Sarcina 4 saptamâni, probleme cu glanda tiroid?

Options Sarcina 4 saptamâni, probleme cu glanda tiroidă
Subiectul anterior · Subiectul urmator
BisIrinka
Postat: Wednesday, February 26, 2020 2:17 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/26/2020
Postari: 41
Locatia: Miercurea Ciuc
Buna ziua. Numele meu este Irina. Sunt însarcinata în 4 saptamâni, am sânii tensionati, constipata si balonata si cam atât. Nu am greturi ... Voi la cate saptamâni ati început sa aveti greturi?
In iulie am facut tiroidectomie totala, ca sa pot concepe un bebe. In noiembrie am prins sarcina însa am pierdut-o la 4 saptamâni si 4 zile. Si nu stiu cauza. Analizele sunt ok.
Acum îmi e frica sa trec iarasi prin aceeasi chestie. Cum v-ati simtit voi la început de sarcina? Mai e cineva cu tiroidectomie totala? Mul?umesc uff uff
Mihaela14
Postat: Wednesday, February 26, 2020 3:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2988
BisIrinka wrote:
Buna ziua. Numele meu este Irina. Sunt însarcinata în 4 saptamâni, am sânii tensiona?i, constipata ?i balonata ?i cam atât. Nu am gre?uri ... Voi la cate saptamâni a?i început sa ave?i gre?uri?
In iulie am facut tiroidectomie totala, ca sa pot concepe un bebe. In noiembrie am prins sarcina însa am pierdut-o la 4 saptamâni ?i 4 zile. ?i nu ?tiu cauza. Analizele sunt ok.
Acum îmi e frica sa trec iara?i prin aceea?i chestie. Cum v-a?i sim?it voi la început de sarcina? Mai e cineva cu tiroidectomie totala? Mul?umesc uff uff

Buna Irina. Pai pentru 4 sapt chiar ai simptome :). Greturile apa de obicei dupa 6 sapt. In legatura cu scoaterea tiroidei nu stiu sa-ti raspund, nu cunosc cazuri, dar ai putea sa scrii la gravidute poate stiu ele mai multe. iti las link-ul:
https://forum.7p.ro/gravidutele-noastre-dragi---55-updated.aspx?g=posts&t=19151&find=unread
BisIrinka
Postat: Wednesday, February 26, 2020 8:17 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/26/2020
Postari: 41
Locatia: Miercurea Ciuc
Multumesc frumos ??
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed