Sarcina trimestrul 3 - experiente, trairi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Scris: Tuesday, July 22, 2008 11:22 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
cristinaflorina wrote:
Buna seara tuturor

Nu am mai scris de mult pe aici. Am 34 saptamani aproape de deja nu mai pot dormi pe nici o parte, ma doare foarte tyare spatele, ma misc ca un elefant, iar acum la inceputul lui august imi scoate serclajul.Am inteles ca nu e foarte dureros dar tot mi-e frica ca mi-l scoate fara anestezie.Voi ce mai faceti, bebei ce fac.yes yes

Bine ai revenit,vorbeste o elefantica cu vechime deja 37 de saptaminihohot hohot de abia astept sa nasc ,spatele ma doare si pe mine dar nu vreau sa ma gindesc la el.
Principalul este sa fie bebe sanatos la nastere si Yohanan sa nu lesine de data asta!hohot hohot
simo
Scris: Wednesday, July 23, 2008 5:15 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/15/2007
Revin si eu dupa o absenta cam indelugata. Intre timp am aflat ca bebe e mai mare cu o saptamana decat calculele initiale, fapt confirmat biometric de de trei ori. Ma apropiu de final, acum o saptamana mi-a spus ginecologul ca am colul in pic deschis, bebe e in pozitia de start de mai bine de o luna, asa ca nu mai am mult. Mi-a spus doar ca spera sa nu iasa mai repede de 36 de saptamani, dar ca la 36 e deja ok.A mai nascut cineva asa de repede ? Si daca da, a fost totul ok cu bebe ?boy
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, July 23, 2008 5:53 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
simo wrote:
Revin si eu dupa o absenta cam indelugata. Intre timp am aflat ca bebe e mai mare cu o saptamana decat calculele initiale, fapt confirmat biometric de de trei ori. Ma apropiu de final, acum o saptamana mi-a spus ginecologul ca am colul in pic deschis, bebe e in pozitia de start de mai bine de o luna, asa ca nu mai am mult. Mi-a spus doar ca spera sa nu iasa mai repede de 36 de saptamani, dar ca la 36 e deja ok.A mai nascut cineva asa de repede ? Si daca da, a fost totul ok cu bebe ?boy

eu am nascut fetita la 36 de saptamani si cateva zile. fetita a fost ok, fiind mare. a avut 3,250 kg.
eu am cazut si a fost musai sa fiu operata mai devreme, se forma un hematom pe placenta, dar ma gandesc daca nu ar fi trebuit sa-ti fi dat ceva pt. menitnere. (nu sunt medic si nici pregatire medicala nu am)
sanatate in continuare! sarcina usoara si un bebe sanatos!flowers flowers flowers
lucy_katerina
Scris: Sunday, July 27, 2008 12:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/9/2008
Tocmai am intrat si noi in ultimul trimestru. Avem 1130 grame si deja fetita e cu capul in jos. Ce spuneti voi, nu e prea devreme?
Ma cam ingrijoreaza tensiunea arteriala. 13.5 cu 7.9 . Medicul zice ca e marisoara....nu stiu ce sa cred. uff
simo
Scris: Sunday, July 27, 2008 7:31 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/15/2007
Legat de tensiune nu stiu ce sa-ti spun, dar si la mine s-a intors repede. La 25 de saptamani am facut un echo 4d si atunci mi-a spus ca e cu capul in jos, dar ca se mai poate intoarce si alfel. Dar a lovit mereu in acelasi loc si mod , asa ca eu stiu ca nu si-a schimbat pozitia. E adevarat ca eu s-ar putea sa nasc mai repede, ca deja am colul un pic deschis, dar asta nu are legatura cu pozitia fatului. Cred ca el sta de fapt cum se simte mai bine, in cazul asta - cu capul in jos.
lucy_katerina
Scris: Monday, July 28, 2008 2:23 PM
Nivel

Mersi, Simo. Mai ai putin si scapi. yes
cristinaflorina
Scris: Thursday, July 31, 2008 9:08 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/12/2008
Buna fetelor
Am si eu o nelamurire. Azi de dimineata stind lungita in pat am simtit ca imi curge ceva m-a dus la toaleta si era un lichid asa nu gelatinos ca la dop insotit de citeva picaturi de singe care mai ramin pe hirtie si acum cind ma sterg. Eu am serclaj facut ca ama avut colul deschis si tre sa mi-l scoata maine credeti ca are vre legatura. Am inteles ca atunci cind se rupe apa curge mai mult mie mi-a curs asa ca un jet.A mai patit vreuna asa poate sa ma lamureasca?scratch
dya
Scris: Friday, August 1, 2008 6:01 AM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
cristinaflorina wrote:
Buna fetelor
Am si eu o nelamurire. Azi de dimineata stind lungita in pat am simtit ca imi curge ceva m-a dus la toaleta si era un lichid asa nu gelatinos ca la dop insotit de citeva picaturi de singe care mai ramin pe hirtie si acum cind ma sterg. Eu am serclaj facut ca ama avut colul deschis si tre sa mi-l scoata maine credeti ca are vre legatura. Am inteles ca atunci cind se rupe apa curge mai mult mie mi-a curs asa ca un jet.A mai patit vreuna asa poate sa ma lamureasca?scratch

Cristina cum esti ??? Ai fost la medic , ce a zis? Ne apucam de galerie?
Sper ca esti bine atit tu cit si bebe.angel pupici
Ely
Scris: Friday, August 1, 2008 3:28 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
Cristina si noi speram ca sunteti bine.Se pare ca a venit momentul intalnirii cu bebe. Nooi te sustinem si asteptam vesti.pupici bounce topai topai mami de fetita boy floare2 hearts pupici
lucy_katerina
Scris: Monday, September 1, 2008 4:12 PM
Nivel

Bine v-am regasit. Am fost la Atena 2 sapt si acolo n-am net. Mi-a fost dor de voi. pupici
sa va spun si noutatile. Am fost la medic acum o saptamana. Fetita e bine, avea 1650 g la 32 de sapt. Sambata am intrat in sapt. 34 yes
Toata ziua se joaca in burtica. Seara ii vorbim amandoi sa se linisteasca, sa pot adormi si eu. ras
Am cumparat patut, cosulet, ceva hainute si alte maruntisuri.
Pt mine am cumparat pt spital.
Mi-a zis dr sa fiu in Atena din 15 sept. ( cam repede, nu? cu 5 sapt inainte...uff ). Trebuie sa merg.
De data asta vom instala internet mobil. Altfel nu se poate. love Ca in casa cu soacra nu am liniste deloc. Despre soacra va scriu la stare se spirit.
Va pup. computerlove
Mela
Scris: Monday, September 1, 2008 4:55 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
ei,Lucy,vad ca nu mai ai mult si vine bebe yes
sarcina usoara in continuare iti dorescangel pupici
leut
Scris: Tuesday, February 3, 2009 9:46 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Mai am putintel si ard de nerabdare sa-l vad! Cine-a spus ca ultimele doua luni sunt grele, mare dreptate a avut. Ma misc din ce in ce mai greu, mai ales cand sa ma dau jos din pat, in masina ma deranjeaza orice pozitie, numai cand sofez (culmea!) ma simt bine, nu mai pot respira noaptea, dar peste toate astea ma gandesc la nastere. Sper sa fie la fel de bine ca la Alex. Mi-aduc aminte cu placere de perioada imediat urmatoare nasterii cand numaram neoanele ...si starea aia de liniste, si cand mi-am vazut odorul!
Mai am putintel...sic
Anelise
Scris: Tuesday, February 3, 2009 10:04 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Leut, ti-am zis ca am devenit mai sensibila. Acusi ma apuc de bocit. ras M-au luat imediat emotiile dupa ce am citit randurile tale. coeur Asa este. NU mai este foarte mult si timpul trece foarte repede. Si eu abia astept sa ne faci cunostinta cu bebe Matei si iti tin pumnii de pe acum ca totul sa decurga ca la carte. majoreta Te pup dulce! pupici pupici pupici computerlove
cute_babies_of_mine
Scris: Wednesday, February 4, 2009 8:54 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
leut wrote:
Mai am putintel si ard de nerabdare sa-l vad! Cine-a spus ca ultimele doua luni sunt grele, mare dreptate a avut. Ma misc din ce in ce mai greu, mai ales cand sa ma dau jos din pat, in masina ma deranjeaza orice pozitie, numai cand sofez (culmea!) ma simt bine, nu mai pot respira noaptea, dar peste toate astea ma gandesc la nastere. Sper sa fie la fel de bine ca la Alex. Mi-aduc aminte cu placere de perioada imediat urmatoare nasterii cand numaram neoanele ...si starea aia de liniste, si cand mi-am vazut odorul!
Mai am putintel...sic

Leutule, o sa ai cel mai frumos martisor, ai sa vezi!pupici pupici pupici
Fluturas
Scris: Wednesday, February 4, 2009 1:47 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
leut,si eu am emotii pentru tine.o sa treaca repede si vei fi o mamica mai fericita ca acum
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.