Profil: RaluIoana
Despre
Utilizator: RaluIoana
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Friday, July 11, 2014
Ultima vizita: Wednesday, July 16, 2014 11:26 AM
Numarul de postari: 2
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Fertilizarea in vitro - FIV
Postat: Tuesday, July 15, 2014 11:50 AM
Incerc sa raman insarcinata de mai bine de doi ani. Niciodata nu am luat anticonceptionale si nu am facut nici un avort. La ultimul ecograf, mi s-a descoperit un chist pe ovarul drept, iar in urma unei examinari pentru verificarea trompelor, am descoperit ca o trompa nu e permeabila. Am facut interventie chirurgicala cu laser pentru rezolvarea acestor probleme, insa tot nu puteam sa raman insarcinata si singura posibilitate a ramas fertilizarea in vitro. Pentru fertilizare am mers la clinica Gynera, pentru ca auzisem despre cazurile lor de succes si succesul pe care-l au chiar si pe plan international. Procedura am facut-o cu dna doctor Dorina Codreanu si Dr. Irina Oproiu, doua persoane deosebite si medici de un profesionalism desavarsit! Pe langa faptul ca au fost alaturi de mine in fiecare etapa a procedurii, mi-au dat si sfaturi si intr-un fel mi-au oferit consiliere! A fost nevoie de 2 incerci in vitro si multa rabdare, insa am ramas in sfarsit insarcinata! Abia astept sa devin mamica in septembrie! Nu as fi reusit fara dna dr. Dorina Codreanu si Irina Oproiu, carora sa le fiu recunoscatoare pentru totdeauna!
Subiect: ANEMIA
Postat: Friday, July 11, 2014 11:33 AM
Eu am suferit un an de anemie. Ma simteam ametita, palida, aveam dureri de cap foarte des isi ma simteam mereu slabita. In aceasta perioada, am tot incercat diferite suplimente alimentare, recomandate de doctori sau prieteni. Majoritatea m-au ajutat dar nu pe termen lung. Pana la urma am incercat un sirop de la ropharma, Vita grapes. Chiar am fost uimita. Mi-a intarit foare mult sistemul imunitar si am scapat si de anemie. Ma simt foarte energica si toate simptomele care m-au chinuit (in special durerile de cap care imi afectau performanta la serviciu) au disparut ? Chiar recomand acest sirop (plus ca e super bun la gust)