Profil: Rebecca10
Despre
Utilizator: Rebecca10
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, February 21, 2024
Ultima vizita: Tuesday, April 23, 2024 9:41 PM
Numarul de postari: 85
[0.01% din toate postarile / 1.33 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Friday, April 19, 2024 8:32 PM
Nicaieri88 wrote:

Cel mai probabil e proba contaminata doar.

Mie si sotului ne iesise chlamydia (ma rog, mie doar) si i-am explicat doctorului ca nu aveam de unde ca noi lucram de acasa, amandoi 24/24 de 2 ani..

Am repetata si cultura si din sange si bineinteles ca era negativ.

Nicaieri88, ce treabă are lucrul de acasă cu chlamydia? Întreb pentru ca nu știu… nu se ia doar pe cale sexuală? Se poate lua și din altă parte?
Postat: Tuesday, April 16, 2024 5:23 PM
Liliana1878 wrote:

Te îmbrățișez. Din păcate, știu cum e. 😘😘😘😘😘

Eu aștept menstruația, mai mult că niciodată. Încă nu vrea să apară. Am fost vineri la control și Dr a zis că trebuie să vina, dar nimic...

Offf!
Știu ce spui, nici nu mai știu ce să mai spun.
Doamne ajută să fie bine pentru toată lumea! 🙏
Postat: Sunday, April 14, 2024 2:35 PM
Fetelor, au apărut urâții 🤦‍♀️🤦‍♀️ Offf
Postat: Friday, April 12, 2024 2:55 PM
Nicaieri88 wrote:

Inainte de HSG aveai usturimile astea?
Eu una n-am avut, dar posibil sa apara si de la schimbarile hormonale si de PH ma gandesc.
Daca nu, sa nu fi luat acum vreo infectie sau sa fi facut infectie urinara...

Mie nu mi-a intarziat dupa HSG menstruatia.

Da, mereu am simțit așa când se apropia menstruatia.
Dar nu e chiar ca o usturime, nu știu eu să explic cred. E un disconfort în zona vaginului, fără nicio durere.
M-am gândit să mai aștept până duminică și dacă tot nu apare, să fac un test
Postat: Friday, April 12, 2024 1:17 PM
Bună, fetelor!
Eu nu am mai scris de mult timp.
Pe 12 martie am făcut histerosalpingografia, trompele sunt permeabile. Astăzi sunt în ziua 31, încă nu a apărut menstruatia. Oare să întârzie de la hsg?
Am mai avut luni în care a venit în ziua 31, dar văd ca azi nimic…
Încă ceva, poate e o întrebare mai intimă. Voi simțiți ca un disconfort/un fel de usturime în zona vaginului când trebuie să vă vină menstruatia? Nu știu dacă explic bine, nu sunt dureri, e altceva…
Postat: Friday, March 22, 2024 2:04 PM
Geanina36 wrote:

Eu nu m-am confruntat cu ovare polichistice dar din ce am înțeles eu femeile care suferă de acest sindrom nu ovuleaza în fiecare lună și atunci bănuiesc ca doctorul ginecolog în prealabil va verifica acest lucru și va hotar dacă e necesară stimularea… Dacă ai încredere în doctorul tău ești pe mâini bune .. O să fie bine ai să vezi..🙏🤞

Of, Doamne ajută! Continui cu scăderea greutății până atunci, sper să fie bine! M-am descurajat puțin
Postat: Friday, March 22, 2024 1:40 PM
Geanina36 wrote:

Rebecca eu am o prietenă care acum e însărcinată în 3 luni și are sindromul ovarelor polichistice.. Nu îți mai zic ca ei menstruatia îi venea uneori și la 6 luni.. Și a rămas însărcinată natural chiar și așa .. Nu te panica și plus stresul nu prea ajută..

Mie menstruatia imi vine lunar… acum nici doamna doctor nu mi-a pus sigur diagnosticul, mi-a spus ca trebuie sa mai facem niște analize, dar eu știu ca are mai multe simptome acest diagnostic… pe care eu nu le am. Mi-a răspuns acum și la întrebarea dacă pot rămâne însărcinată natural. Numai ca nu înțeleg la ce se referă prin stimulare… și nu aș vrea să o mai deranjez până merg luni la consultație. Offff 🤦‍♀️

“Nu se vindecă, se ține sub control. Sunt femei care rămân însărcinate spontan, dar o sa va spun mai multe luni. Este nevoie să discutați și cu ginecologul, dacă este necesară sau nu stimulare”
Postat: Friday, March 22, 2024 12:56 PM
Geanina36 wrote:
https://ibb.co/m4zN2Vf

Am primit rezultatul beta … Doamne Ajută să fie totul bine..🙏 Luni dacă refac beta nu e o problemă nu? Pt ca duminică sigur e închis peste tot..

Doamne ajută! 🙏🙏
Postat: Friday, March 22, 2024 12:48 PM
Fetelor, dna doctor endocrinolog mi-a spus ca este posibil sa am sindromul ovarelor polichistice, dar mai sunt necesare niște teste.
Pot rămâne însărcinată dacă am sindromul ovarelor polichistice? :((((
Postat: Thursday, March 21, 2024 8:42 PM
deme wrote:

Doar sa ai grija sa il iei dupa ovulatie, înainte de ovulatie, o inhiba.

Hmm, mi-a zis sa îl iau din ziua 16, timp de 10 zile