Simptome ale sarcinii pana la intarzierea Ciclului Menstrual

Options Simptome ale sarcinii pana la intarzierea Ciclului Menstrual
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dya
Postat: Tuesday, May 13, 2008 2:25 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Normal ca miesic ...desi stiam ca nu o sa iasa dar am zis hai sa incerc ca tot asa nu mai aveam rabdare.bounce bounce bounce
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, May 13, 2008 2:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
dya wrote:
Normal ca miesic ...desi stiam ca nu o sa iasa dar am zis hai sa incerc ca tot asa nu mai aveam rabdare.bounce bounce bounce

Asa am facut eu de dimineata...Macar mi-am imbogatit experienta cu un test nou de sarcina (pana acum nu am mai facut testul Barza cel cu capac, gen stilouras ).Culmea e ca nici dezamagita nu sunt, nu stiu de ce!Gravida nu ma simt, ca nu am cum sa ma simt gravida in cateva zile, doar...extrem de fericita fara motivyes !Si plina de vitalitatedance !
Ely
Postat: Tuesday, May 13, 2008 9:04 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Si mie mi-a zis farmacista ca imediat pot face testul dupa intarzierea CM,dar eu nu mai am rabdare si am si si mari emotii .Cred ca saptamana viitoare fac testul.bounce
Stele bafta mare si asteptam vesti cat de curand.Wow ce de burtici o sa fim pe aici.thumright cool flowers
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, May 14, 2008 10:07 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Ely wrote:

Stele bafta mare si asteptam vesti cat de curand.Wow ce de burtici o sa fim pe aici.thumright cool flowers

Same 2 U pupici !
kali
Postat: Wednesday, May 14, 2008 12:33 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Ely wrote:
Si mie mi-a zis farmacista ca imediat pot face testul dupa intarzierea CM,dar eu nu mai am rabdare si am si si mari emotii .Cred ca saptamana viitoare fac testul.bounce

Asteptam vesti sapt. viitoare!

Stele, bafta luna care vine!
dya
Postat: Wednesday, May 14, 2008 1:28 PM

Inainte de intirzierea CM nu au cum sa apara siptome de graviditate ci apar simptomele obisnuite ca de dinainte de CM doar putin mai accentuate( mai bine zis percepute astfel) din cauza dorintei ( psihicul are un cuvint mare de spus in astfel de cazuri) de a avea un bebe. Daca pina la luarea hotariri de a avea un copil nu dam importanta asa de mare semnelor de dinaintea CM , in momentul cind ne-am hotarit sa concepem un bebe suntem mult mai atente cu corpul nostru si cu orice modificare survenita de aici si senzatia ca ar fi siptome de sarcina.
MNiko
Postat: Wednesday, May 14, 2008 2:00 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Dya sa stii ca exista un simptom, eu l-am avut dar n-am stiut despre ce e vorba. Nu asteptam sa raman insarcinata si nici nu cautam semne pe atunci. Cam cu o saptamana inainte de ziua in care ar fi trebuit sa vina "rusii", facand dus am obsercat niste firisoare vinetii pe sani. Chiar l-am pus si pe sot sa se uite crezand ca este cine stie ce si vorbeam cu el ca trebuie sa merg sa fac un control ceva ca eu n-am facut niciodata un astfel de control. Saptamana aia a trecut rapid si sub "bomba" ca s-ar putea sa fiu insarcinata am uitat de povestea asta pana cand am citit prima carte despre sarcina. Acolo am aflat ca asta ar fi fost un prim semn de sarcina.
roxy_oxxy
Postat: Wednesday, July 2, 2008 6:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
noi ne dorim ff tare un bebe gravida Duminica ar trebui sa-mi vina..... sau mai bine sa nu mai vinacool cool
Eu momentan nu am nici un siptom. Trebuie neaparat daca sunt gravida sa am siptome??oare oare
Fluturas
Postat: Wednesday, July 2, 2008 6:59 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9753
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
roxy_oxxy wrote:
noi ne dorim ff tare un bebe gravida Duminica ar trebui sa-mi vina..... sau mai bine sa nu mai vinacool cool
Eu momentan nu am nici un siptom. Trebuie neaparat daca sunt gravida sa am siptome??oare oare

nu e neaparat sa ai simptome.poti sa nu ai simptome muuult timp si dupa ce afli ca esti gravida...
bafta si un test cu doua liniute iti doresc
carla
Postat: Monday, July 7, 2008 11:59 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Doriti-mi va rog si mie un test barza cu o singura linie...ca nu mai vreau...dar daca e sa fie...
kali
Postat: Tuesday, July 8, 2008 7:28 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
carla wrote:
Doriti-mi va rog si mie un test barza cu o singura linie...ca nu mai vreau...dar daca e sa fie...

Sa fie cum va doriti!majoreta
Anelise
Postat: Tuesday, July 8, 2008 11:12 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Carla, sa fie asa cum iti doresti. pupici
dya
Postat: Tuesday, July 8, 2008 11:32 AM

Carla ai facut testul??? angel
carla
Postat: Tuesday, July 8, 2008 5:41 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
dya wrote:
Carla ai facut testul??? angel

Nu,mi-e frica si sa-l cumpar si trebuie sa caut o farmacie unde nu sunt tare cunoscuta.
oanalaurisa
Postat: Tuesday, July 8, 2008 6:40 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
roxy_oxxy wrote:

Eu n-am avut nici un simptom,in afara de faptul ca mi-a intarziat ciclul,adica nu a mai venit deloc. Asa ca,bafta si sa fie cu ochisori!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed