Sarcina in context covid
Subiectul anterior · Subiectul urmator
simonaS
Scris: Thursday, April 23, 2020 2:18 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2018
Salut fetelor,

Ne-am hotarat sa facem un fratior sau o surioara pentru fetita mea. Ne-a luat mult timp sa ne hotaram, mereu ne razgandeam. Ca si varsta imediat fac 33 de ani, iar prima fetita are 1 an si 6 luni. Din punctul asta de vedere, plus ca inca mai sunt cu fetita acasa cateva luni, totul pare aranjat cum trebuie pentru un nou bebe.

Insa..imi sta pe suflet toata treaba asta cu Covid. Eu la prima sarcina am avut diabet gestational si mai mult ca sigur se va intampla din nou. Stiu ca femeile insarcinate fac parte din categoria de risc, si cand mai adaug si diabet ma apuca frica.

Ce parere aveti despre aceasta perioada?

Simona
Anitta76
Scris: Thursday, April 23, 2020 3:21 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
simonaS wrote:
Salut fetelor,

Ne-am hotarat sa facem un fratior sau o surioara pentru fetita mea. Ne-a luat mult timp sa ne hotaram, mereu ne razgandeam. Ca si varsta imediat fac 33 de ani, iar prima fetita are 1 an si 6 luni. Din punctul asta de vedere, plus ca inca mai sunt cu fetita acasa cateva luni, totul pare aranjat cum trebuie pentru un nou bebe.

Insa..imi sta pe suflet toata treaba asta cu Covid. Eu la prima sarcina am avut diabet gestational si mai mult ca sigur se va intampla din nou. Stiu ca femeile insarcinate fac parte din categoria de risc, si cand mai adaug si diabet ma apuca frica.

Ce parere aveti despre aceasta perioada?

Simona

Buna. Super! Abia astept sa mai fac si eu un bebecoeur doar ca eu mai am de stat cateva luni pentru ca am facut cezariana, si oricum acum este prea devreme. Parerea mea este ca daca ai un medic cu care rezonezi destul de bine si daca are cabinetul deschis si pe pandemie este ok. Important este sa te poti duce oricand ai nevoie, asa ca daca este ok din punctul acesta de vedere poti sta fara griji, parerea mea.
Orice decizie ai lua, Doamne ajuta!
simonaS
Scris: Thursday, April 23, 2020 4:24 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2018
Multumesc Miha,

Am o doctorita nemaipomenita. Insa cabinetul ei face parte din Campusul medical Regina Maria. Adadar o vizita la doctor e un pic mai cu risc decat daca ar avea cabinetul separat.

Inima mea spune ca da...dar inca nu sunt decisa, imi e frica sa nu patesc eu ceva, deoarece si eu ma voi intoarce la munca..imi e frica sa nu pateasca bebe ceva..etc...

Iti multumesc pentru sfatul incurajator.

Simona
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.