Recomandare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anitta76
Scris: Sunday, November 11, 2018 6:29 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
Buna fetelor. Sunt noua pe acest forum si aspiranta pentru postul de mamica. De 5 luni incerc sa raman si nimic...Am nevoie de cateva sfaturi pentru a putea merge mai departe si pentru a putea avansa în aceasta dorin?a. Am avut in trecut o inflamatie pelvina, pe care am tratat-o in maxim un an, a fost o urmare a unei raceli jos, nu am avut boli cu transmitere sexuala, am un singur partener însa nu am reu?it sa raman pana acum si imi pun problema ca nu pot...am 24 de ani, si iau acid folic de 2 luni. Am fost si la ginecolog si sunt in regula, Ma bate gândul sa fac si HSG dar imi este teama. Voi mi.ati recomanda HSG datorita faptului ca am avut acea inflamatie?
Va multumesc. Si bafta tuturor!
Mamifriend
Scris: Monday, November 12, 2018 2:39 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/9/2018
Mie mi-a luat 2 ani si jumatate sa raman insarcinata. Cand ne-am hotarat sa facem un copil eram plini de sperante, dupa cateva luni eram dezamagiti, iar dupa primul an...disperati!
Am luat vitamine, am baut orice fel de ceai iti poti imagina, am ajuns la biserica (in conditia in care si eu si sotul suntem atei)...si nimic! Analizele..perfecte la ambii.
Cand pierdusem orice speranta si deja discutam posibilitatea adoptiei, situatia se linistise, eu eram mega calma si zen....bam! Doi de-odata Love
Daca analizele ti-au iesit bine, sfatul meu este sa te linistesti si sa te bucuri de sotul tau si momentele impreuna :) Bebele va veni cand nu te astepti :)
Mihaelaalin
Scris: Monday, November 12, 2018 5:29 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/1/2018
Buna,si eu sunt noua pe accest forumBig Laugh
Si eu incerc de aproape un an sa fac un bb si nmk pana acum,am facut ecografie transvaginala si ma gasit cu 7 chisturi pe un ovar doctoul ziad mi-a recomandat anticonceptionale yaz pt 6 luni din care am luat doar 4 luni cand am fost din nou la conttol acele chisturi au disparut si mi s-a recomandat profecund ,de 3 luni iau profecund si nmk acum fac o pauza de o luna sa vad ce se intampla.m-am gandit si eu la histerosaplinografie dar am o teama si nu stiu niki un medic bun in ploiesti.imi puteti recomanda voi pe cineva bun?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.