Sa vorbim despre cinematografia coreeana

Options Sa vorbim despre cinematografia coreeana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
vanina
Postat: Monday, September 23, 2013 5:26 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
De-abia astept sa ma uit si eu la A Werewolf Boy, Love si bineinteles ca imi place mult de actorul principal sic .

Jumong este foarte frumos, mai am doar 4 episoade Hilar angel
aurishta
Postat: Monday, September 23, 2013 6:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
vanina wrote:

Jumong este foarte frumos, mai am doar 4 episoade Hilar angel
Noi suntem doar la ep 24Blushing , acum il "degustam", nu il mai "mancam fript"ras , cum am facut prima oara!
aurishta
Postat: Sunday, October 27, 2013 11:48 PM

Tocmai am vizionat My Way aici: https://www.filmeonlinenoi.org/mai-wei-my-way-2011-film-online/ , un film absolut superb pe care il recomand cu calduraBravoo Bravoo Un subiect inspirat din fapte reale....suspans...nici un gram de "sirop"....Bravoo Bravoo Bravoo am stat "pe unghii" pana la final, si el unul surprinzator....foarte frumosBravoo Bravoo
aurishta
Postat: Sunday, November 3, 2013 4:06 PM

Zilele trecute am vazut Noaptea alba, un film incalcit,cu o poveste bizara, scenariu dupa sablon occidental....bleah! am pierdut timpulnervi nervi
In schimb, mi-am luat azi revansa thumleft cu 19 Nineteen aici: https://vk.com/search?c[q]=19%20Nineteen&c[section]=video&c[sort]=2&z=video209929325_166602203 , un film foarte bun care merita vazut. Are ca protagonisti trei tineri foarte diferiti adusi impreuna de niste circumstante nefavorabile si care leaga astfel o prietenie, in final rezolvandu-si problemele. Dincolo de pretextul subiectului, sunt tratate diverse probleme de maturizare si de gandire care apar la aceasta varsta. Recomand cu caldura acest film!cool
L.E. Observ ca link-ul nu mergeuff , trebuie sa aveti cont pe vk.com pentru a putea vizionanewclap
aurishta
Postat: Friday, November 15, 2013 1:36 PM

Stiti voi cum e vorba aia: "M-am jurat ca n-oi mai be'/da' nu m-am putut tine'!"Big Laugh Am zis ca nu mai incep seriale in curs de difuzare fiindca nu-mi place sa "stau pe jar" , asteptand publicarea episoadelor dar, totusi....am inceput sa vizionez (in paralel cu Jumongras ) un serial nou, tot istoric, Imparateasa Ki! Am vazut deja cinci episoade, filmul este foarte alert, amuzant, cam in genul lui Faith sau Do Y.In rolul titular joaca magnific Ha Ji Won, cea care a jucat rolul principal din Secret Garden (ti-a placut de ea, Vanina?ras )Este foarte deconectant, daca va place genul, il recomandLove
vanina
Postat: Friday, November 15, 2013 1:44 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Daaa, imi place mult de Ha Ji Won Love Eu m-am apucat de Heirs care e in curs de difuzare, noroc ca sunt foarte ocupata (altfel as dispera Lol ). Aseara m-am uitat la episodul 12 din Heirs fara subtitrare (pentru ca nu era inca disponibila), inteleg ~ 30%, dar imi imaginez cam despre ce e vorba Lol
Vreau si eu sa vizionez Empress Ki, acum am downloadat Secret, un mini serial abia terminat cu actorul din Protect the Boss, f. simpatic ras
aurishta
Postat: Friday, November 15, 2013 2:17 PM

hohot hohot ...si eu, care nu m-am apucat de Heirs fiindca este in curs de difuzare hohot hohot De-aia n-are ursul coada!hohot
Aaaaaa....ai inceput sa intelegi coreeana?
Mi-a zis o coreeanca , prietena de-a SImonei, ca in Coreea a facut mare succes Imparateasa Ki, la recomandarea ei am inceput sa il vizionam!
aurishta
Postat: Monday, November 25, 2013 10:15 AM

Intre timp am vizionat Time Between Dog and Wolf, un mic serial cu o distributie de exceptie Bravoo Daca va place genul actiune-thriller-romance va recomand acest film. Dupa primele doua episoade, cele de introducere, ritmul este atat de alert incat stai cu "sufletul la gura" ras , cum se zice ras Uitandu-ma la el, mi-am amintit de ceea ce ziceai, Vanina, ca ti-e dor de un serial care sa iti "inghita " noptile sic Asa am facut noi cu serialul asta, intr-o noapte ne-am uitat la 10 episoade....si daca nu adormeam spre dimineata, ne-am fi uitat pana la sfarsit.Crazy Fain, merita vazut Bravoo
aurishta
Postat: Thursday, November 28, 2013 7:11 PM

Am gasit inca un film care merita vazut, Miracle in Cell No. 7, despre un om foarte bun, dar inapoiat mintal, acuzat pe nedrept de o crima si despartit astfel de fiica sa. In inchisoare el reuseste sa castige prietenia tuturor, iar ei il ajuta sa se intalneasca din cand in cand cu iubita lui fetita. Restul....ras trebuie sa urmariti, nu vreau sa stric povestea!
Filmul este foarte emotionant...am vazut ca a strans deja multe premii si nominalizari....puteti citi despre el aici: https://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_in_Cell_No._7
aurishta
Postat: Wednesday, December 4, 2013 10:23 AM

Imparateasa Ki este super de tot!Bravoo ...ma omoara ca trebuie sa astept cate o saptamana pentru un episod toanerele ....
ingerash
Postat: Sunday, December 15, 2013 1:20 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Am vizionat 49 days! Superb....captivant!
aurishta
Postat: Sunday, December 15, 2013 4:44 PM

ingerash wrote:
Am vizionat 49 days! Superb....captivant!
Si mie mi-a placut .....o idee foarte faina....mi s-a parut grozav personajul "Scheduler"coeur coeur
ingerash
Postat: Thursday, December 19, 2013 1:28 PM

aurishta wrote:
Si mie mi-a placut .....o idee foarte faina....mi s-a parut grozav personajul "Scheduler"coeur coeur

Si mie coeur

Continui cu Secret Garden,am ajuns la ep.10 hearts
aurishta
Postat: Thursday, December 19, 2013 1:33 PM

ingerash wrote:

Continui cu Secret Garden,am ajuns la ep.10 hearts
Bravoo Bravoo Eu vizionez acum Empress Ki, avand in rolul titular tot pe Ha Ji Won, protagonista din Secret Garden;imi place la maxim de ea.coeur
ingerash
Postat: Thursday, December 19, 2013 8:30 PM

aurishta wrote:
Bravoo Bravoo Eu vizionez acum Empress Ki, avand in rolul titular tot pe Ha Ji Won, protagonista din Secret Garden;imi place la maxim de ea.coeur

Ce bucurie!yes yes yes yes yes yes Abia astept sa termin de vizionat serialul sa trec la Empress Ki.Unde pot sa-l vizionez? Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed