Reprofilarea...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Scris: Thursday, August 12, 2010 11:03 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Delfinasa,salariile in day care si orice fel de gradi sunt mici si la noi .Atata benefit ai ca jumate de zi e a ta si mai faci o mancare ,mai ai grija si de casa, barbat ,copii proprii.Eu discounturi stiu ca se dau la frati cand ai doi copii unul primeste un procent off.Mai astept ca nu vreau s afortez nota, astept sa mai ma ajute si timpul.
Shirel pupici
danab
Scris: Friday, August 13, 2010 9:13 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Mihaela, spor la voluntariat!!!! majoreta sa fie cu rezultate bune!majoreta
Eu inca nu vreau sa ma reprofilez, de fapt, am lucrat la inceput pe altceva decat specializarea mea (contabilitate) si mi-a ajuns.
bereea
Scris: Friday, August 13, 2010 12:41 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Eu sunt reprofilata de mult.ras Daca in Romania am lucrat 10 ani in invatamant, aici am facut mai multe munci pana am gasit-o pe actuala.Deci sunt magazionier la un depozit de carti.avem 14 case editoriale si imi place ceea ce fac.
Dupa ce am nascut-o pe ale am vrut sa devin asistenta medicala, dar Dumnezeu a vrut altfel.
shirel
Scris: Friday, August 13, 2010 2:50 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
bereea wrote:
Eu sunt reprofilata de mult.ras Daca in Romania am lucrat 10 ani in invatamant, aici am facut mai multe munci pana am gasit-o pe actuala.Deci sunt magazionier la un depozit de carti.avem 14 case editoriale si imi place ceea ce fac.
Dupa ce am nascut-o pe ale am vrut sa devin asistenta medicala, dar Dumnezeu a vrut altfel.

Woooow Bereea,super meserie eu una nu m-as abtine sa nu i-au fur si cateva carti pentru acasa sa citesc .Daca este ceva ce in mod nebunesc ma atrage sunt cartiile daca intru intr-o librarie de carti am sansa de a ramane acolo toata ziua da pai intr-o magazie de carti as innebuni pe loc si nu m-as mai intoarce acasa.hohot hohot
Mai sunt locuri ca vin si eu .sic hohot hohot
bereea
Scris: Friday, August 13, 2010 3:08 PM
Nivel

Eu pot sa iau carti, toti directorii de edituri mi-au spus ca pot lua pentru mine daca vreau, asa ca mai profit.Mai ales ca am cateva edituri pentru copii, dar si arta, beletristica si din septembrie cred ca ne intra o editura noua cu manuale scolare.
marivic
Scris: Friday, August 13, 2010 3:16 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Frumoasa meserie ai acum Brandusa!newclap newclap newclap Si mie imi place intre carti,....la fel ca si Angelica,asa si eu,as dormi acolo,nu mi-ar mai trebui casa,....as fi in elementul meu,atata ca probabil sunt numai in italiana,si nu as intelege mare lucruhohot hohot hohot ,....Ca ce ai lucrat in invatamant in tara?
bereea
Scris: Friday, August 13, 2010 3:39 PM
Nivel

Sunt invatatoare, Miora.Cartile sunt in italiana, dar avem si in engleza, franceza, japoneza, rusa, suedeza, spaniola, etc.
delfinasa
Scris: Friday, August 13, 2010 4:00 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Bereea, si mie mi-ar placea asa job ca al tau! Daca-ti place si-l faci cu drag, ce importanta mai are ca te-ai reprofilat? Si barbata-miu e dat peste cap cu totul ca profil, dar ii place, are functie foarte buna si castiga dublu decat daca si-ar practica ingineria lui. Eu nu lucrez nici macar in domeniu, sunt la un dealer de masini acum la front desk, dar sunt hotarata sa lucrez intr-o banca. Cand s-o intampla asta nu stiu, dar eu tot trimit aplicatii, fac teste de cate 3 ore bucata, poate-poate ma baga si pe mine in seama odata si odata sic.
bereea
Scris: Friday, August 13, 2010 4:04 PM
Nivel

Intr-o zi sigur vei ajunge acolo unde iti doresti, Delfineasa.E adevarat , imi place munca mea chiar daca uneori e destul de obisitoare.Si imi plac si banii pe care ii castig de pe urma ei, nici nu se compara cu ce as castiga in tara lucrand in invatamant.
koko2008
Scris: Friday, August 13, 2010 4:17 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2009
Frumos job Bereea. newclap
bereea
Scris: Friday, August 13, 2010 4:42 PM
Nivel

Koko, pupici pupici
Amalia.Cos
Scris: Monday, August 23, 2010 8:58 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/6/2010
Succes mult, tuturor!
Si eu am de gand sa ma reprofilez. De fapt, n-am s-o iau de la capat, cu o noua profesie. Momentan lucrez pt doua edituri, dar stiu ca in 10-15 ani, tot ce e print va fi aproape inexistent si n-as vrea ca la 50 de ani sa-mi caut de lucru. In septembrie, voi incepe cursuri de finlandeza, iar peste 2-3 ani am de gand sa lucrez la ambasada.
Am lucrat trei ani si in turism, ca ghid. A fost superb, aproape toata Europa am vazut-o si chiar si Brazilia, numai ca erau luni cand nu stateam nici macar trei zile consecutiv, acasa. Riscam sa-mi pierd casnicia.
bereea
Scris: Monday, August 23, 2010 9:38 PM
Nivel

Mult succes, Amalia, in realizarea visurilor tale
Amalia.Cos
Scris: Monday, August 23, 2010 10:46 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/6/2010
Multumesc.pupici
raly
Scris: Tuesday, August 24, 2010 10:28 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Amalia,mult succes sa ai!hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.