Profil: ralu21
Despre
Utilizator: ralu21
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, November 7, 2017
Ultima vizita: Tuesday, October 23, 2018 4:10 PM
Numarul de postari: 17
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 63
Postat: Monday, March 5, 2018 12:57 PM
alinaali wrote:

Buna Ralu!
Colul a spus ca este perfect inchis .. Ce o mai însemna si asta...
Sincer si eu cat am pus utrogestan ma chinuiam ...
Zicea ca nu si da seama de unde vine sângerarea dar ca sa o las in pace.... Acum nu se mai termina... Sa zic ca aproape umplu un tampon de noapte intr o zi... Nici nu curge calumea nici nu se opre?te :(

Mai vezi pareri de la alti medici..ceva de genu am patit si eu ..cu o sangerare puternica (cam un tampon ) ..insa eu colectasem o raceala si aveam o rana pe col care s a mai marit in urma racelii si de aici sangerarea..poate fi si o rana pe uter ( nu s grave nu te speria) . Dar orice ar fi linisteste-te , fereste-te de frig si fii pozitiva . Cauta neapart un alt medic sa vezi alte pareri. asta la care ai fost pare oleaca ciudat ...din ce ne-ai scris..:(

Asteptam vesti bune:*
Postat: Monday, March 5, 2018 12:22 PM
alinaali wrote:
Buna Andreea ! Multumesc de primire.
Da nici eu nu stii ce sa zic .. Sunt intr un oras nou.. O sa mai caut...
Incerc sa mi dau seama daca am racit si nu mi am dat seama.. La munca stau in curent ..
Sau o fi altceva ..

Alina bine ai venit :* Citisem postarea ta ..colul e curat ? ce ti-a zis dr ?
Postat: Friday, February 16, 2018 5:56 PM
LAURA0202 wrote:

Cheek Kiss
Ralu21, nu stiu daca e aceeasi chestie, rana pe col sau cauterizare HPV-dupa mine, cred ca e aceeasi si ar fi bine sa asculti sfatului gine.
Am facut in 2010 sau 2009, nu mai tin minte exact, de ramas.....nu raman. nu sunt toate cazurile la fel oricum.

Cheek Kiss

computerlove

Hmm nu e vorba de HPV dar da este riscul sa iei f repde daca ai aceasta rana si atunci se recomanda cauterizarea. La mine tesutul e ok nu sunt modificari . Insa zicea dr ca daca nu o cauterizez nu voi putea sa nasc natural in cazul in care raman , dar asta sa fie ultima problema..multumesc pt raspunsLove
Postat: Friday, February 16, 2018 4:29 PM
AlexaT wrote:
Multumim de casuta!! Fetelor eu nu am mai scris de mult dar v am urmarit. Felicitari burticilordance ! Eu luna asta am 0 sanse in vre o 6 zile trebuie sa vina, la mine au fost rudele vre o 2 sapt asa ca nu prea am apucat sa bebelim doar de vre o 2-3 ori ...si sunt ft dezamagita, suparata si parca ma enervez din orice pt ca maine e ziua mea si voiam sa am macar o speranta dar luna asta a fost efectiv pierduta...mi se pare atat de departe aproape inexistenta acea zi in care voi putea vedea si eu 2 liniute, sa imi simt puiutul in burtica si sa il tin in brate...doamne fetelor imi doresc atat de mult , stiu ca toate suntem in aceeasi situatie...dar mi se parea mult mai usor pana sa incep tinand cont ca maine fac 22 de ani, am zis ca sunt tanara si din prima a doua luna de incercari se va intampla minunea , dar cand vad ca lunile trec si nu se intampla nimic parca imi pierd orice speranta.. Imi cer scuze pt mesajul atat de lung si ca ma plang tinand cont ca unele dintre voi se chinuie de mult mai mult timp, dar am simtit nevoia sa ma descarc iar voi ma intelegeti cel mai bine..uff

Si eu simt acelasi lucru Hands ..parca mi-e ciuda pe mine ca nu pot simpti acea incredere si nu pot deprinde acea credinta ca intr-o zi o sa ma vad cu burtica..mi se pare imposibil:( ...de asta am si simtit nevoia sa intru intr-un grup d egenul asta ..nimeni nu te intelege ..toti zic ei lasa ca o sa vine ca asa sunteti acum una doua va faceti griji...Cray Sper sa trecem toate in etapa urmatoare
Postat: Friday, February 16, 2018 1:30 PM
MultumescLove
Postat: Friday, February 16, 2018 1:13 PM
Fetelor voiam sa va intreb daca stiti detalii despre ranile pe col sau sau ati mai fost in situatia asta. Ar fi un impediment pentru implementarea unei sacini? Am fost la control , am facut tratament cu ovule si voi continuaa. Nu vreau sa o cauterizez ..:( Papa e ok . A mai fost cineva in situatia asta?

MultumescBoredom
Postat: Friday, February 16, 2018 1:09 PM
FloreFlore wrote:

Multumim pentru casu?a proaspata !coeurCheek Kiss
Din pacate eu tot cap de lista suntpale
Andreea Alexandra vrea ?i ea pe listutaCheek Kiss

Hello vreau si eu pe lista:D:D:D
Subiect: Clubul aspirantelor - 62
Postat: Tuesday, February 13, 2018 3:53 PM
maria2013 wrote:

Lasa testele, bebeliti o zi da, una nu! Daca nu apare bebe, pe urma fa teste! Parerea mea!

Da asa o sa fac Clap O sa o las mai moale cu programarea
Postat: Tuesday, February 13, 2018 3:39 PM
Multumesc mult :* Sper sa nu stau mult si sa trec in etapa urmatoareHilar ar fi bine sa nu ma stresez azi e ultima zi de CM si deja ma gandeam dimineata sa iau teste de ovulatie , ma uitam pe aplicatie sa vad ce perioada ar fi ok ..uff incerc sa-mi pastrez zenul AngelNot
Postat: Tuesday, February 13, 2018 12:49 PM
monican wrote:

Bine ai venit si sedere cat mai scurta pe aici! Mult succes! :)

Multumesc ..pentru primul ati facut tratament? Doamne ajuta pentru bb2