Reprofilarea...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Scris: Wednesday, August 4, 2010 9:49 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Miha baftaaaaaaaa!computerlove
delfinasa
Scris: Friday, August 6, 2010 8:10 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Mereu haioasaras...uita de copiile alea daca lea-i facut! Trebuie CV conceput dupa moda canadiana, special pt fiecare job in parte si cover letter la fel. Iti notezi unde si cand ai trimis, ce post, eventual faci copii la anunturi, daca au dat info de salariu si program de lucru, ii cauti pe net daca-si dau numele firmei sa fii pregatita sa stii si tu ceva despre ei thumright.
t-mihaela
Scris: Friday, August 6, 2010 10:38 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Delfinasa, mi-am facut eu resume asa ca pe aici dar cred ca le-am facut gresit .Mi-a spus cineva ca tre sa punctezi ca esti un vanzator bun ca o poti vinde si pe bunica chiar daca are 100 de ani si n-o vrea nimeni hohot in fine , eu am avut focus pe cat de bine sunt la customer service si nu pe cat de bine si repede stiu sa vand un produs.M-am dus la mall ca aveau open la joburi o agentie de turism si dupa ce am stat degeaba vreo 10 minute in fata agentiei am facut cale-ntoarsa, am plecat la salon m-am tuns ,m-am aranjat, m-am dus brambura la haine ca sunt sale garla acuma ,m-am relaxat si eu ca toata kestia asta cu cautatul de job m-a stresat rau de tot chitara mai ales ca Kaze nu ma ajuta cu nimic de parca am venit ieri aici si nu am pe nimeni cred ca lui ii place sa stau acasa sa-i fac mancare box2 Deci sunt pe cont propriu si mai ales ca sa gasesti job in alt domeniu decat al tau e o aventura cu peripetii .De la colegiu mi-au dat niste tarife ca mi-a stat inima in loc closedtopic ...tre sa ma reprofilez prin volonteer work si nu prin study ca nu ma tine buzunaru'nervi C'est la vie ras pupici
marivic
Scris: Friday, August 6, 2010 10:55 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
MIHAELA,stiu ca ziceai tu ca nu mai vrei sa lucrezi in invatamant,dar la voi nu cred ca este ca la noi,cred ca este mai bine.Nu ti-ar place sa lucrezi macar cateva ore ca sa vezi daca se ,,reaprinde''flacara?Ai fost educatoare aici,parca spuneai tu,nu?Ehh,acolo o educatoare nu are conditii mult mai bune de lucru cu copiii?Mai putini copii la clasa?etc.Nu ti-ar place?
t-mihaela
Scris: Friday, August 6, 2010 11:13 PM
Nivel

Mari, nu ma mai atrage meseria asta deloc desi stiu ca aici meseria se face mult mai usor, cu spunea Delfinasa la alt topic , educatoarele nu prea au dureri de cap.In Ro mi-a placut mult , facusem o pasiune din asta , am dat definitivatul in 2004 si in 2005 am sters-o din tara am lasat tot balta ,pasiunea pentru meseria asta a ramas in Ro .Aici am gasit alta viata, alte sisteme, cam toate valorile s-au skimbat...eu m-am skimbat nu ma ami intereseaza cariera si pasiunea.Un job care sa nu ma plictiseasca si in care sa poti promova atat ma intereseaza.Pasiunea pentru meserie e unul din multele lucruri pe care le-am lasat acasa.Cand postezi tu despre realizarile tale imi trezesti amintiri , ma bucur atat de mult pentru tine angel eu am intrat in jungla si tre sa joc dupa noi reguli duel pupici
praslea_cel_voinic
Scris: Saturday, August 7, 2010 9:13 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2009
Mihaela computerlove bafta!majoreta majoreta majoreta
Ely
Scris: Saturday, August 7, 2010 10:22 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Mihaela bafta mare.Si eu imi doresc o reprofilare.Mi-ar placea in turism ...
t-mihaela
Scris: Sunday, August 8, 2010 7:24 AM
Nivel

Dragi mamici reporfilarea mea nu a dat roade si dupa ce am aruncat in eter zeci de CV-uri in alt domeniu am ajuns la vorba vorba lui Kaze " Lasa ca tot la meseria ta ajungi si te rogi de ea si-i ceri iertare in genunchi ca ai tradat-ohohot " e glumet omul meu :018: So,iata-ma ucenic la Montessori fac ore de munca patriotica.E bine si asa ca donna Montessori m-a atras si m-a fermecat mereu ,ba mai mult ma bucur ca am scapat de ineptiile din scolile publice si urmez o cale si concepte in care cred.So help me God...ete ca nu mai sunt atee ras
praslea_cel_voinic
Scris: Sunday, August 8, 2010 9:58 AM
Nivel

Mihaela computerlove daca vrei sa te reprofilezi ai rabdare, continua sa trimiti resumee, totul ia timp, mai ales pe criza asta...Va pup cu mare drag!computerlove pupici
delfinasa
Scris: Tuesday, August 10, 2010 8:02 PM
Nivel

Nu mai astepti pana intra piticii la gradi publica? Sau la voi a inceput deja anul scolar?
Foarte bine ca ai inceput munca pro bono pana iti vei gasi un job, poate chiar acolo daca-ti va reinvia placerea de a lucra cu copii, dupa ce prinzi ceva experienta angel.
Si eu am facut la fel de cand a inceput Karina gradinita; in timpul cat era ea la gradinita, faceam si eu voluntariat. Si s-au strans niste luni de zile pe care le-am scris in CV cand am inceput sa-mi caut job. In mod sigur au atarnat ca experienta de lucru facuta aici thumright.
t-mihaela
Scris: Thursday, August 12, 2010 7:28 PM
Nivel

Praslica, nu mai stau ca sunt pe punctul de a ajunge la nebuni daca nu ies din casa sa fac ceva util .Daca mi se ofera o sansa mai tarziu de reprofilare o sa recalculez prioritatile .oare pupici
Delfinasa, nu a inceput inca anul scolar, copii au program de summer camp acum ,oficial o s aintru pe la sfarsitul lui sept cand imi vin rezultatele de la politie si medicalele .Acum ma duc sa fac prezenta si sa incerc sa ma acomodez cu copiii si educatoarele .Plus ca nu ma ia voluntar cu acte pana nu primesc feedback-uri pozitive de la staff .Pe Arti il las la vecina deocamdata apoi mai vedem poate daca-mi permite buzunarul sau primesc ceva discount il iau cu mine ,mai vedem.Acum sunt bucuroasa ca am iesit din casa. cheers ( chiar daca asta inseamna sa stau dimineata o ora in trafic mai bine decat stat in casapale )
praslea_cel_voinic
Scris: Thursday, August 12, 2010 7:33 PM
Nivel

Mihaelacomputerlove ai toate sansele sa iti dea un deal pt Artihearts am mai auzit cazuri...Putere si rabdare!pupici iloveyou
t-mihaela
Scris: Thursday, August 12, 2010 7:55 PM
Nivel

Mersi pupici
delfinasa
Scris: Thursday, August 12, 2010 7:59 PM
Nivel

Mihaela, intreaba de curiozitate, ca pe-aici gradinitele fac discounturi la taxa pentru copiii angajatilor. Acum vreo 3 ani ma apucase febra angajarii cand am avut card provizoriu de munca pe 1 an si gasisem sa ma angajez la un daycare in timp ce cautam gradinita pt. K. Pe langa un salariu, mic de altfel, dar nu asta ma interesa, imi acordau si 50% discount pt. un copil. Din cauza ca lookul general al gradinitei nu mi s-a parut deloc sanatos, nu am acceptat. 1 an mi-am cautat atunci job si nu am gasit. La vremea aia nu m-am gandit sa fac voluntariat, era K mai mica, bunicii nu luasera inca viza sa poata sa vina sa ne ajute si nu aveam cu cine s-o las in mod regulat nici macar o ora zilnic.
Bine ca ai gasit cu cine sa-i lasi pe aia mici si sper sa nu te taxexe, cel putin acum ca nu primesti nici o compensatie baneasca.
shirel
Scris: Thursday, August 12, 2010 8:01 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Mihaela ,succes principalul este primul pas ca ai iesit din casa ,asa iti faci cunostiintze ,persoane incep sa te cunoasca si nici nu stii de unde sare iepurele si te recomanda cineva la un job bun.computerlove computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.