REMEDII SI TRATAMENTE PENTRU INTARCAT
Subiectul anterior · Subiectul urmator
iulia&denis
Scris: Tuesday, September 4, 2007 10:02 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 6/30/2007
Va rog: HELP, ce sa iau sa-mi treaca durerea de sani si sa mi se desumfle? Ma dor si simt o imensa tensiune in ei. Va rog ajutati-ma. plans banghead Aceasta este cea de-a 2-a zi de cat mi-am intarcat bebelusul. Mi-am pus gheta, apa rece de la frigider, husti de bors, dar n-am luat nici un tratament ca NU stiu ce anume. Va rog ajutati-ma si cat mai repede pentru a reveni la normal. Pupici pentru voi, pa, pa.
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, September 4, 2007 12:10 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
mergi la ginecolog.
dr. iti va prescrie un tratament dupa caz.
sanatate multa!
Alina
Scris: Tuesday, September 4, 2007 1:15 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Iulia, am mai scris la un topic, trebuie sa iei tratament daca nu te simti bine, mergi la medicul ginecolog sau la medicul de familie. El iti va prescrie medicatia corespunzatoare. Nu astepta minuni, ca nu vin, ajuta-te singura. Mult succes.
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, September 4, 2007 1:28 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Iulia, fetele ti-au zis bine: mergi la medic cat mai curand pt ca risti sa faci vreo complicatie.uff

prima masura de "ajutor", ar fi sa te mulgi bine la ambii sani si apoi sa arunci laptele, asta numai pana ajungi la un medic, de preferat ginecolog, pt ca ei sunt mai in tema cu medicatia pt ablactare. mulsul merge ca varianta de urgenta, ca sa iti eliberezi sanii pana ajungi la medic. uff

eu stiu ca pentru a ramane fara lapte se poate prescire bromcriptina (atentie ca are si efecte adverse si unele chiar severe, asa ca nu lua decat pe reteta) si ar mai fi si alte preparate insa nu stiu sigur dc se mai fabrica.

multa sanatate si mergi la medic de urgenta.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.