Sa vorbim despre cinematografia coreeana

Options Sa vorbim despre cinematografia coreeana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Friday, July 19, 2013 10:04 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
ras Mi-ai luat-o inainte, in ultimele zile nu am mai apucat sa ma uit si am ramas la ep 9Cray
Si zi asasic : frumosul june s-a "sifonat"alcool Haha
vanina
Postat: Friday, July 19, 2013 7:42 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Aurishta, am urmarit pana la episodul 13, si ma opresc aici, nu are rost sa il finalizezuff Am urmarit pana la 13 doar din curiozitate, si apoi am citit pe net niste comentarii despre final, asa ca... e prima data cand ma opresc la mijlocul unui serial. De cateva ori m-am oprit la primul episod si in rest nu am ratat nici un final. Dar dupa dezamagirea cu W.S., nu vreau sa mai pierd timpul doar ca sa ma apuce nervii alcool
aurishta
Postat: Friday, July 19, 2013 8:49 PM

Am auzit ca are un final bun....depinde de gustul cui mi-a spus...oricum...cica tipa provoaca spectatorilor niste nervi la maxim...Crazy Crazy asa ca....uff uff
koko2008
Postat: Tuesday, July 23, 2013 5:56 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Am terminat de urmarit Secret garden !!!Wow !!E cel mai frumos serial coreean!!!Da.!! Bravoo Bravoo
vanina
Postat: Tuesday, July 23, 2013 9:12 PM

koko2008 wrote:
Am terminat de urmarit Secret garden !!!Wow !!E cel mai frumos serial coreean!!!Da.!! Bravoo Bravoo

Love Love Love Total de acord!!! computerlove

Aurishta, tu ce mai urmaresti?
Ania
Postat: Tuesday, July 23, 2013 9:54 PM

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
mie profetul mi-a placut . mai am de vazut cateva episoade dar mi-a placut mult de tot ce am vazut pana cum .
voi ce pareri aveti ?
aurishta
Postat: Wednesday, July 24, 2013 2:36 PM

vanina wrote:

Aurishta, tu ce mai urmaresti?
Eu sunt cam "schioapa" cu vizionatul,am stricat computerul din camera meaCray si nu prea imi place in alta cameranono ,asa ca...sunt cam in pauza! Am inceput sa vizionez Sword and Flower...destul de dragut, dar este in curs de publicareangry si nu sunt disponibile decat vreo sase episoade! Trebuie sa gasesc ceva de interes general (asta insemnand copii, adolescenti fete/baieti, mama/tata si bunica).Cam greu,nu?
Chiar,a vazut cineva Iris 2? Primul a fost superbravo (cu exceptia finaluluipuker ), iar la al doilea parca ma tem sa ma uit,caci am auzit ca nu se ridica la inaltimea celui dintai!
Sau vreun film, ceva, care merita a fi vizionat, mai stiti?
aurishta
Postat: Saturday, July 27, 2013 7:51 AM

zaza_ wrote:
Am vazut Pieta si Samaria, filme coreene in regia lui Kim Ki Duck. Un om superb! Le recomand, si nu numai pe acestea. Mai sunt. Printre care Bin Jip sau Iron, Spring Summer Fall Winter...

Spring, summer, fall, winter and spring again. Este o parabola foarte frumoasa. Pe mine m-a impresionat extraordinar de tare. Desi nu este ceva nou, este povestit atat de frumos, iar imaginile sunt sublime...
Am citit astazi despre postarea asta, mai veche, am cautat informatii si mi-am format o noua lista de vizionat!ras
aurishta
Postat: Wednesday, July 31, 2013 10:42 AM

Am mai vizionat cate ceva, asa ca hai sa comentez!
La Pieta nu mi-a placut ideea filmului,nu se potriveste cu gandirea mea. Extrem de violent, psihologic, stil occidental...nu a fost pe gustul meu . Altfel, un thriller foarte bine facut si interpretat...pentru iubitorii genului isi merita deplin premiile si aprecierile!
Am vazut si Fate, tot thriller-actiune, dar nu prea am "prins" subiectul...prea multe batai si impuscaturi in detrimentul intrigii...ras M-a cam obosit!
In schimb, mi-a placut Nu plange, mama!, un film care trateaza o problema foarte serioasa, cea a violurilor din randul minorilor , in domeniul careia legea are lacune serioase. Este o poveste fictiva, dar care ilustreaza situatii reale, pline de dramatism, vazute din tabara victimelor! Este foarte dureros, dar totusi il recomand, este de partea prudentei in domeniul relatiilor si poate fi, mai ales pentru tineri, un indemn de a cere ajutor si de a nu incerca sa isi rezolve singuri probleme de o asemenea gravitate! https://inginerie-inovatii-protectiamediului.blogspot.ro/2013/07/nu-plange-mama.html
Mai nou, am inceput sa vad Secret Gardenlove love , foarte, foarte frumos si amuzant, numai bun de reveneala dupa dramatismul lui Nu plange, mama
vanina
Postat: Wednesday, July 31, 2013 10:10 PM

Aurishta, in sfarsit! angel Buddy1

Eu n-am mai urmarit nimic in ultimul timp. Si nici filmele mentionate de voi in ultimele postari nu le-am vazut NuStiu
aurishta
Postat: Friday, August 2, 2013 11:12 PM

Gata cu Secret Garden, foarte frumos, amuzant, deconectant, abordand multe probleme serioase...nici nu s-a exagerat cu dramaras ...doar cat trebuie pentru suspans....mi-a placut.computerlove
aurishta
Postat: Thursday, August 15, 2013 9:18 PM

Este superb acest film: https://blogul-lui-aniola.blogspot.ro/2012/06/man-from-nowhere-online-subtitrat.html . Actiune, thriller....exceptional, mi-a placut foarte mult.
ingerash
Postat: Friday, August 16, 2013 11:55 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Aurishta,multumesc,chiar vroiam sa intreb de un film de actiune DistanceKiss computerlove
aurishta
Postat: Friday, August 16, 2013 5:43 PM

Cu placere.computerlove Coreenii chiar se pricep la acest gennewclap newclap
vanina
Postat: Saturday, August 17, 2013 4:55 PM

aurishta wrote:
Este superb acest film: https://blogul-lui-aniola.blogspot.ro/2012/06/man-from-nowhere-online-subtitrat.html . Actiune, thriller....exceptional, mi-a placut foarte mult.

Foarte bun, l-am vazut si eu zilele trecute dupa ce l-ai recomandat DistanceKiss Am inchis ochii de cateva ori Hilar dar mi-a placut firstprize

Eu am inceput acum Bridal Mask, l-a mai vazut careva?
Update: Bridal Mask se lasa cu nopti albe love
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed