sange pentru un bebelus de 10 luni
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AmethystRain
Scris: Thursday, January 31, 2008 2:19 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/6/2007
Dragelor,
Un bebelus de 10 luni foarte bolnav, internat la spitalul Emilia Irza, are nevoie urgent de transfuzii. Are o grupa rara, 01, RH negativ. Daca ai aceasta grupa sangvina si vrei sa ajuti acest sufletel, te rog sa iei legatura cu tatal copilului, Catalin Lupascu, la nr de telefon: 0723-232.147.
Ganditi-va, daca unul dintre copiii nostri ar fi in locul lui...Doamne fereste!
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 2:23 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/14/2008
In mod normal se poate dona orice fel de grupa sanguina, iar spitalul ii va da din resursele proprii grupa care ii este necesara copilului. De asemenea se poate dona la orice spital din tara, din orice localitate, doar sa se specifice numele copilului si spitalul + localitatea.
Da-ne mai multe detalii, unde este spitalul, daca e din Bucuresti merg si eu sa donez, daca nu, iau legatura cu tatal,am tot donat anul trecut pentru colegi accidentati.
Multa sanatate.
Kiki
Scris: Thursday, January 31, 2008 2:25 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Mie mi se ridica parul in cap cand aud de copii in spital pale pale
Katy, frumos gestul tau! bravo bravo bravo bravo
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 2:53 PM
Nivel

Kiki...si eu am primit cand a fost nevoieuff
ingerash
Scris: Thursday, January 31, 2008 3:10 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
uf...mi se rupe sufletul plans plans plans micutu ! as dona si eu dar am anemie si probleme cu calciu plans plans
Bravo katy , gestul tau nu are cuvinte de multumire, ceea ce faci e o " minune"pupici firstprize
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 3:28 PM
Nivel

L-am sunat pe tatic, din fericire starea bebelusului este stabila, foarte multa lume a sarit in ajutor si se pare ca este in afara oricarui pericol. yes yes yes O veste buna pe ziua de azi. Refacere rapidapupici
AmethystRain
Scris: Thursday, January 31, 2008 5:13 PM
Nivel

Da, s-a gasit donator!!!!! E minunat ca s-a intamplat asa! Sanatate tuturor! Katy, multumim de intentie!

Katy, am citit acum povestea Mirelei...S-au strans banii? Vreau sa o vad iarasi intre copii, la gradi. Cand programata pentru operatie in China?
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 5:24 PM
Nivel

AmethystRain wrote:
Da, s-a gasit donator!!!!! E minunat ca s-a intamplat asa! Sanatate tuturor! Katy, multumim de intentie!

Katy, am citit acum povestea Mirelei...S-au strans banii? Vreau sa o vad iarasi intre copii, la gradi. Cand programata pentru operatie in China?

Maine seara e petrecerea pt strangere de fonduri, speram sa se stranga cat mai multi. Daca nu ma insel in februarie e programataoare Oricum, noi, motociclistii avem idei mereu cand e vb de strangere de fonduri asa ca avem sperante pt ealove

Pupici bebelusului norocospupici pupici
AmethystRain
Scris: Thursday, January 31, 2008 7:07 PM
Nivel

In februarie? Atat de curand?...Nu ati incercat sa deschideti si alte usi, adica fundatii sau..Becali?:D E ft aproape operatia...trebuie sa se stranga bani. Sa ne mai zici si noua daca se strang, te rog.
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 8:19 PM
Nivel

Sambata revin cu informatii noi, sper sa iasa bine pentru ca organizatorii au pus mult suflet si sunt oameni tare simpli si de treabalove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.