Sarcoidoza
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Scris: Sunday, November 4, 2007 1:54 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Draga mea, acum m-am dezmeticit si eu( stii despre ce vorbesc)pupici Ai grija de tine, urmeaza intocmai tratamentul si regimul recomandat, fa-ti si restul analizelor....sunt sigura ca totul se va rezolva!
Multa sanatate!pupici pupici pupici pupici pupici pupici
sousourel
Scris: Sunday, November 4, 2007 2:53 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
MAriuta, Miri, multumesc!pupici pupici pupici
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:05 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
offf mai Mada!uff ce rau imi pare pt tine! hai, capul sus, stii ca si eu am avut ba una, ba alta in ultimul an si am fost de voie-de nevoie la dr, la analize, la aia, la ailalta! eu iti pumnii, ma rog pt tine si iti doresc din tot sufletul sa te faci bine si, cum au zis si fetele, noi suntem aici si iti facem galerie! va trece si asta! multa sanatate si te rog sa te menajezi, da?pupici
sousourel
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:07 PM
Nivel

Anca, multumesc. Stiu prin ce ai trecut si de ce emotii ti-a fost dat sa ai parte. La mine nu a fost cazul, e doar ceva foarte neplacut dar benign. Multa sanatate si tiepupici
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:20 PM
Nivel

sousourel wrote:
Anca, multumesc. Stiu prin ce ai trecut si de ce emotii ti-a fost dat sa ai parte. La mine nu a fost cazul, e doar ceva foarte neplacut dar benign. Multa sanatate si tiepupici

stiu ca e neplacut...cand am citit cuvantul "bronhoscopie" brrrrrrrrrr, deja m-au luat tremuricii, la amintirea acelei nefericite endoscopii pe care am facut-o eu...si live, nici o anestezie. bine ca macar iti vor face anestezie. e mai bine asa. ma rog pt tine, draga mea!pupici angel
sousourel
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:32 PM
Nivel

Anestezie locala prin aspiratie de xilina, cam asta a fost si nevoie de multa cooperare si o doctorita rabdatoare si priceputa. A trecut!
g_nicoleta2000
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:33 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Madalina, habar nu am ce inseamna boala asta si nici nu am auzit vreodata de ea, daca nu vedeam ca face parte din :Sanatate" credeam ca-i vorba de o plantauff Multa sanatate, trebuie sa se vindece daca tot este diagnosticata din timp.pupici iti tinem pumnii la bronhoscopiealcool , da si tu o dusca inaite ca sa fii sigura ca esti gata anesteziataflowers
sousourel
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:37 PM
Nivel

Mai, bronhoscopia a fost facuta...nu vezi ce in tema suntdance ? Multumesc ca sunteti alaturi de mine. Cand o sa fiu umflata rau, sa-mi faceti si atunci galerie!pupici pupici pupici
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, November 4, 2007 3:39 PM
Nivel

sousourel wrote:
Anestezie locala prin aspiratie de xilina, cam asta a fost si nevoie de multa cooperare si o doctorita rabdatoare si priceputa. A trecut!

bine ca a trecut si iti doresc sa nu mai ajungi never ever la asa ceva. brrr!pupici
Miri
Scris: Sunday, November 4, 2007 4:27 PM
Nivel

Sousourel, tu umflata?what Ma faci sa rad!Sanatate multa si sa auzim de bine!pupici pupici pupici
sousourel
Scris: Thursday, November 15, 2007 9:01 PM
Nivel

M-am umflatplans plans plans plans plans

Toata lumea ma intreba azi, mai cu grija, mai direct, ce am patitplans plans plans plans

Si cantarul a luat-o complet razna, arata cu trei kg mai mult..asa-mi trebuie, mi-am facut-o cu mana mea si ieri am renuntat la regim...acu' nici nu-mi vine sa ma uit in oglindaboxing
Miri
Scris: Friday, November 16, 2007 6:14 PM
Nivel

Mami, nu dispera!nono Daca revii la regimul complet desodat, in cateva zile o sa se retraga edemele iar cantarul va reveni la "normal"!pupici
t-mihaela
Scris: Thursday, August 26, 2010 8:41 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Sousourel, mai esti prin zona?Cum te simti, cat timp ai facut tratamet?un an?M-am lipit si eu de sarcoidoza,oficial am intrat in screening cu verificari la 3 luni nervi closedtopicDeocamdata nu mi-a dat tratament ,a zis ca boala e cuminte ,nu se agraveaza si nu-mi face probleme. Nu mi-e frica de boala cat mi-e frica de tratament pale Tu cum te simti?
t-mihaela
Scris: Tuesday, August 31, 2010 3:18 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Sarcoidoza e una din ciudateniile medicale, e frecventa la femei tinere intre 20-40 de ani , nu-i e cunoscuta cauza, diagnosticul se pune prin eliminare ( nu e cancer, nu e tbc, nu a aia sau ailalta deci e nenorocita asta de sarcoidoza).Practic organismul e ca un calculator stricat , incepe sa se autodistruga, lupta impotriva lui si-si face rau.Cu cat ai imunitatea mai scazuta cu atat boala e mai lenta deci tratamentul se indreapta spre scaderea imunitatii organismului si de aici normal, efecte secundare cu galeata nervi Toata lumea incearca sa-si intareasca sistemul imunitar cu pilule, alimente ,ierburi etc ,nu mi-a trecut vreodata prin cap ca o sa-mi doresc imunitatea unui bolnav de SIDA .So, daca peste trei luni incep tratamentul ,voi fi o o leguma pale si vom vorbi patrunjeleste maseluta
delfinasa
Scris: Tuesday, August 31, 2010 4:37 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Mihaela, imi pare rau sa citesc ca ai probleme de sanatate. N-am auzit pana acum de sarcoidoza, dar sper ca e tratabila complet, nu doar tinuta in frau cu medicatie si regim. Multa sanatate si tratament reusit, cu cat mai putine efecte secundare! computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.