Profil: SaraRadu
Despre
Utilizator: SaraRadu
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, July 8, 2013
Ultima vizita: Sunday, July 14, 2013 1:29 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Canapeaua - cum o ingrijim
Postat: Monday, July 8, 2013 10:24 PM
Buna fetelor ! de curand am avut mari probleme cu niste pete de cafea pe canapea. Sotul meu bea cafeaua la televizor si lasa cana pe margine - gresala fatala! Saptamana trecuta cam jumatate de cana s-a varsat pe o frumusete de canapea din material textil bej!!! Am curatat imediat cu Vanish, dar cand s-a uscat, petele erau tot acolo! Eram disperata, urma sa vina si socrii la noi cateva zile (si sa ii cazez tocmai pe acea canapea!!), pana cand o colega de serviciu mi-a sugerat sa apelez la o firma de curatenie - ea avusese o experienta placuta cu ei. Asa am facut si am fost placut surprinsa ca ei au venit cu un aspirator ce injecteaza apa iar apoi extrage mizeria (deci nu a trebuit sa frece pana la uzare); mi-au explicat ca e un proces de clatire dar in prealabil au samponat toata canapeaua cu o solutie speciala . canapeaua a ramas putin cam umeda si initial mi-am facut griji ca se va usca si va arata la fel dar pana seara s-a uscat si petele nu au mai aparut yes . le-am zis sa imi lase si mie putina solutie pentru viitor si au fost foarte draguti si mi-au lasat pentru cateva pete dar mi-au explicat sa clatesc foarte bine cu o carpa. Practic de asta revenea pata la uscare - daca nu se extrage cu un aspirator umed mizeria poate ramane acolo, explicatie care mi s-a parut destul de logica. Daca pe viitor va intereseaza vedeti aici: go-clean.ro foarte amabili Buddy1 .