Sedinta cu parintii.
Subiectul anterior · Subiectul urmator
KRYS85
Scris: Wednesday, February 24, 2010 9:30 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 9/23/2008
raly wrote:
De curand am asistat la o faza in care fetita i zicea mami vai ce dor imi era de tine,azi e sambata nu te-am mai vazut de lunibanghead banghead banghead

cry Saraca fetitza!!!Ce pot face banii astia din oameni,nu-si putea lua si ea doar un job???
Of Doamne ce ti si lumea astabanghead banghead banghead banghead banghead
monique
Scris: Thursday, February 25, 2010 8:02 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Mda... nu stiu ce sa spun, si eu in timpul serviciului am cursuri, traininguri, sedinte care de obicei tin 4 sau 5 zile. Si se intampla destul de des. In afara de primele 2-3 plecari (cand Alex avea 2 ani) unde am simtit intr-adevar ca mi se rupe sufletul (tin minte ca la prima sedinta am plecat plangand noaptea spre casa cu 2 zile inainte de final, motivand ca s-a imbolnavit) acum nu mi se mai pare ca sufera nicicum, mai ales ca sotul meu are o muuult mai mare atentie in acele perioade, o duce peste tot, o plimba, ii face toate poftele, de fiecare data o gasesc innoita sau cu tot felul de jucarii pe care si le dorea ea... Asa incat ea a inteles ca asta e serviciul ui mami, vb mult la telefon, rade, povesteste, etc...
Nu stiu cum va face fata clau cu doi copii, mai vedem.
E dureros intr-adevar ca mai ales la aceste evenimente importante sa nu fie alaturi de parinti, dar poate unii chiar nu se pot descurca altfel, mai ales in situatia asta de tot rahatul care exista in Ro. Nu stiu daca ar trebui condamnati. Si eu am crescut cu tatal plecat cate 3 saptamani in delta, la munca, si mama care lucra la spital 12 cu 24 si ramaneam cu zilele acasa la bona, si nu cred ca i-am reprosat asta vreodata mamei. Of, e greu...
lloryy25
Scris: Thursday, February 25, 2010 9:25 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/15/2008
Monique,off topic unde ai fata la gradi ca sunt din Galati si stam in acelasi cartier si eram curioasa.Apropos am copilarit in acelasi cartier(micro 39)
Fluturas
Scris: Thursday, February 25, 2010 9:25 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
monique,intr-un fel iti dau dreptate si chiar nu ii condamn.dar acesti parinti sunt de parere ca atunci cand au ceva timp ar trebui sa recupereze timpul pierdut
dar totusi,asta e atunci cand ai un servici care te obliga sa stai departe de copil.cu faza ca imi iau 2 servicii,plec cand copilul inca doarme si ma intorc tot cand doarme nici eu nu prea pot fi de acord.copilul are nevoie de mama si de tata.si eu am crescut mai mult fara tata,care lucra ba in germania,ba in ungaria,si stiu ce inseamna...
t-mihaela
Scris: Thursday, February 25, 2010 4:46 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
KRYS85 wrote:

cry Saraca fetitza!!!Ce pot face banii astia din oameni,nu-si putea lua si ea doar un job???
Of Doamne ce ti si lumea astabanghead banghead banghead banghead banghead

Eu sunt sigura ca nu putea altfel, tocmai am fost in perioada asta in Ro si am plecat cu coada intre picioare , nu stiu cum supravietuieste lumea ca sa nu zic traieste .Eu o consider norocoasa ca a gasit al doilea job .

Dci eu vroiam sa spun ca abia astept sedinta cu parintii la Diana, sunt foarte nemultumita de lectiile de engleza care sunt facute cu educatoarea de gradi, la nivel de gradinita si plictisitoare .A stat o saptamana sa invete ca la degete se zice "toes" ca celelalte parti ale corpului le stia ,nu stiu daca a fost evaluata corect sau daca cineva tine cont ca ea are la activ 3 ani de engleza . macar daca-mi spuneau de la inceput ca nu se ocupa sa stiu s-o fi trimis la cursuri cu plata .angry
delfinasa
Scris: Thursday, February 25, 2010 7:35 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
g_nicoleta2000 wrote:

Ce zici acolo draga mea, probabil asa gandesc si parintii care nu vin dar le urla copii pe scena de disperare.

Copiii care urla pe scena de disperare nu urla numai din cauza ca nu-si vad parintii acolo. Unii sunt mai plangagiosi de fel, altii sunt emotionati, nu vor sa dezamageasca, altii nu se simt bine in ziua respectiva, altii urla agatati de picioarele parintilor ca e mai bine in bratele lor decat pe scena, motivele sunt multiple.
Eu am norocul inca sa pot petrece o mare parte din zi cu fii-mea si sa pot participa la serbarile pe care le au si totusi ii inteleg pe unii parinti care nu pot veni la unele serbari. Cu toata bunavointa pe care-o au, unii chiar nu pot efectiv sa se rupa in ziua/orele alea de la serviciu.

g_nicoleta2000 wrote:
Cred ca indiferent de serviciu nu ar trebui sa uitam pentru cine muncim, pentru copii si nu pentru sefi.

Nu incerc sa iau apararea nimanui, fiecare-si stie motivele pentru care nu vine la acea serbare care tine maxim o ora cu tot cu pregatiri si nu trebuie sa sarim sa-i judecam ca sunt parinti rai, ca pun serviciul inaintea copiilor.
monique
Scris: Monday, March 15, 2010 12:28 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
lloryy25 wrote:
Monique,off topic unde ai fata la gradi ca sunt din Galati si stam in acelasi cartier si eram curioasa.Apropos am copilarit in acelasi cartier(micro 39)

Aaa, da, te-am recunoscut din poze!pupici Dar eu nu mai stau acolo! Pe Alexandra o am la gradita Omul de Zapada de pe str universitatii, vis a vis de primarie. E particulara si sunt fff multumita de tot.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.