Poze cu orasul vostru menite sa atraga atentia edililor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Scris: Monday, May 26, 2008 8:20 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Pana gasesc cablul de la mobil sa va povestesc ziua de ieri. TOcmai ne intorceam spre casa dupa teribila furtuna, bariera de la B.J.A.T.M. era plina de crengi cazute din plopii uscati ce stau gata-gata sa cada. si nu cred ca e o zona putin invizibila p. edili pt. ca proprietarul halelor din zona candideaza la presedentia consiliului judetean. intrand pe strada noastra am avut "surpriza" sa mai intalnim si alti plopi smulsi din radacina, sa-l consideram noroc ca a distrus doar balconul vecinului de la et. 4, ca acolo s-a proptit. ca de ar fi batut vantul in sens opus cu siguranta ar fi aplatizat masinile din parcare, intr-un caz fericit. fereasca Dumnezeu sa mai fi fost si cineva pe acolo. ulterior, spre seara, au taiat plopii uscati, dar au lasat in urma numai crengi si frunze. azi pensionarii au curatat zona si au rasadit gard viu. stiti cine a platit puietul de gard viu? Asociatia de proprietari.
dya
Scris: Monday, May 26, 2008 10:34 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
Asa este Kiki in orase incep din ce in ce mai mult imputinarea spatiilor verzi.banghead banghead banghead
Mariuta si la noi sunt copaci lasati in voia soartei dar din astia mai mici ca de plopi au inceput sa se mai ocupe si cei care erau prea inalti si prea subtirei sau prea "batrini" i-au taiat.firstprize
carla
Scris: Thursday, July 17, 2008 11:02 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2007
Nu mai are nimeni poze cu orasul in care locuieste?uff
dya
Scris: Thursday, July 17, 2008 11:05 PM
Nivel

Am eu cu peretii unei gradinite de la noi din Hunedoara.angry banghead

Carla poate ai si tu ceva pozici....topai topai topai
carla
Scris: Thursday, July 17, 2008 11:14 PM
Nivel

[quote=dya]

[color=red]Carla poate ai si tu ceva pozici...
hohot hohot hohot Stiam!am sa fac zilele astea daca pot.
carla
Scris: Tuesday, July 29, 2008 11:00 PM
Nivel

Priviti ce frumos ploua din blocul asta superb din Sighet:
img
dya
Scris: Wednesday, July 30, 2008 6:21 AM
Nivel

Doamnee si oamenii aia nu iau nici o masura????uff fool
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, July 30, 2008 7:38 AM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
Cei de la ultimul etaj mai mult ca sigur au cultura de mucegai. Unii se complac duel
cute_babies_of_mine
Scris: Wednesday, July 30, 2008 8:13 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Kiki, ce poze frumoase! Ce culori!
carla
Scris: Wednesday, July 30, 2008 8:32 AM
Nivel

love fetelor
Primele 2 etaje sunt cumparate,dar et.3 si 4 sunt in chirie.Sunt garsoniere mizerabile,locuite de oameni la fel(nu toti,nu pot generaliza).Femeile stau toata ziulica in fata blocului cu copiii lor.Ma intreb cand se spala ca de mancat mananca jos pe banca:cipsuri,seminte,pufuleti,bere.Mai iau pe cont de la magazin cate o margarina si o bucata de parizer pe care o achita cand primesc alocatia copiilor.Ca ocupatie mai interesanta,pe langa povesti si manele mai au spalatul covoarelor.Atunci sa vezi veselie:se aduna toate,dau drumul la apa de sus de la un robinet si da-i si freaca jos pe ciment,printre masini si urlete de trebuie sa stai cu geamurile inchise in miez de vara.
Nu cred ca este un caz izolat in Romania,cel putin eu mai stiu un bloc si mai si.pupici
dya
Scris: Wednesday, July 30, 2008 8:40 AM
Nivel

Nici nu se pune problema ca ar fi un caz izolat , din pacate mai sunt o gramada de cazuri asemanatoare in toata tara.angry
petro
Scris: Wednesday, July 30, 2008 4:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2008
Este si la noi in oras un bloc de genul asta. Cei care locuiesc acolo au avut datorii imense la intretinere pe care le-a achitat (sau iertat) primaria. Anul trecut le-a renovat blocul, le-au pus mai multe tomberoane in zona, dar degeaba. Cand treci pe-acolo e dezastru: gunoaie cat vezi cu ochiul, toti in fata blocului cu diverse activitati, unele dintre cele descrise de carla, si nu fac curatenie decat cand vin cei de la primarie si se iau de ei. Cred ca s-au obisnuit cu militaria. E dizgratioasa imaginea, dar asta e... Traim in Romania!
raly
Scris: Wednesday, July 30, 2008 10:10 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Doamne fereste!Eu nu am vazut inca asa ceva!sorry1
carla
Scris: Wednesday, July 30, 2008 10:10 PM
Nivel

...si asta ne ocupa tot timpul,vorba cuiva...
evita
Scris: Thursday, July 31, 2008 12:02 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/13/2006
Nu sunt cazuri singulare, fetelor, si asta e de rau! In loc sa ne civilizam, mai mult regresam. Am si eu pe strada pe care locuiesc niste vecini care stau cu chirie in imobile ale Primariei, nu muncesc, stau toata ziua si vand rame, beau banii si se cearta.M-am intrebat de multe ori din ce traiesc, pentru ca nu au nici un ajutor.Afacerea cu ramele merge bine pe perioada de vara, cand ii vezi cu scutere, iar iarna ii vezi mishunand de ici pe colo. Oricum statul este vinovat, in conceptia lor, pt ca nu ii ajuta, insa ei nu au muncit in viata lor, sau daca au facut-o, au ajuns la concluzia ca nu e de ei. Ocupatia de baza este sa vanda rame si sa se inmulteasca, oricand si oricum.Deja nu mai stiu fiecare cati copii mai are, pentru ca in 3 ani de cand m-am mutat in zona au tot facut copii...Trist, dar adevarat. Asta e Romania noastra, frumoasa, dar pacat ca e populata cu oameni de genul asta.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.