Scrapbooking

Options Scrapbooking
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulibuli
Postat: Monday, January 18, 2010 8:47 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Asteptam cu mare interes creatiile tale... imi plac si mie dar nu as avea atata rabdare sa fac unul... dance
Anja
Postat: Monday, January 18, 2010 9:25 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Bulibuli, esti foarte draguta, multumesc pt. intereshearts .
Daca zici ca nu ai rabdare, poate ca te tenteaza sa incerci scrapbookingul digital. Pot recomanda (pe PM) un software, daca esti interesata.
Acum, nu prea vad cyclops cum atasez pozele, crezi ca ma poti ajuta flowers ?
Multumesc anticipat, Bulibulifloare3 !

Se pare ca am reusit sa le atasez, acum sa dau si o epxlic. scurta pt. fiecare:018: :
Primele doua sunt un calendar cu versuri compuse de copii pt. fiecare luna a anului si decorat cu embellishments (prima poza e calendarul pe fata, a doua pe verso)
Ultima poza e o placuta cu numele de familie de atasat pe usa de la intrare, e pe suport de carton si e f. usor de atasat (cu scotch sic).

Pt. intrebari, idei, discutii, sunt aici campfire .
Sa avem o zi minunata, fetelor!dance

Anja attached the following image(s):
dsc04473-1.jpg dsc04476-1.jpg dsc04579.jpg

bulibuli
Postat: Monday, January 18, 2010 10:07 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
ori dupa ce postezi un mesaj, cu butonul attach din dreapta sus
ori daca ai cont pe un site de gazduire poze gen photobucket, flickr, etc copii codul cu [img] de acolo, aici..

softuri cunosc si eu, dar nu e acelasi lucru...
raly
Postat: Tuesday, January 19, 2010 7:23 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Anja,bun venit pe acest forum si asteptam cu drag ideile tale!topai topai
Anja
Postat: Tuesday, January 19, 2010 8:59 AM

Am atasat pozele la mesajul meu anterior, cu cateva explic. pt. fiecare, nu sunt multe de data asta, 3.
shirel
Postat: Tuesday, January 19, 2010 1:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Am inceput si eu odata sa fac scrapbooking chiar mi-am cumparat unelte si tot felul de lipici special ,dar m-am lasat acuma imi este imposibil sa mai lucrez cu astia mici pe mine si seara ca sa inchid in camera nu prea imi convine .Pacat imi placea tare mult.
sunt aici la noi o gramada de bloguri cu fete care lucreaza ,am fost si eu la un loc cu ele cand am invatat.Pun ceva cum puteti sa realizati un mini album .

Sursa:(daca vrea cineva indicatii sau traducere pot sa va ajut)

https://blog.tapuz.co.il/hadarb
Anja
Postat: Tuesday, January 19, 2010 2:17 PM

Shirel, multumim f. mult pt. tot ce ai postat si pentru mini-tutorial!yes Sunt convinsa ca oricine are nevoie de inspiratie, mai ales la inceput.
Imi pare rau insa sa aud ca a trebuit sa te lasi, stiu, desi nu am copilasi, ca din momentul in care ai devenit mamica, bebeii sunt singurul hobby. A-propos, ai niste copii superbi, dulci foc! Sa va traiasca si sa fie sanatosi hearts !
Banuiesc si sper ca atunci cand o sa mai creasca ceva, o sa poti sa te apuci din nou.
Pana atunci, te rugam sa nu ne parasesti si sa fii alaturi de noigrup !
O zi buna in continuare si sa auzim numai de bine, Shirel!dance
shirel
Postat: Tuesday, January 19, 2010 3:41 PM

Anja wrote:
Shirel, multumim f. mult pt. tot ce ai postat si pentru mini-tutorial!yes Sunt convinsa ca oricine are nevoie de inspiratie, mai ales la inceput.
Imi pare rau insa sa aud ca a trebuit sa te lasi, stiu, desi nu am copilasi, ca din momentul in care ai devenit mamica, bebeii sunt singurul hobby. A-propos, ai niste copii superbi, dulci foc! Sa va traiasca si sa fie sanatosi hearts !
Banuiesc si sper ca atunci cand o sa mai creasca ceva, o sa poti sa te apuci din nou.
Pana atunci, te rugam sa nu ne parasesti si sa fii alaturi de noigrup !
O zi buna in continuare si sa auzim numai de bine, Shirel!dance

Vai,multumesc Anja pentru cuvintele frumoase nici nu stii cat imi este dor sa mai realizez ceva daca m-ai ai nevoie de informatii sau inspiratii am multe materiale pentru tine numai timp sa ai sa lucrezi.
Mi-a placut mult si ceea ce ai facut tu ,am inteles ca in Romania este destul de nou Scrapbooking si nici materiale nu se prea gasesc dar incetul cu incetul are sa fie foarte cunoscut .Daca ai vedea ce magazine sunt aici la noi ,innebunesti si-ti vine inspiratia automat.
O zi frumoasa si tie si bine ai venit printre noi ,mai stii poate datorita tie ma inchid in camera si incep si eu albumul pe care mi l-am propus sa-l fac!computerlove computerlove
Anja
Postat: Tuesday, January 19, 2010 4:24 PM

Shirel, ma bucur foarte mult ca ni te-ai alaturat si ca ne ajuti cu ideile si experienta tahearts. Eu una sunt mare amatoare de orice poti sa imi impartasestiyes. Pentru asta, putem discuta pe PM sau messenger, daca vrei dance .
Si aici in Suedia sunt multe magazine pline cu cele mai "dulci" si frumoase chestii, prima oara cand am intrat intr-unul am stat 3 ore si nu stiam ce sa iau mai intai, mai ales ca aveam buget stabilit, pe care bineinteles ca l-am depasit sorry1 hohot .
Sper sa gasesti timpul necesar sa te apuci iar de scrapbooking, e mult prea frumos hearts ca sa renunti la asa ceva.
Te astept curand computerlove ! A-propos, in ce oras locuiesti in Israel? Cunosc si eu o familie de muzicieni, din cate mi-amintesc stau in Tel Aviv, sunt din Bucuresti originar.
Anja
Postat: Tuesday, January 19, 2010 4:31 PM

Dragi scrapperi din Romania si de pe forum campfire,

In calitate de scrapper roman, m-am gandit sa fac un mic "sondaj" de o singura intrebare si sa il lansez. Orice raspuns pe tema asta e apreciatcool !

Credeti ca un shop virtual pentru scrapbooking ar prinde bine in Romania?

Multumesc anticipat pentru participare, dragilor!
Let the party beginmajoreta!
carmendana
Postat: Saturday, May 8, 2010 4:23 PM

Nivel: Membru

Intrat: 3/23/2010
Postari: 24
Anja wrote:
Dragi scrapperi din Romania si de pe forum campfire,

In calitate de scrapper roman, m-am gandit sa fac un mic "sondaj" de o singura intrebare si sa il lansez. Orice raspuns pe tema asta e apreciatcool !

Credeti ca un shop virtual pentru scrapbooking ar prinde bine in Romania?

Multumesc anticipat pentru participare, dragilor!
Let the party beginmajoreta!

Nu fac scrapbooking desi m-a batut gandul, nu am incercat inca.Poate de acum incolo.
Dar cred ca un asemeenea shop chiar ar fi necesar.
buturuga_sorina
Postat: Tuesday, May 25, 2010 1:25 PM

buna ziua,
as vrea si eu sa fac un album scrap dar nu stiu cum sa incep
vroiam sa va intreb daca il faceti intr-un album cumparat sau faceti voi albumul?
eu as vrea sa fac um album aniversar am facut cateva colaje si am ceva idei dar nu stiu in ce sa lipesc pozele si restul de amintiri.imi puteti da cateva detalii,de unde luati materialele ce materiale folositi ce program pt scrap?multumesc!
shirel
Postat: Tuesday, May 25, 2010 1:48 PM

buturuga_sorina wrote:
buna ziua,
as vrea si eu sa fac un album scrap dar nu stiu cum sa incep
vroiam sa va intreb daca il faceti intr-un album cumparat sau faceti voi albumul?
eu as vrea sa fac um album aniversar am facut cateva colaje si am ceva idei dar nu stiu in ce sa lipesc pozele si restul de amintiri.imi puteti da cateva detalii,de unde luati materialele ce materiale folositi ce program pt scrap?multumesc!

Buna,nu stiu de unde esti si daca prin zona ta sunt asemenea lucruri pentru confectionarea unui album.Exista astazi foi speciale de album pe care tu le decorezi cum vrei lipesti ce vrei nu este un program anume ,sunt coloje ,sunt anumite stampile pentru diferite forme ,fotografiile le lipesti cu ceva special sa nu se deterioreze.Foloseste-ti exact toate ideeile pe care le ai ,scrie ceva si cu mana ta sunt sigura ca pana la urma iti va iesi ceva original si frumos facut de mana ta.
buturuga_sorina
Postat: Tuesday, May 25, 2010 9:54 PM

buna,sunt din bucuresti.
intrebarea era de unde pot cumpara foi de album?sau daca pot lua dupa net si ce imi recomandati..am gasit albume deja facute din acelea pe care poti lipi pozele dar au 10-20 file maxim si eu vreau ceva mai mare.
multumesc!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed