Chestionar intrebare: Catre cine va ganditi sa va indreptati votul ? (Poll is closed)
Alegere Voturi Statistici
Antonescu Crin - PNL 6 12%
Basescu Traian - PDL 16 34%
Becali George - PNG-CD 2 4%
Geoana Mircea - PSD+PC 9 19%
Oprescu Sorin - Independent 12 25%
Corneliu Vadim Tudor - PRM 0 0%
Altii 2 4%

Presedinte 2009
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Scris: Thursday, November 19, 2009 7:21 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
trebuie sa ma interesez si eu...daca este o sectie de votare mai apropiatat de mine as merge si eu...dar daca trebuie sa fac coada la ambasada, mai bine nu.
TeosOf
Scris: Thursday, November 19, 2009 1:55 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/4/2008
Astazi mi s-a intarit si mai mult convingerea ca oricine ar iesi, schimbarea tot nu se va produce, din cauza mentalitatii acestui nepretuit popor. M-am dus la o prietena, la o agentie de turism, iar colega ei de birou, care nu avea mai mult de 23 de ani, dormea cu capul pe masa. I-am spus prietenei mele ca eu as concedia-o urgent pe domnisoara. Sunt sigura ca nu e singurul caz, care se duce si face cu totul altceva la serviciu, decat munca pe care ar trebui. Ne-am invatat sa cerem si sa nu dam nimic, sau mai nimic in schimb si sa ne revoltam cand cererile nu ne sunt duse la bun sfarsit. Oh, si cat ne mai strofocam cand fisa postului nu corespunde cu titlurile de pe diplome.
sorry sorry daca am fost off topic, dar alegerile nu raman decat niste iluzii. Poate ca unii candidati ar vrea sa faca o adevarata schimbare, dar tot cei care-l aleg il impiedica.
Maria & Mario
Scris: Thursday, November 19, 2009 1:59 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Mda , nu ma mira , Teosof, am mai vazut ! disputa1 Putina practica in Anglia nu doreste ? Sa vezi cum ar sta drepti la usa de la intrare sa intampine clientii ( chiar daca nu sunt ) !!!!! closedtopic
bereea
Scris: Thursday, November 19, 2009 5:59 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Si eu sunt de acord cu Teo.Pana nu se schimba mentalitatea romanului, nimic nu va merge bine in tarisoara noastra.
g_nicoleta2000
Scris: Friday, November 20, 2009 7:45 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/14/2006
Ce mentalitata mai fetelor, asa-s oamenii, nu-i poti schimba. Asa se munceste in tara, daca ar duce-o cineva pe domnisoara inafara atunci garantata ar fi stat drepti. Dar este greu si ca-i vedem doar pe cei care stau cu capul pe masa sau cu buzunarele pline, sunt si oameni care muncesc cu drag si vor o schimbare. Suntem diferiti nu numai in viata ci si la serviciu, unii mai cu chiulul altii cu pasiunea. Hai sa nu-i mai "aplaudam" numai pe somnorosi ca sunt destui si care trag la jug. Asa ca am sa va povestesc de o doamna de la noi din firma care are 59 de ani si ne-a spus de multe ori ca ea nu va pleca la pensie decat daca o dam noi afara, este foarte sarguincioasa, face totul cu daruire si ne este foarte draga la toti. La fel cealalta colega de tura, are 30 de ani, este licentiata dar pentru ca nu si-a gasit post pe masura diplomei sta la noi pe o pozitie muuult mai joasa. Dar se munceste, stiu o groaza de oameni care muncesc cu drag si nu pentru cine stie ce averi ci pentru ca viata nu-i o tangauire continua.
Asa ca eu cred in viitor, nu pot numai sa ma plang ca nu am, sunt preocupata de a face cumva sa am. Avem multiple ocupatii, nu un singur job de 6 ore si apoi acasa la tv. Si sunt multi oamnei asa. Asa ca gata cu miorlaiala, capul sus si mai departe!
miriam
Scris: Saturday, November 21, 2009 2:10 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
g_nicoleta2000 wrote:
Ce mentalitata mai fetelor, asa-s oamenii, nu-i poti schimba. Asa se munceste in tara, daca ar duce-o cineva pe domnisoara inafara atunci garantata ar fi stat drepti. Dar este greu si ca-i vedem doar pe cei care stau cu capul pe masa sau cu buzunarele pline, sunt si oameni care muncesc cu drag si vor o schimbare. Suntem diferiti nu numai in viata ci si la serviciu, unii mai cu chiulul altii cu pasiunea. Hai sa nu-i mai "aplaudam" numai pe somnorosi ca sunt destui si care trag la jug. Asa ca am sa va povestesc de o doamna de la noi din firma care are 59 de ani si ne-a spus de multe ori ca ea nu va pleca la pensie decat daca o dam noi afara, este foarte sarguincioasa, face totul cu daruire si ne este foarte draga la toti. La fel cealalta colega de tura, are 30 de ani, este licentiata dar pentru ca nu si-a gasit post pe masura diplomei sta la noi pe o pozitie muuult mai joasa. Dar se munceste, stiu o groaza de oameni care muncesc cu drag si nu pentru cine stie ce averi ci pentru ca viata nu-i o tangauire continua.
Asa ca eu cred in viitor, nu pot numai sa ma plang ca nu am, sunt preocupata de a face cumva sa am. Avem multiple ocupatii, nu un singur job de 6 ore si apoi acasa la tv. Si sunt multi oamnei asa. Asa ca gata cu miorlaiala, capul sus si mai departe!

newclap newclap newclap newclap newclap
miriam
Scris: Sunday, November 22, 2009 1:16 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
de cand ma stiu nu am stat la coada la vot ca si astazi!
Mela
Scris: Sunday, November 22, 2009 5:45 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
si noi am stat la coada.
pana la ora 4,cand am intrat noi,votasera deja in jur de 600 de persoane si mai era lume.intre timp am aflat si ca in Belgia sunt 4 sectii de votare,nu 3,cate stiam eu.
TeosOf
Scris: Sunday, November 22, 2009 6:19 PM
Nivel

Fetelor, ati primit sms semnat C. Antonescu?
Eu am vrut sa-i dau reply sa-i scriu ca votez pe cine vreau eu, si daca vreau, nu pe cine spun altii, dar nu mi-a primit reply-ul.
Sms-ul acesta m-a impulsionat sa ma duc la vot, mai ales pt referendum.majoreta

Nico, cu o floare nu se face primavara. Sunt care si muncesc, dar numarul puturosilor depaseste cu mult pe al celor care-si fac treaba cum trebuie. Pot da si eu un exemplu. Sotul meu, de cand a pus camere video in hala de productie, aproape toti angajatii sunt suparati, mai ales ca nu mai pot trage o dusca.
g_nicoleta2000
Scris: Sunday, November 22, 2009 6:46 PM
Nivel

Atata sper ca alegerile sa nu fie la fel de usor de fraudat ca si chestionarul de pe forum, cred ca l-am votata de cel putin 4 ori pe Oprescu, ma lasa in fiecare zi sa votez, asta da favortopai

Teo, eu vreau sa vad partea plina a paharului, ca angajator si noi suntem satui de probleme dar pe langa ele am vazut si oameni de calitate, trebuie sa-mi sara in ochi ei in primul rand. Ca natie nu ne putem reduce numai la puturosi si betivi, pe lumea asta conteaza si oameni ca tine si ca mine pe care am sa-i vad tot timpul cu plus. Si nu-ti inchipui ca toti inafara sunt numai buni de pusi la icoana, acolo sunt regulile mult mai stricte si pedepsele mult mai clare si dure si de aceea si atitudinea lor este alta. Apoi venim din urma cu mentalitati rudimentare, serviciu trebuie sa fie "usor", "sa nu-mi imbogatesc patronul", sa fac cat mai putin ca oricum nu conteaza
TeosOf
Scris: Sunday, November 22, 2009 7:03 PM
Nivel

Nico, ai dreptate, numai ca afara, cine nu munceste nu are, pe cand aici... Si sunt sigura c-ai avut de-a face cu oameni, mai ales, tineri, fara experienta, dar in schimb vroiau un salariu kilometric. As vrea si eu sa mai vad partea plina a paharului, dar nu mai pot, cand Statul e cel care fura cel mai mult.
g_nicoleta2000
Scris: Sunday, November 22, 2009 7:19 PM
Nivel

TeosOf wrote:
Nico, ai dreptate, numai ca afara, cine nu munceste nu are, pe cand aici... Si sunt sigura c-ai avut de-a face cu oameni, mai ales, tineri, fara experienta, dar in schimb vroiau un salariu kilometric. As vrea si eu sa mai vad partea plina a paharului, dar nu mai pot, cand Statul e cel care fura cel mai mult.

hohot Ai platit tva-ul pe trimestrul trei, de asta esti suparata. Stiu cum este, stiu foarte bine cum este sa dai incredibil de mult la stat si El sa nu-ti ofere nimic. Pai vroiai ca madam Udrea sa nu aiba pantofi noi la alegeri, fii mai intelegatoare ca se pare ca o sa-i cumparam si rochita de Craciun, se pare ca au castigat alegerilechitara
Anelise
Scris: Sunday, November 22, 2009 7:39 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Teo, am primit si noi mesajul respectiv! ras
Eu sunt cu ochii in tv. sic Astept cu mare interes exit-poll-ul. bounce chitara
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, November 22, 2009 9:28 PM
Nivel

eu va spun parerea mea legata de primii trei candidati:

Antonescu - un individ instabil psihic si periculos prin reactiile lui
Geoana - un individ perfid, ascuns si disimulant
Basescu - singurul dintre cei 3 care ar putea avea fata de presedinte desi nici el nu imi inspira mare lucru

din pacate nu am avut de unde alege ceva mai de Doamne-ajuta pentru ca vorba Nicoletei numa' "golani" sunt in cursa dar cred ca ar trebui votat "raul cel mai mic"!sorry1
TeosOf
Scris: Sunday, November 22, 2009 10:00 PM
Nivel

Andi&Mariuca wrote:

Antonescu - un individ instabil psihic si periculos prin reactiile lui

Nu i-as fi gasit o caracterizare mai buna.
Tot ce e legat de PSD, pt mine e ca si inexistent.
Ma bucur ca s-a validat referendumul.majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.