Somnul copilului

Options Somnul copilului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Thursday, July 6, 2006 10:28 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Noi nu ne mai trezim noaptea. David doarme de la 9-10 pana la 7-8. In timpul zilei are ori 2 reprize de cate 2-3 ore, ori una singura de 4-5 ore.
Miri
Postat: Thursday, July 6, 2006 10:31 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Kiki wrote:
Noi nu ne mai trezim noaptea. David doarme de la 9-10 pana la 7-8. In timpul zilei are ori 2 reprize de cate 2-3 ore, ori una singura de 4-5 ore.

De mult timp are David programul asta?
Si noapte nu se mai trezeste deloc?oare Nu plinge,nu se agita,nu miriie in somn?uff
mihaela75
Postat: Thursday, July 6, 2006 11:16 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Eu nu stiu ce sa mai fac Daria mea numai pe burtica doarme, cum o intorc,cum se trezeste si urla.Nu mi-e teama ca se sufoca fiindca ridica bine capul si intoarce fata cand la stanga cand la dreapta,dar nu stiu daca e normal sa doarma pe burta cate 6-7 oreuffeu n-as putea.Si sa vezi ce relaxat doarme whatuneori o intorc si nu se trezeste dar f. rar am norocul asta.Ai vostri au dormit pe burta asa de mici? uff
Miri
Postat: Thursday, July 6, 2006 11:21 PM

Mihaela,exact la virsta pe care o are Daria,Sara dormea numai pe burtica!sic La noi era perioada colicilor si vreo doua luni,numai asa se linistea si dormea!
Las-o in pace,atita timp cit nu se trezeste si nici nu plinge,ca sa ii schimbi pozitia e ok!Nu iti mai fa griji inutile!nu
Daca stai in stress sa o intorci mereu,nu te odihnesti nici tu si o trezesti si pe ea!pupici
Kiki
Postat: Friday, July 7, 2006 5:58 AM

Miri wrote:

De mult timp are David programul asta?
Si noapte nu se mai trezeste deloc?oare Nu plinge,nu se agita,nu miriie in somn?uff

De la 7 luni, Miri.
A inceput sa doarma ca lumea noaptea dupa ce seara am inceput sa ii dau si altceva pe langa lapte. Acum nu se culca fara sa pape piure de fructe sau piure de legume inainte de biberonul cu laptic. Cred ca nu se satura numai cu lapte seara si de asta se trezea.
Nu maraie, nu plange, nu se agita, ba chiar in unele nopti nici macar pozitia nu si-o schimba de obosit ce e. Am vazut ca daca ziua nu insist sa-l culc (atunci cand nu vrea sa-l culc), noaptea doarme neintors.
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, July 7, 2006 7:56 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Miri, daca maraie in somn, e semn de dintisori, Tudor plangea in somn si nu puteam sa-l trezesc. Si Tudor se trezeste de 2 ori pe noapte sa pape, desi la un moment dat, renuntase la masa de noapte. Acum are 2! Se culca la 10 (si el dormea de la 8), se trezeste pe la 1 - 2, papa, adoarme, se trezeste pe la 6, papa, si adoarme pana pe la vreo 7 si ceva. mai adoarme pe la 9.30 cam 45 min, la amiaza o ora - doua (in functie de chef!), seara pe la 7 o jumatate de ora.
Miri
Postat: Friday, July 7, 2006 10:50 AM

Deci mai trag sperante ca vor veni si la noi nopti linistite?oare Poate dupa ce ies dintisorii ...
g_nicoleta2000
Postat: Friday, July 7, 2006 12:27 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Miri, a aparut la cei de la Pro Natura un siropel numit Sedokids 100% natural facut din miere de tei si inca ceva (am uitat cebanghead ). Este ieftin, in jur de 100000lei si este usor sedativ. Eu i-am mai dat Alexandrei si o linistea, nu mai maraia asa de mult prin somn.
Miri
Postat: Friday, July 7, 2006 12:33 PM

Nico,de unde pot sa-l cumpar ?oare Se gaseste in farmacii?
g_nicoleta2000
Postat: Friday, July 7, 2006 12:35 PM

In orice farmacie naturista il gasesti. dar vezi ca-i dulce rau de tot, este ca o linguritza de miere. Eu il puneam in lapte ca sa-l bea, poate a ta apreciaza mai mult dulceturile.flowers
Miri
Postat: Friday, July 7, 2006 12:42 PM

Multumesc de info,Nico!pupici
Chiar azi dupa-masa am sa-i cumpar,daca gasesc!yes
g_nicoleta2000
Postat: Friday, July 7, 2006 12:52 PM

Cu placere, sper sa va fie de folos.
Kiki
Postat: Friday, July 7, 2006 9:17 PM

De vreo doua zile, dumnealui nu mai vrea sa doarma in timpul zilei plans Deloc. mai fura cate un sfert de ora si atat. E rupt de oboseala seara. Ati vazut si voi cum a adormit in premergator. Azi statea in fund in tarc si i se inchideau ochii. Cand l-am mutat in patut, tragea de gratii ca sa se ridice in picioare.

Oare de ce? Fetelor, cu bebei mai mari, au trecut si copilasii vostri prin crize din astea?
Miri
Postat: Friday, July 7, 2006 10:11 PM

Sara a dormit azi peste zi doar doua ture:de la 11-13,30 si de la 14-16.Atit!banghead
Iar la ora 22,30 inca avea chef de mers in patru labe si de patrulat prin tot patutul!
Asa ca tare bine mi-ar prinde parerile celor care au depasit faza asta...
mihaela75
Postat: Saturday, July 8, 2006 1:50 AM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Miri wrote:
Mihaela,exact la virsta pe care o are Daria,Sara dormea numai pe burtica!sic La noi era perioada colicilor si vreo doua luni,numai asa se linistea si dormea!
Las-o in pace,atita timp cit nu se trezeste si nici nu plinge,ca sa ii schimbi pozitia e ok!Nu iti mai fa griji inutile!nu
Daca stai in stress sa o intorci mereu,nu te odihnesti nici tu si o trezesti si pe ea!pupici

Miri, am vazut raspunsul tau dar abia acum am gasit timp sa raspund.Mersi de incurajari ,o s-o las in pace ..daca doarme relaxata n-are decatoare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed