Somnul copilului

Options Somnul copilului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Wednesday, June 21, 2006 6:25 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
taki wrote:
Sasha doarme numai pe o parte. Incerc sa o pun pe spate, dar nimic, nu am cu cine ma intelege sic ...se intoarce una, doua pe o parte si isi continua somnul sau ganduritul.

Ar trebui sa-mi fac probleme?

Nu-ti face probleme, draga Taki. E foarte bine ca doarme intr-o parte. Daca e, din cand in cand s-o mai pui si pe partea cealalata, ca sa nu-si deformeze capsorul pupici

miri_haluca wrote:
Azi a fost prima experienta a Sarei in scaunul de masina.A fost un pic reticenta ,la inceput,dar apoi s-a prins printesa ca se pot face multe chestii interesante stind in el,chiar si un mic somnic!hohot

Doamne, ce dulce epupici pupici
Miri
Postat: Thursday, June 22, 2006 9:34 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mamici de bebici!

A venit vara peste noi,cum ii imbracati pe bebelusi pe timpul noptii?Ii mai acoperiti?
Sara doarme intr-o salopetica cu mineci scurte si cu pantaloni scurti,iar cind merg eu la culcare,(adica pe la ora 24)o acopar cu o paturica usoara,racoroasa.Pina acum vad ca i-a placut asa,a dormit mai bine si nici nu a dat semne ca i-ar fi rece.
Dimineata pe la ora 4 ,ma trezesc si deschid geamul la dormitor si se pare ca ii prieste si ei si noua,ca mai dormim un pic pina la 6sic
georgy_adinutza
Postat: Thursday, June 22, 2006 9:39 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Miri wrote:
Mamici de bebici!

A venit vara peste noi,cum ii imbracati pe bebelusi pe timpul noptii?Ii mai acoperiti?
Sara doarme intr-o salopetica cu mineci scurte si cu pantaloni scurti,iar cind merg eu la culcare,(adica pe la ora 24)o acopar cu o paturica usoara,racoroasa.Pina acum vad ca i-a placut asa,a dormit mai bine si nici nu a dat semne ca i-ar fi rece.
Dimineata pe la ora 4 ,ma trezesc si deschid geamul la dormitor si se pare ca ii prieste si ei si noua,ca mai dormim un pic pina la 6sic

Eu o culc pe Adina in pijamaluta cu pantaloni lungi si bluza cu maneca lunga si o mai invelesc doar cu un cearceaf micut cat patutul ei . Ea oricum se dezveleste peste noapte ca nu suporta sa fie invelita , si de aceea ii si dau pijama lunga .....
stele_pe_cer
Postat: Thursday, June 22, 2006 1:03 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu il culc pe Matei cu o salopeta de bumbac fara botosi, cu maneci lungi si craci lungi, Dar subtire de tot, cu nelipsita bavetica si adorabila suzeta.Nu il invelesc nici noaptea, nici ziua, nici vara, nici iarnasic ...probabil ca va ajunge sa doarma ca ta-su dezvelit complet si dand vina pe nevasta-a ca l-a lasat fara pilota sa-i intepeneasca spatelehohot ....

Aaaaaaaa, nu lipsesc sosetele, neaparat albe (am multe fixatii, printe care si sosetele albesic ).

Kiki
Postat: Thursday, June 22, 2006 1:14 PM

Noi dormim in pantaloni scurti si body cu maneca scurta (pot sa ii dau si tricou dar si-l scoate din pantaloni si apoi e cu spatele gol). cateodata ii pun sosete, cateodata nu.
De invelit, nici o sansa.
TatyKS
Postat: Thursday, June 22, 2006 1:17 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Pe Karina nu o imbrac foarte gros ca seamana cu mine si nu suporta caldurasic si o imbarac intr-un body cu maneca scurta si o pereche de pantalonasi scurti sau 3 sferturi . aa... si sosetele sau botosei, pe care pana dimineata nu-i mai are. Cu paturica nu o invelesc ca nu vrea si oricum, face multe ture prin patut pana adaoarme si nu poate sta invelita.

Uitati cum doarme Karina:

TatyKS attached the following image(s):
dsc00530.jpg

taki
Postat: Monday, June 26, 2006 5:55 AM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Sasha doarme destul de sumar imbracata, doar un body gem maieu sau tricou: sic

flowers flowers flowers flowers flowers flowers
Miri
Postat: Wednesday, June 28, 2006 2:16 PM

Am o intrebare pentru voi.Cum dorm puiutii vostri de cind a venit caldura?Ce "trucuri" folositi pentru un somn fara probleme cauzate de caldura?

Eu am inceput sa o bag in apa pe Sara de mai multe ori pe zi,in chiuveta sau in bazin,pe balcon.
Deocamdata,nu si-a modificat prea mult programul de somn,pentru ca dormitorul nostru este spre nord,asa ca nu ne bate soarele in fereastra !
miraa
Postat: Wednesday, June 28, 2006 2:26 PM

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
mi doarme in body cu sau fara manecutaras si se simte tare bine...de invelit mai putin...inca nu folosesc trucuri miri...inca are acelasi programsi doarme fara probleme...numai seara doarme perpendicular pe mine,degeaba ma chinui sa-l intorc spre mine...mai are un pic si ma da josbounce tzatzi o cere mai rar cat doarme,ma chinui cu apa sau ceai
cute_babies_of_mine
Postat: Wednesday, June 28, 2006 2:38 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
La Tudor in camera geamul sta deschis de dimineata pana seara. Ziua sta imbracat in body cu maneca scurta (exceptie azi, ca a ramas imbracat cu body-ul de azi noapte, dar e alb si e foarte subtire). Si noi baie in chiuveta, aa de revigorare. Suculetul i-l mai tin putin la frigider, nu mult, dar cat sa nu fie ceai! Cam asta!
Alina
Postat: Wednesday, June 28, 2006 2:46 PM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Si Tudor si Catinca dorm foarte sumar imbracati: Tudor doar body cu maneca scurta, iar Catinca pijamaluta gen maieuas si pantalon scurt.
Dusuri zilnice (in cada), macar de 3 ori, oricum ei s-ar balaci non stop.
Miri, trucuri nu folosesc, Catinca adoarme singurica (adica cu cineva langa ea care sa o mangaie pe spate. etc - acel cineva ar cam trebui sa fiu EU), iar trucul magic care inca il adoarme pe Tudor e tzitzica, plans plans .
Kiki
Postat: Wednesday, June 28, 2006 6:24 PM

Dav doarme mult mai putin in timpul zilei cam doua reprize de cate o ora, el care avea 2 reprize de cate 3-4 ore. Asta din cauza caldurii...se trezeste insetat si da gata 150 ml apa. Noaptea doarme cu noi in camera, mai exact in pat cu noi pt ca acolo unde e patutul e curent. Dormim cu geamul deschis (batant). Alta sansa de supravietuire nu avem, pe caldurile astea.
taki
Postat: Friday, June 30, 2006 6:02 AM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Asa dormim noi:

taki attached the following image(s):
sashasom.jpg

mama_Sonyei
Postat: Friday, June 30, 2006 8:05 AM

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
Sonya doarme in maieu sau tricou si in pampers (peste noapte inca nu l-am scos, desi il folosim mai multe nopti la rand ca nu face pe ea decat cine stie cand nu se trezeste sa ma dea pe mine jos din pat sa o duc la baie). Si de acoperit ii pun peste mijloc (sub maini si pana la genunchi) un cearceaf subtire - desi nu rezista decat cateva minute, dar am geamul deschis putin, ca altfel nu se poate respira (stam la etajul patru si e cuptor la noi)...
Miri
Postat: Thursday, July 6, 2006 10:24 PM

De citeva zile,Sara si-a mutat ora de culcare:de la 20 la 22!:171:
Ce e deranjant,e faptul ca e foarte agitata cind o pun in patut sa doarma,se intorce pe burtica,merge in patru labe pina se baga cu capul in marginea de la pat ,dupa care incepe sa tipe...
Continua sa se trezeasca noaptea,iar ziua doarme doar un somn mai lung,de 2 ore,si vreo doua mai mici,de cite 1/2 ora.
Ce sa fie?Nici nu mai sper ca va veni momentul in care va dormi de seara pina dimineata!plans
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed