce
leut
Scris: Friday, March 30, 2007 8:43 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
A propos de noul cod rutier: de-abia astept sa ma opreasca un martafoi sa-l intreb: "Domnule, dar pe mopedul ala nu l-ai vazut? Circula pe mijlocul strazii si depasise 45 km pe ora!"hohot hohot hohot
Kiki
Scris: Friday, June 29, 2007 9:46 AM
Nivel

danab
Scris: Friday, June 29, 2007 1:17 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Kiki
Scris: Friday, June 29, 2007 1:35 PM
Nivel

hohot hohot hohot Multa bafta! Sa iei permisul repede ca cine stie cate modificari mai fac astia...banghead banghead
mommy
Scris: Tuesday, October 16, 2007 2:30 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2006
Of, mi-a venit scrisoare acasa de la Politie: cine a codus in data de... la ora... in zona... sa se prezinte cu buletinul, carnetul si talonul la Udriste. Sotul cred ca e vinovatul, dar ma duc eu la "taiere", carnetul lui e mai pretios ras , eu ma descurc si fara masina o perioada. Tineti-mi pumnii! cry cry cry
Kiki
Scris: Tuesday, October 16, 2007 2:35 PM
Nivel

Succes, Miru! pupici Poate totusi nu ramai pieton!
mommy
Scris: Tuesday, October 16, 2007 2:37 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2006
Kiki, multumesc!pupici Asa ma gandesc si eu, poate o fi doar vreo amenda... desi puteau sa o trimita direct acasa!uff
MNiko
Scris: Tuesday, October 16, 2007 2:59 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Miru, sigur e doar vreo amenda si ceva puncte penalizare. Nu ti-au trimis-o direct acasa pt ca ei au filmat posibil doar masina si au gasit proprietarul masinii, nu si pe cel care a condus in ziua respectiva.
Masina noastra e treecuta pe numele meu, dar mai circula si sotul cu ea. Mie nu-mi convine ca greselile pe care le face el in trafic sa imi fie impuse mie. De nevoie am descoperit ca m-as putea descurca si fara masina, dar e mult prea dificil mai ales pt spatele meu.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.