Profil: Ralu
Despre
Utilizator: Ralu
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, April 1, 2013
Ultima vizita: Wednesday, August 7, 2013 6:40 AM
Numarul de postari: 13
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 19
Postat: Wednesday, August 7, 2013 6:40 AM
Salutare fetelor. Imi pare rau ca nu v-am mai vizitat de ceva vreme, insa n-am avut putere. Pe 1 iulie am aflat ca bebele nostru s-a oprit din evolutie la 8 saptamani, desi trebuia sa fim in sapt.11. Deoarece trecusera 3 saptamani si nu am avut sangerari mi s-a recomandat procedura D&E. Am inceput sa sangerez la scurt timp dupa ce ni s-a confirmat piederea sarcinii si dupa 3 zile pline de durere am ajuns la urgenta unde mi s-a si facut D&E. Acum astept sa-mi vina menstra si sa putem incerca din nou, dupa doua cicluri (la recomandarea medicului ). Asa ca, cu durere in suflet, revin iar pe lista aspirantelor. Sper sa avem toate parte de bebei sanatosi !
Va pup !
Subiect: Gravidutzele noastre dragi - 21
Postat: Wednesday, June 12, 2013 1:10 AM
Felicitari Shirel !!!!Bravoo Si da, subscriu la ce-au zis fetele : sa nu ne parasesti, avem nevoie de sfaturile si experienta ta.
Miriam, e adevarat, am trecut la burtici mai repede decat ma asteptam si eu, insa sunt extrem de fericita. Multumesc de felicitari.
Flor3ntza, iata ca te-am regasit la burtici Buddy1
Annelise, cum imi fac si eu ticker ? Imi cer scuze daca ai primit intrebarea asta de nenumarate ori, insa chiar nu stiu... Poti sa ma ajuti te rog ? Multumesc mult !ras
Postat: Wednesday, June 12, 2013 1:00 AM
Fetelor, multumesc mult pentru felicitari si mai ales pentru ca va impartasiti cunostintele si experienta pe forum.Cheek Kiss
Roxy.oxy nu-ti pierde increderea si speranta ! Sunt sigura ca bebe e pe drum si la tine ! majoreta
Flor3ntza, ne "vedem" la burtici Clap
Subiect: Gravidutzele noastre dragi - 21
Postat: Thursday, June 6, 2013 12:17 AM
Salutare fetelor,
Azi am fost la prima intalnire cu moasa. Bebe are 7 saptamani si 5 zile, desi conform ultimului CM trebuia sa fiu in 9 saptamani, dar nu mai conteaza, sper sa fie bebe sanatos.

Flor3ntza,
Ma bucur ca ti-au mai trecut greturile, eu inca nu suport carnea si gasesc cam greu sa-mi placa ceva zilele astea. Prietena mea cea mai buna e limonada computerlove
Chiar, de Shirel ce se mai stie ? A nascut oare ?

Postat: Thursday, June 6, 2013 12:09 AM
Salut Flor3ntza si fetelor,
Am fost azi la prima intalnire cu moasa, numita si "vizita de confirmare a sarcinii" (aici ). Desi credeam ca sunt in saptamana a noua, mi s-a zis ca bebe are 7 saptamani si 5 zile. DPN e 17 ianuarieBuddy1
Mi s-a luat sange si urina si mi-a facut si eco transvaginal. Am primit prima poza cu bebe: are doar 1,4 cm.Hilar
Pupici si mult succes aspirantelor !majoreta
Postat: Friday, May 24, 2013 12:25 AM
Salutare Flor3ntza si fetelor. Inca nu m-am trecut la burtici pentru ca programarea mea s-a amanat pe 5 iunie, cand ma intalnesc direct cu moasa, iar apoi cu medicul. Medicul de familie mi-a dat doar un test de sarcine ( din urina) si mi-a recomandat ginecologul. Asa ca se prelungeste asteptarea Blushing
Promit ca dupa intalnirea cu moasa si medicul, ma trec si eu la burtici, insa vreau odata confirmarea expertilor ca e totul in regula Big Laugh
Va pup !pupici
Postat: Wednesday, May 15, 2013 1:38 AM
Rita, bine ai venit si mult noroc sa vina bebe cat de repede !
Nanny, Kali, Taty si Flor3ntza multumesc mult. Sper sa fie bine totul la medic luni. Deocamdata ma cam supara niste crampe usoare si sanii imi sunt tare sensibili si uneori ma dor parca. Am facut "cercetari" pe internet si se pare ca sunt simptome normale pentru inceput...insa voi fi cu adevarat linistita dupa vizita la medic. Ce sa-i faci?! lipsa asta de experienta si hormonii ,cred....Crazy
Ma bucur tare ca pot sa invat de la voi, cele care ati trecut deja prin minunata experienta.
Va pup si multumesc !topai
Postat: Tuesday, May 14, 2013 12:19 AM
Flor3nta, Adriana multumesc !!! Am facut si sambata test si a iesit si acela pozitiv. Luni, pe 20 sunt programata la Gine si sper sa primesc aceleasi vesti bune. Unde pot sa urmaresc "Burticile", daca vestile vor fi bune luni ?
Va pup fetelor si va doresc mult noroc in implinirea visului de a deveni mamici !!!hainoroc
Subiect: Clubul aspirantelor - 18
Postat: Thursday, May 9, 2013 2:16 AM
Salutare fetelor! Cred ca am si eu niste vesti, nu indraznesc inca sa ma bucur, insa azi am facut primul test de sarcina si a iesit poziiv. Ultimul CM l-am avut pe 6 aprilie....oare prea devreme ? Stiu ca testele astea nu sunt suta la suta correcte si nu vreau sa ma bucur degeaba. Am luat o cutie care contine doua teste si o sa mai fac unul sambata....la mine CM e regulat, 28 zile. Ma bazez pe experienta voastra acum, iar saptamaa viioare voi merge si la ginecolog.
Multumesc mult !Blushing
Subiect: Clubul aspirantelor - 18
Postat: Thursday, April 4, 2013 1:48 AM
Multumesc mult Flor3ntza si Nanny ! Sper sa intalnim toate "aspirantele" la burtici, cat de repede !majoreta