Rochii dama crosetate
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dana78
Scris: Wednesday, May 11, 2011 7:43 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
alina22 superba rochia roz.so porti cu placere.stii ceas face eu?as da jos florile si as pune pe cordon nu flori ci as pune de la un cap la altul in diagonala un lant din flavia.parerea mea.nu da cu parulras sa nu fie cu suparare.iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou sa nu te superi de parere.poi faci tu cum iti place mai mult.si da un bolero din satin.si la git niste margele si gata.sorry1
alina22
Scris: Wednesday, May 11, 2011 9:39 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/30/2010
Mesaje: 517
Multumescpupici Suna tare bine.
laurairina13
Scris: Wednesday, May 11, 2011 9:43 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/6/2011
Mesaje: 350
Alina, multumesc pentru schema, am salvat-o!!pupici

ps. e pe lista de 'the most wanted'..dupa ce scap de gravidealaras
dana78
Scris: Thursday, May 12, 2011 8:39 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
alina22 ma bucur ca nu teai suparat.cu placere si alta data.pupici pupici pupici
laurairina poti incepe deja asa dupa ce ai nascut poti sa o si imbraci rochia.ras majoreta majoreta majoreta majoreta
mimiady63
Scris: Thursday, May 12, 2011 3:14 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/4/2011
Mesaje: 554
Alina e frumoasa rochita si-ti vine foarte bine.S-o porti cu placere.newclap newclap newclap
alinutzafashion
Scris: Thursday, May 12, 2011 6:59 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Prea multe "Aline" ras , Felicitari Alina pentru rochita , e super-super. Si eu lucrez acum la o rochita neagra crosetata, si vreau sa o port la un botez. Insa sunt tare nedumerita ce sa iau pe deasupra... Ca, de... tot ceva crosetat e totusi, prea mult. Poate voi fetele aveti ceva idei. Rochita va fi neagra, cu captuseala neagra, si am sandalute "metalice", asa... mai argintii inchis.

In privinta rochitei mele "Jennifer Aniston", schema cu partea de sus incepe de la mijlocul spatelui ca in imagine, urmand sa lucrez dupa sageata albastra. cand ajungi la sageata rosie, continui randul pana in fata sub sani, si tot lucrezi ca in schema - cam asta reprezinta prima schita, si asta e prima jumatete. pentru a doua jumatate incepi tot de la linia albastra numai ca in sens invers. Se unesc partile alea notate in schita cu rosu, asta vine chiar sub brat. Si gata! Apoi incepi circular de sub sani. Am ales metoda asta dupa mai multe incercari, e cea mai buna deoarece totul se lucreaza dintr-o bucata, si arata mult mai bine

Sper ca te-am lamurit, Dianna. Am lucrat cu fir Flavia, croseta 1,75, 350 grame.



oanamaria
Scris: Thursday, May 12, 2011 7:45 PM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
Alinuta multumim pentru lamuriri!
bleaumihaelamariana
Scris: Thursday, May 12, 2011 8:02 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/28/2009
Mesaje: 874
wowww, ce faine is rochitele, felicitari alinanewclap newclap newclap
Dianna
Scris: Sunday, May 15, 2011 9:03 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/13/2011
Mesaje: 1459
Alinutza,mersi pentru scheme si indicatii,parca e un pic mai clar acum.O sa incer sa vad ce-mi iese...
Dianna
Scris: Sunday, May 15, 2011 1:00 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/13/2011
Mesaje: 1459
Offffffff,daca n-am rascolit site-ul asta de zeci de ori..sunt niste rochii superbe ....m-ati innebunit fetelor si nu ma pot hotara.....
am 3 modele ....sa vedem pe care il aleg....
Ana
Scris: Sunday, May 15, 2011 2:12 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
O rochita superba!!!

nu am schema..
img
alina22
Scris: Sunday, May 15, 2011 4:55 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/30/2010
Mesaje: 517
Anabella wrote:
O rochita superba!!!

nu am schema..
img

Uite aici schema


alina22 attached the following image(s):
47419027_1250085584_35275500_344t.jpg47419029_1250085617_35275531_344y.jpglastscan.jpg

Dianna
Scris: Sunday, May 15, 2011 5:00 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/13/2011
Mesaje: 1459
Foarte eleganta rochia....hearts
Romanita
Scris: Sunday, May 15, 2011 5:05 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/6/2008
Mesaje: 95
In privinta rochitei mele "Jennifer Aniston", schema cu partea de sus incepe de la mijlocul spatelui ca in imagine, urmand sa lucrez dupa sageata albastra. cand ajungi la sageata rosie, continui randul pana in fata sub sani, si tot lucrezi ca in schema - cam asta reprezinta prima schita, si asta e prima jumatete. pentru a doua jumatate incepi tot de la linia albastra numai ca in sens invers. Se unesc partile alea notate in schita cu rosu, asta vine chiar sub brat. Si gata! Apoi incepi circular de sub sani. Am ales metoda asta dupa mai multe incercari, e cea mai buna deoarece totul se lucreaza dintr-o bucata, si arata mult mai bine

Sper ca te-am lamurit, Dianna. Am lucrat cu fir Flavia, croseta 1,75, 350 grame.



[/quote]



plagiat?????

http://www.liveinternet.ru/users/daliute/post165315356/
mamibogdan
Scris: Sunday, May 15, 2011 5:28 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2011
Mesaje: 3280
love Deosebita rochita postata de Anabella
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.