Scoring
Subiectul anterior · Subiectul urmator
claudia
Scris: Thursday, September 28, 2006 11:17 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Kiki wrote:
Eu am nascut la Cantacuzino. Foarte curat! Personalul: 9, cu mici exceptii. Dotari: 9.

Subscriu!!!!
La curatenie dau 10+ Personalul de la lauze 10+ m-au ajutat enorm sa nu pierd laptele.....desi aveam canalele infundate.... m-au ajutat fara sa cotizez ...... insa le-am dat dupa, de placere, efectiv.
Medic: Ciurel Octavia 10 pe linie..... chiar nu am ce sa-i reprosez!!! A venit sa ma vada de cateva ori pe zi ...... desi avusese program si in policinica, desi am prins weekend-ul in spital ...... este super, pune suflet in tot ce face.

Kiki, tu cu cine ai nascut la Cantacuzino?
Kiki
Scris: Thursday, September 28, 2006 11:30 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
claudia wrote:

Kiki, tu cu cine ai nascut la Cantacuzino?

Cu dr. Anca Popa, care mi-a si urmarit sarcina (lucreaza si la Medsana). ras
ira_tgr
Scris: Sunday, October 8, 2006 8:56 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
Spital Municipal: dotari - 8; personal - 8 (fara spaga); tratament: nush, ca n-am avut nevoie
Medic Y. Arrash - profesionalism 10; disponibilitate 10; comunicare 10+++++

despre spital, in 2 cuvinte (eu am nascut in iunie): n-am stat in rezerva, am stat intr-un salon obisnut cu 5 paturi, dar pot sa spun k era curat, se facea tot timpul curatenie, plus k incercam si noi s-o mentinem, despre dotari - eu am preferat sa vin cu cosmeticele meel (cele pt. bebelus) dar aveau si ei, bine de o calitate mai proasta evident... despre personal: aici depinde, de ce 8?pentru k iau o medie, sa zicem asistentele de mame i-as da mia putin, ca sunt cam arogante si indiferente, in schimb asistente pentru bebelusi - numai cuvinte de lauda (ex. noaptea a inceput sa planga pitica k ii era foame, eu nu puteam sa alaptez de durere si am rugat o asistenta sa-i dea lapte praf,chiar daca nu era scris la mine in fisa... ea mi-a adus, si asta fara spaga, plus la tot felul de chestii, stiti cand e prima oara, si primu' copil, parca iti e frica sa si pui mana pe el, daramite sa faci ceva daca plange)...

despre doctor: nici nu am attea cuvinte frumoase in vocabularul meu.... disponibilitate la absolut orice ora de zi si noapte ( in afara cazurilor cand este intr-o operatie cezariana, k atunci isi lasa mobilu' la asistente, dar se poate reveni intr-o ora si raspunde), profesionalism - n-am mai vazut un doctor atat de atent cu absolut orice, orice analiza sta si o studiaza, orice durere decap, orice modificare, sa facem asta, sa mergem aici, plus k la nush ce analize, imi zice, e mai bine sa te duci acolo sau acolo, k este mia ieftin.... adik' chiar nu am ce reprosa. comunicare - aici chiar k raman fara cuvinte, absolut orice face si orice crede - te intreaba, nu zice - pentru ca sunt doctor si stiu sau ceva de genul asta, sau ... asa trebuie, ... nu, fiecare hotarare luata - este explicate de ce si pentru ce... pplus ca daca sa zicem nu esti de acord zice, oki, se poate intampla asta si asta, dar este alegerea ta...., nu obliga, nu-si da cu parere asa aiurea... nici nu zicem ca sunt la doctor... ca si cum ar fi un prieten foarte apropiat care imi doreste evident ce e mai bine, nu cu ifose de mare doctor ocupat, un om super de treaba pe care l-as recomanda cu toata inima love

bien si as mai adauga un criteriu daca se poate: interesul fata de pacient: si aici i-as da 10
la un moment dat am ajuns in spital cam prin luna a 8-a.... am stat o saptamana, sincer, eram singura din salon la care doctorul venea de 2 ori pe zi, dimineata cand intra in tura si seara inainte sa plece, sa vada dak sunt bine, daca totul este in regula... si asta vreau sa spun - interesul sincer fata de pacient nu cu bani, evident - i-am "multumit" pentru grija la sfarsit, dupa nastere, dar in timpul sarcinii - ma platit doar consultatiile la spital, care erau vre-o 200.000 iar dupa 28 de saptamani - erau gratuite....

si acum merg la el la control, l-am pastrat ca medic ginecolog, pentru ca... chiar cred k este cel mai potrivit doctor cel putin pentru mine, fac totul de capul meu si cum cred k e mia bine, el este singurul care nu se enerveaza, imi explica si imi tempereaza "hotararile" mai putin medicale bravo
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.