Scumpiri

Options Scumpiri
Subiectul anterior · Subiectul urmator
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, May 24, 2008 3:29 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Sa mai spun ca un client de-al nostru din Rompetrol ne-a soptit ca pana in iarna va ajunge la 7 lei motorina euro 4?plans . Noi vrem la anul sa cumparam o masina hibrid dar spre mare noastra surpindere la targul auto care se desfasoara acum la Bacau nimeni nu a venit cu o masina ecologica.
Chiar nu stiu cat de mult se va scumpi carburantul si cat de mult se vor scumpi si alimentele din aceasta cauza. Mai grav este ca energia alternativa nu numai ca nu se foloseste defel dar nici macar nu se promoveaza in vreun fel.
Lilly of the valley
Postat: Monday, May 26, 2008 7:40 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
dya wrote:
Asta cu benzina ma enerveaza enormnervi nervi angry , in primul rind ca trebuie sa cam tragem pe dreapta plans plans plans si in al doilea rind ca o data cu scumpirea benzinei te trezesti ca incep sa se scumpeasca toate motivatia fiind ca este scump transportul.rambo banghead banghead banghead

cam asa e pe la noi, pe plaiuri mioritice.tunete tunete tunete speram doar ca dragii nostri guvernanti sa nu ne mai bage pe gat "alinierea" la preturile UE ca oricum le-am depasit de multclosedtopic , inclusiv cele la apa plata, desi anul acesta a plouat din belsug si izvoare cristaline avem suficiente.

g_nicoleta2000 wrote:
Sa mai spun ca un client de-al nostru din Rompetrol ne-a soptit ca pana in iarna va ajunge la 7 lei motorina euro 4?plans . Noi vrem la anul sa cumparam o masina hibrid dar spre mare noastra surpindere la targul auto care se desfasoara acum la Bacau nimeni nu a venit cu o masina ecologica.
Chiar nu stiu cat de mult se va scumpi carburantul si cat de mult se vor scumpi si alimentele din aceasta cauza. Mai grav este ca energia alternativa nu numai ca nu se foloseste defel dar nici macar nu se promoveaza in vreun fel.

aoleu asa scumpuff plans

in ceea ce priveste energia alternativa pale mai avem mult de asteptat, macar de-ar incuraja producatorii de autovehicule pt. a construi in acest sens, slabe sanse.uff

mai nou, poate ati observat ca marii producatori de carburanti promoveaza o campanie de educare spre un consum redus de carburanti. mare dilema nu, ei cum vor avea profituri daca noi consumam mai putin.scratch initiativa nu e rea, doar ca mi se pare o chestiune de imagine, impusa mai mult sau mai putin de reglementari europene privind emisiile de gaze cu trimitere la incalzirea globala.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed