Sarcina posibila?

Options Sarcina posibila?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria1103
Postat: Thursday, April 9, 2020 6:37 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/9/2020
Postari: 3
Buna tuturor!

Am o mare nelamurire si sper sa ma ajutati, dragi mamici sau dragi viitoare mamici.Angel

Pe 28 februarie am avut CM, este regulat. La începutul lunii martie si pe 17 martie am avut contact sexual protejat cu prezervativ. Menstruatia trebuia sa vina pe 30-31 martie, dar nu a venit. In schimb, am avut crampe, dureri asemanatoare cu cele menstruale si starea de slabiciune premenstruala, erau atât de pronuntate, încât puteam sa jur ca o sa îmi vina menstruatia. Am avut câteva zile saptamâna trecuta în care eram groaznic de obosita, dormeam cate 2-3 ore ziua ?i cate 9-10 noaptea, cu toate ca nu faceam efort aproape deloc. Eram agitata, tensionata, îmi venea sa plâng, eram nervoasa,Argue flamânzeam repede, aveam stari usoare de lesin, slabiciune etc. Am facut vreo 2 zile febra, 37.2 si 37. 4.

De vreo 4 zile, am si greturi usoare dimineata, trec pe parcursul zilei, dar revin usor daca manânc la prânz, iar daca doar îmi aduc aminte de starea de greata, ma apuca iarasi,de câteva zile, am sânii mai sensibili, ca înainte de menstruatie, crampe ca înainte de cm, ma doare putin spatele, dar cm nu a venit, am deja 9 zile întârziere.

Vreuna dintre voi a avut simptome asemanatoare si s-a dovedit ca este însarcinata? bounce

stiu despre testul de sarcina, dar momentan, sunt într-un sat aflat în carantina, nu avem nici cum sa sa iesim, nici cum sa intram, iar la farmacia din sat nu exista teste de sarcina.

PS. Stiu ca sansele de a ramane insarcinata cu prezervativ sunt foarte mici, dar sotul meu are un copil din prima casatorie si a fost conceput cu toate ca s-au protejat, iar prezervativul nu era rupt.

Multumesc mult!
freya1
Postat: Thursday, April 9, 2020 6:52 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1480
fara test, doar dupa simptome, nu se poate spune, am avut si astfel de simptome si nu eram insarcinata, pe de alta parte poti ramane si insarcinata si sa nu ai deloc simptome
tind sa spun ca nu e posibil, sarcina prin prezervativ (folosit corect, adica de la inceputul actului sexual) nu prea vad cum ar putea fi
Maria1103
Postat: Thursday, April 9, 2020 7:34 PM

Atunci mai astept... Nici nu stiu ce sa mai cred.
Freya1, Tu cand aveai simptomele acestea,cat timp ti-a intarziat menstruatia?
Ref. la prezervativ. asa am crezut si eu, dar este o sansa fff mica sa se intample, iar daca ai noroc (sau ghinion) dupa caz, se intampla :))
freya1
Postat: Thursday, April 9, 2020 7:43 PM

cred ca ceva gen 2 saptamani... stii sigur daca ai ovulat luna asta si cand ? poate ai ovulat mai tarziu sau deloc si de asta iti intarzie menstruatia
Maria1103
Postat: Thursday, April 9, 2020 7:55 PM

Nu am luat in calcul treaba asta cu ovulatia, dar nu cred ca nu am ovulat. Am menstruatia regulata de 1 an si ceva, cel mult 4 zile am intarzieri si niciodata nu am avut asemenea simptome.
imi aduc aminte ca in jur de 13-14 martie, am avut dureri de ovare asemanatoare cu cele de la cm, dar au fost de scurta durata, poate a aut loc atunci ovulatia
Amaia
Postat: Monday, April 27, 2020 2:53 PM

Intrat: 4/27/2020
Locatia: Cluj
Buna tuturor!pupici Am nevoie de sfatul vostru. Impreuna cu sotul meu ne dorim un bebel si categoric ne-am pus pe treaba. Am avut ultima menstruatie pe 27 martie, ovulatia pe 11 aprilie (test ovulatie pozitiv + verificare mucus cervical). Urma sa vina menstruatia pe 24 aprilie (am un ciclu regulat de 29,30 zile) insa astazi in 27 aprilie intarzie sa apara (2 zile intarziere). In data de 21 aprilie am observat o pata de sange rosie pe hartia igienica, crezand ca vine menstruatia (desi era prea devreme), insa a fost singura pata. Sanii imi sunt putin mariti, usor durerosi (desi mereu inainte de menstruatie ma dureau groaznic), am oarecum simptome ca vine menstruatia insa nu atat de mari (usoare dureri de burta) si am mai observat ceva noi, intepaturi de ovare, scurte ce-i drept. De cateva zile ma doare capul, uneori destul de tare. De astazi am si senzatie de ameteala ( sau poate doar imi imaginez). Pofta de mancare nu prea, dar nu am greturi. Ideea e ca dupa ziua in care am observat pata de sange, am facut un test de sarcina (in 22 aprilie), care a iesit negativ. Cred ca l-am facut prea devreme?...Posibil sa fiu insarcinata? Cand ar trebuie sa fac un alt test de sarcina? Va multumesc!
freya1
Postat: Monday, April 27, 2020 3:00 PM

Da, e posibil sa fi fost prea devreme pe 22, fa azi un test
bafta !
Anitta76
Postat: Monday, April 27, 2020 3:54 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 980
Amaia wrote:
Buna tuturor!pupici Am nevoie de sfatul vostru. Impreuna cu sotul meu ne dorim un bebel si categoric ne-am pus pe treaba. Am avut ultima menstruatie pe 27 martie, ovulatia pe 11 aprilie (test ovulatie pozitiv + verificare mucus cervical). Urma sa vina menstruatia pe 24 aprilie (am un ciclu regulat de 29,30 zile) insa astazi in 27 aprilie intarzie sa apara (2 zile intarziere). In data de 21 aprilie am observat o pata de sange rosie pe hartia igienica, crezand ca vine menstruatia (desi era prea devreme), insa a fost singura pata. Sanii imi sunt putin mariti, usor durerosi (desi mereu inainte de menstruatie ma dureau groaznic), am oarecum simptome ca vine menstruatia insa nu atat de mari (usoare dureri de burta) si am mai observat ceva noi, intepaturi de ovare, scurte ce-i drept. De cateva zile ma doare capul, uneori destul de tare. De astazi am si senzatie de ameteala ( sau poate doar imi imaginez). Pofta de mancare nu prea, dar nu am greturi. Ideea e ca dupa ziua in care am observat pata de sange, am facut un test de sarcina (in 22 aprilie), care a iesit negativ. Cred ca l-am facut prea devreme?...Posibil sa fiu insarcinata? Cand ar trebuie sa fac un alt test de sarcina? Va multumesc!

Buna. Ai o poza cu testul? Mai fa astazi unul si da-ne de veste. Bafta!
Anitta76
Postat: Monday, April 27, 2020 3:55 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 980
Maria1103 wrote:
Buna tuturor!

Am o mare nelamurire si sper sa ma ajutati, dragi mamici sau dragi viitoare mamici.Angel

Pe 28 februarie am avut CM, este regulat. La începutul lunii martie si pe 17 martie am avut contact sexual protejat cu prezervativ. Menstruatia trebuia sa vina pe 30-31 martie, dar nu a venit. In schimb, am avut crampe, dureri asemanatoare cu cele menstruale si starea de slabiciune premenstruala, erau atât de pronuntate, încât puteam sa jur ca o sa îmi vina menstruatia. Am avut câteva zile saptamâna trecuta în care eram groaznic de obosita, dormeam cate 2-3 ore ziua ?i cate 9-10 noaptea, cu toate ca nu faceam efort aproape deloc. Eram agitata, tensionata, îmi venea sa plâng, eram nervoasa,Argue flamânzeam repede, aveam stari usoare de lesin, slabiciune etc. Am facut vreo 2 zile febra, 37.2 si 37. 4.

De vreo 4 zile, am si greturi usoare dimineata, trec pe parcursul zilei, dar revin usor daca manânc la prânz, iar daca doar îmi aduc aminte de starea de greata, ma apuca iarasi,de câteva zile, am sânii mai sensibili, ca înainte de menstruatie, crampe ca înainte de cm, ma doare putin spatele, dar cm nu a venit, am deja 9 zile întârziere.

Vreuna dintre voi a avut simptome asemanatoare si s-a dovedit ca este însarcinata? bounce

stiu despre testul de sarcina, dar momentan, sunt într-un sat aflat în carantina, nu avem nici cum sa sa iesim, nici cum sa intram, iar la farmacia din sat nu exista teste de sarcina.

PS. Stiu ca sansele de a ramane insarcinata cu prezervativ sunt foarte mici, dar sotul meu are un copil din prima casatorie si a fost conceput cu toate ca s-au protejat, iar prezervativul nu era rupt.

Multumesc mult!

Buna. Poate s-a rupt si nu v-ati dat seama. Mai fa un test astazi. Daca e negativ poate ai vreo dereglare si cel mai bine mergi la medic.
Amaia
Postat: Monday, April 27, 2020 4:36 PM

Anitta76 wrote:

Buna. Ai o poza cu testul? Mai fa astazi unul si da-ne de veste. Bafta!

Am mai cumparat 2 teste, cum ajung acasa o sa fac unu. Sper sa fie cum îmi doresc, pozitivLove.
Amaia
Postat: Monday, April 27, 2020 5:51 PM

freya1 wrote:
Da, e posibil sa fi fost prea devreme pe 22, fa azi un test
bafta !

Am refacut testul, negativ... Daca nu acum data viitoareras posibil sa fie o dereglare...
Andreea Laura
Postat: Wednesday, September 23, 2020 10:39 PM

Intrat: 9/23/2020
Postari: 1
Locatia: Arad
Buna seara!

Va rog sa îmi spune?i parerea voastra! In data de 6 septembrie pana pe 9 am avut ciclul menstrual. În data de 16 septembrie am avut o sangerare u?oara urmata apoi 2 zile de scurgere maronie. Men?ionez faptul ca, înainte cu 2-3 zile am avut dureri asemanatoare menstruatiei si dureri de cap cu grea?a. Dupa cele 2 zile de scurgere maronie, a mai existat simptonul de grea?a, însa am avut si dureri de sâni, ma exact sensibilitatea sfarcurilor si durere u?oara de spate.
Am facut azi un test de sarcina care a ie?it negativ si cred ca este prea devreme ca acesta sa se pozitiveze.
Va rog sa imi spuneti daca ar fi vorba de o sarcina! Îmi doresc mult sa fie sarcina Hands însa ma gandesc sa nu fie altceva.
Multumesc!
O seara placuta!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed