Produse de care sa ne ferim

Options Produse de care sa ne ferim
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, March 5, 2006 11:31 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
Ce ati cumparat si nu a meritat banii ? De ce anume produse (de orice fel) sa ne ferim ?
Kiki
Postat: Sunday, March 5, 2006 12:33 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Ce-mi vine acum in cap sunt body-urile de bumbac pe care i le-am luat lui David. Nu am vazut ca au pe interior, pe dos, un fel de puf si cum fi-miu transpira mult, chinul de pe lume sa il curat de chestiile alea care ii raman pe piele. Trebuie sa il bag cu totul in apa ca sa se ia. Nu m-am gandit ca-s asa proaste. Am zis ca-s bune, ca-s de bumbac. Aiurea!
alinutza
Postat: Sunday, March 5, 2006 1:20 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/4/2006
Postari: 448
Locatia: Timisoara
Termometrul de baie. A ajuns o simpla jucarie si a mai fost si o gramada de bani.
Tot cotul e mai bun.
Pentru mine si marsupiul a fost aproape inutil. L-am folosit f. putin.
Sacul de dormit.... Degeaba. Oricum e destul de cald in camera si deja s-a invatat cu paturica. In plus exista risc de supraincalzire.
mihaela75
Postat: Sunday, March 5, 2006 4:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
hohot Chiar ieri eram la mici cumparaturi si-mi arata sotul un termometru de baie.Ii zic lasa ca am eu unul mai bun, natural.El face ochii cat cepele: "Cum adica natural?"Asa ca-mi suflec voiniceste maneca si-i arat cotulrasTot nu s-a lamurit cum functioneaza termometrul meu natural dar o sa-i arat cand vine vremea... mami de fetita
Miri
Postat: Sunday, March 5, 2006 9:03 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mie personal camasutele pentru bebei mi s-au parut o mare timpenie!Vesnic era fica-mea cu spatele gol,vesnic trebuia sa aranjez camasuta,sa leg siretul,sa petrec cele doua parti una peste alta...
Am renuntat repede la ele si am trecut la body cu capse.Alta viata!
Kiki
Postat: Sunday, March 5, 2006 9:04 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
miri_haluca wrote:
Mie personal camasutele pentru bebei mi s-au parut o mare timpenie!Vesnic era fica-mea cu spatele gol,vesnic trebuia sa aranjez camasuta,sa leg siretul,sa petrec cele doua parti una peste alta...
Am renuntat repede la ele si am trecut la body cu capse.Alta viata!

Asa-i. Nici mie nu mi-au placut.
MNiko
Postat: Wednesday, February 6, 2008 11:03 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Pudra de talc pentru bebelusi poate fi nociva

Lotiunile, sampoanele si pudra de talc pentru bebelusi pot transmite organismului copilului compusi chimici potential toxici, precum ftalatii, arata un studiu citat de AFP.

Cercetarea realizata de Universitatea din Washington si institutul de cercetari din cadrul Spitalului de pediatrie din Seattle demonstreaza ca bebelusii pe pielea carora mamele aplica produse de acest tip prezinta in urina o concentratie mai mare de ftalati decat sugarii care nu beneficiaza de astfel de "tratamente cosmetice".

Ftalatii pot provoca tumori hepatice, potrivit testelor realizate pe cobai in laborator

sursa
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed