Silicoane IV
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alina
Scris: Friday, June 6, 2008 4:24 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
amiraa
Scris: Saturday, June 7, 2008 1:15 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
stiu k s-a mai scris undeva, dar nu mai retin la ce pagina....asa k va mai intreb si eu inca o data: dupa cat timp am voie la solar? :-P
alics
Scris: Saturday, June 7, 2008 5:11 PM

amiraa wrote:
stiu k s-a mai scris undeva, dar nu mai retin la ce pagina....asa k va mai intreb si eu inca o data: dupa cat timp am voie la solar? :-P

pai se spune ca nu ai voie cam 3 luni la soare, dar stiu ca Carrye s-a dus dupa putin timp la solar si nu a avut nici o problema
Carrye
Scris: Saturday, June 7, 2008 7:22 PM

Ramona, lasa-i mama asa, stai linistita. Sunt tari, lasa-i sa isi faca ei treaba, or sa isi revina treptat, eu cred ca asa e cel mai bine. Tu ai grija sa te simti bine, oricum, pana la 2 saptamani nu prea ai ce sa le faci.
ramona28
Scris: Saturday, June 7, 2008 7:48 PM

nervi nervi mor de durere plans plans ma strange corsetul de abia pot respira ma dor coastele de nu mai potbanghead banghead am vb cu dr si mi-a zis sa-i tai banda de jos sa-i fac o taietura la spate ...am facut si asta si nici un rezultat ...iar l-am sunat si mi-a zis sa cumpar un sutien sport de la Triumph ..l-am pus si pe ala dar ma dor sanii si mai tare in elfool fool acum mi-am pus din nou corsetul de la dr.... la naiba ma dor mai rau ca in prima zi si ca ieri ...disper nu stiu ce sa mai fac
brunette1979
Scris: Sunday, June 8, 2008 11:01 AM

ramona28 wrote:
nervi nervi mor de durere plans plans ma strange corsetul de abia pot respira ma dor coastele de nu mai potbanghead banghead am vb cu dr si mi-a zis sa-i tai banda de jos sa-i fac o taietura la spate ...am facut si asta si nici un rezultat ...iar l-am sunat si mi-a zis sa cumpar un sutien sport de la Triumph ..l-am pus si pe ala dar ma dor sanii si mai tare in elfool fool acum mi-am pus din nou corsetul de la dr.... la naiba ma dor mai rau ca in prima zi si ca ieri ...disper nu stiu ce sa mai fac

Ramona, daca ai avut si ridicare cred ca te dor mai mult areolele. Stiu ca e o durere foarte chinuitoare, iti spun asta pentru ca am trecut prin asa ceva. Trebuie sa ii tii cat mai strans, totusi. O sa treaca, dar nu chiar asa repede. Daca nu ma insel ai avut si ridicare, ca si mine, asa ca sunt mai multe taieturi si e foarte normal. Am trecut prin aceleasi dureri, crede-ma. Mai ales dupa ce s-a dus coaja, sa vezi cum incep sa te usture si va fi si mai greu sa ii tii in bustiera, dar trebuie, mai ales ca ai tai sunt si foarte mari. Curaj si sper sa iti fie mai bine in curand.
ramona28
Scris: Sunday, June 8, 2008 11:09 AM

brunette1979 wrote:

Ramona, daca ai avut si ridicare cred ca te dor mai mult areolele. Stiu ca e o durere foarte chinuitoare, iti spun asta pentru ca am trecut prin asa ceva. Trebuie sa ii tii cat mai strans, totusi. O sa treaca, dar nu chiar asa repede. Daca nu ma insel ai avut si ridicare, ca si mine, asa ca sunt mai multe taieturi si e foarte normal. Am trecut prin aceleasi dureri, crede-ma. Mai ales dupa ce s-a dus coaja, sa vezi cum incep sa te usture si va fi si mai greu sa ii tii in bustiera, dar trebuie, mai ales ca ai tai sunt si foarte mari. Curaj si sper sa iti fie mai bine in curand.

am avut si ridicare in ancora e un pic mai bine ca ieri numai ca azi au inceput sa am mancarimi in zona taieturilornervi nervi nervi
mikycamy
Scris: Sunday, June 8, 2008 11:45 AM

Carrye wrote:
Ramona, lasa-i mama asa, stai linistita. Sunt tari, lasa-i sa isi faca ei treaba, or sa isi revina treptat, eu cred ca asa e cel mai bine. Tu ai grija sa te simti bine, oricum, pana la 2 saptamani nu prea ai ce sa le faci.

Carrye iti multumesc mult,de la tine am aflat de Dr Radu Voicu si am fost la el la cabinet.Marti acum ma operez,imi este frica banghead,dupa operatie am voie sa mananc si sa beau suc? de fumat nu mai intreb ca mai mult ca sigur o sa fiu ametita de la anestezie.
smirela24
Scris: Sunday, June 8, 2008 12:43 PM

Salut!

Fetelor, am si eu o intrebare...dupa operatie, v-a mai curs sange? daca da, cate zile?
ramona28
Scris: Sunday, June 8, 2008 1:12 PM

smirela24 wrote:
Salut!

Fetelor, am si eu o intrebare...dupa operatie, v-a mai curs sange? daca da, cate zile?

eu am fost operata joi si nu sangerez
PinkyG
Scris: Sunday, June 8, 2008 1:49 PM

smirela24 wrote:
Salut!

Cred ca este grav daca iti curge sange...mie nu mi-a curs un strop si nici nu am auzit de asa ceva
gabitza_gabitza
Scris: Sunday, June 8, 2008 4:07 PM

ramona28 wrote:

eu am fost operata joi si nu sangerez

ramona te rog ajuta-ma cu cateva rapunsuri:pls ai plecat imediat spre casa sau ai mai stat la hotel?zi-mi si mie te rog un hotel mai in apropiere de spital,tu unde ai fost cazata?te rog,maine dimineata tre sa fiu si eu la macelarit.
Carrye
Scris: Sunday, June 8, 2008 5:28 PM

Mikycamy, cu mare placere, ma bucur tare mult ca ai ajuns la Dr. Voicu! Ce bine ca mai ai 2 zile si scapi. Stai linistita, o sa fie totul ok. Daca esti optimista, nici n-o sa simti cum trece timpul. La tine sa nu iti iei mare lucru, haine pe care sa le poti imbraca usor la externare. Poti sa iti iei la tine un iaurt si ceva covrigei, ceva uscat pentru ca a doua inainte sa iti faca ultimul antibiotic e bine sa mananci ceva. Imi pare tare rau cand va aud cu fumatul asta, sincer. Ma intristez foarte tare cand aud oameni atat de slabi care nu isi iubesc corpul destul cat sa renunte la tigari, mai ales intr-un moment atat de important. Eu am fumat 10 ani si cand am facut laringo-traheita mi-am dat seama ca sunt mai importanta eu decat niste tigari care ma faceau sa miros a scrumiera. Nu bea suc, decat daca este natural, altfel bea mai bine apa plata. Incearca sa mananci cat mai sanatos, sa te poti reface repede. Orgsnismul tau va suferi o anestezie generala inainte de toate...
Mirela, nu inteleg de unde sangerarea? Vorba lui PinkyG, n-am auzit niciodata despre asa ceva, nu s-a pus problema. Sangerezi?
smirela24
Scris: Sunday, June 8, 2008 6:24 PM

Da..operatia mea a fost si de ridicare si de augmentare..m-am operat luni..si mi-a curs putin joi, am vazut cand mi-au schimbat pansamentele, si azi am vazut iar...in jurul pansamentului aplicat pe aureola..nu e mult..e cat sa se vada pe pansament.Stiu ca nu e tocmai ok fapul ca sangerez,doctorita mi-a spus ca trebuie sa iau calciu,ceva cu coagularea sangelui.Bine...ma gandesc si poate ca am facut efort?Prin casa..m-am spalat singura pe cap...nu stiu...nimic deosebit Ma duc maine la control sa vad ce or sa spuna.Eram curioasa daca voua vi s-a intamplat...
crissis
Scris: Sunday, June 8, 2008 7:00 PM

smirela24 wrote:
Da..operatia mea a fost si de ridicare si de augmentare..m-am operat luni..si mi-a curs putin joi, am vazut cand mi-au schimbat pansamentele, si azi am vazut iar...in jurul pansamentului aplicat pe aureola..nu e mult..e cat sa se vada pe pansament.Stiu ca nu e tocmai ok fapul ca sangerez,doctorita mi-a spus ca trebuie sa iau calciu,ceva cu coagularea sangelui.Bine...ma gandesc si poate ca am facut efort?Prin casa..m-am spalat singura pe cap...nu stiu...nimic deosebit Ma duc maine la control sa vad ce or sa spuna.Eram curioasa daca voua vi s-a intamplat...

Mirela tot la Jianu m-am operat si eu. Esti sigura ca este sange?
Te intreb pentru ca mie mi-au atras atentia cand imi schimbau pansamentele ca imi da cu un unguent maro care se va vedea pe pansament ca o pata de sange si sa nu ma sperii ca nu e.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.