sac gestional aplatizat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mnu
Scris: Thursday, September 2, 2021 10:19 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/2/2021
buna ziua, nevasta mea e insarcinata in 5 saptamani aproximativ si are sac gestional deformat adica e lunguiet, aplatizat, si ii apasa uterul (muschii) pe sac, si ne-a mai zis ca inca nu se aud bataile inimii. Nu stiu ce sa inteleg si daca e ok.
A trecut cineva prin asa ceva?
suntem ingrijorati.
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, September 2, 2021 10:55 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
mnu wrote:
buna ziua, nevasta mea e insarcinata in 5 saptamani aproximativ si are sac gestional deformat adica e lunguiet, aplatizat, si ii apasa uterul (muschii) pe sac, si ne-a mai zis ca inca nu se aud bataile inimii. Nu stiu ce sa inteleg si daca e ok.
suntem ingrijorati.

Legat de lipsa batailor inimii, e devreme la 5 saptamani, nu e neapart o problema. In general se aud bataile inimii de la 6-7 saptamani incolo. Cat despre sac apaltizat, am auzit cazuri care au fost ok pana la urma. Nu va ramane decat sa asteptati si sa sperati ca va fi bine! Sanse exista! Sarcina usoara si la termen sotiei!
maria2013
Scris: Thursday, September 2, 2021 2:50 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/29/2013
mnu wrote:
suntem ingrijorati.

Eu am avut, la prima sarcina. Nu sunt multe de făcut, doar de asteptat. La noi a fost ok, dar eram sub tratament (progesteron, antispastic). Succes! Sa fie bine si în cazul vostru, cum a fost la noi!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.