Povestesc despre “ tradare ”
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Scris: Saturday, May 16, 2009 2:17 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Eu sunt dezamagita...
Maria & Mario
Scris: Saturday, May 16, 2009 2:30 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Offff ! rambo
oanalaurisa
Scris: Saturday, May 16, 2009 2:35 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007

Nu mai inteleg nimic...
katy_lumika
Scris: Saturday, May 16, 2009 2:36 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2008
Mare chestie, a copiat un text si cineva vrea banuti....
Huhalcool
Ely
Scris: Saturday, May 16, 2009 2:52 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Ori se face reclama la blog ,bineanteles noi fiind curioase accesam bloguluff .
Si totusi cum de s-a aflat de postarea lui Taki asa de repede ciudatuff . Vorba ta Katy mare chestie.
taki
Scris: Saturday, May 16, 2009 3:22 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

minune_84 wrote:
Stimata doamna Taki. Desi treceti printr-o perioada dificila...

Imi cer scuze pentru ca m-am inspirat din textul dvs. Chiar cautam ceva pe net despre cum sa trec mai repede peste aceasta tradare si uite ca am dat peste minunatele vorbe care mi-au dat speranta ca o sa fie bine.

Nu stiam ca "raspunsurile" nu se pot reproduce sau expune si in alta parte....angel . Nu mai stiu de unde m-am inspirat dar cu siguranta nu era un blog personal...ci un raspuns dat unei persoane in suferinta.

In speranta ca am clarificat lucrurile, ma mandresc cu taria dvs de caracter redata in scris....pur si simplu mi-ati expus trairile.
kali
Scris: Saturday, May 16, 2009 3:26 PM
Nivel

Nu e mare chestie, bineinteles... si nici nu cred ca e vorba de bani.

Insa corect ar fi fost sa puna macat ghilimele- daca nu sa precizeze sursa. Poate ca i s-a parut ca doamna respectiva a reusit sa exprime ceea ce simte, mult mai bine decat ar fi putut sa o faca ea insasi. Motivele sunt ale ei, insa stiu ca eu chiar am apreciat modul in care a scris si mi s-a parut desteapta insiruirea de cuvinte si concluzii. Desteptaciune pe care am atribuit-o lui Taki. Si i-am raspuns ei, ca urmare a postarii care am crezut ca-i apartine.

Dezamagita sunt si pentru ca ati sarit in capul "autoarei". Trebuie sa stim sa ne recunoastem greselile. Nu e mare lucru, dar conteaza. Pentru mine.

taki
Scris: Saturday, May 16, 2009 3:29 PM
Nivel

kali wrote:

Dezamagita sunt si pentru ca ati sarit in capul "autoarei". Trebuie sa stim sa ne recunoastem greselile. ...

Cred ca tocmai am facut-o.hail
kali
Scris: Saturday, May 16, 2009 3:31 PM
Nivel

taki wrote:

Cred ca tocmai am facut-o.hail

Daaaasorry Cred ca postam in acelasi timp, ca eu nu vazusem raspunsul tau.
mama Alessiei
Scris: Saturday, May 16, 2009 4:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2009
Sigur, cind cineva vrea sa-si descarce sufletul asterne pe hirtie ceea ce a suferit si simte in acel moment, nu "googaleste" ca sa copieze de la altii...
ma rog, tradarea e tradare, se mai intimpla si la altii iar noi ne-am expus parerile...sa fiti iubite va urez pupici
Rody
Scris: Saturday, May 16, 2009 5:27 PM
Nivel

Inregistrat: 6/10/2006
Cred ca si eu am sarit calulsorry sorry sorry
taki
Scris: Saturday, May 16, 2009 5:30 PM
Nivel

mama Alessiei wrote:
Sigur, cind cineva vrea sa-si descarce sufletul asterne pe hirtie ceea ce a suferit si simte in acel moment, nu "googaleste" ca sa copieze de la altii...

Asa este, trebuia sa-mi scriu singura textul cum am facut-o pana acum insa nu-mi gaseam cuvintele in urma a ceea ce mi s-a intamplat. Departe de mine idea ca daca ma uit pe google o sa gasesc ceva si vin sa mai postez aici ca nu am destule postari...sau idei proprii.

Nu cred ca sunt singura care "googaleste" in speranta de a gasi ceva. Eu am facut-o din dorinta de a vedea cum au trecut si celelalte peste aceasta grea incercare nicidecum in speranta de a copia de la altii. M-am oprit asupra celor scrie de minnie pentru ca in sufletul meu existau aceleasi rabufniri si dorinte arzatoare de a merge mai departe. Mi-a placut si am redat, am gresit si mi-am asumat greseala.

Nu stiu, e usor sa jignesti in ziua de azi....mai ales cand nu cunosti un om.

Am facut din acesta prapastie a sufletului meu un adevarat circ. closedtopic
Rody
Scris: Saturday, May 16, 2009 5:45 PM
Nivel

Inregistrat: 6/10/2006
taki wrote:

Asa este, trebuia sa-mi scriu singura textul cum am facut-o pana acum insa nu-mi gaseam cuvintele in urma a ceea ce mi s-a intamplat. Departe de mine idea ca daca ma uit pe google o sa gasesc ceva si vin sa mai postez aici ca nu am destule postari...sau idei proprii.

Nu cred ca sunt singura care "googaleste" in speranta de a gasi ceva. Eu am facut-o din dorinta de a vedea cum au trecut si celelalte peste aceasta grea incercare nicidecum in speranta de a copia de la altii. M-am oprit asupra celor scrie de minnie pentru ca in sufletul meu existau aceleasi rabufniri si dorinte arzatoare de a merge mai departe. Mi-a placut si am redat, am gresit si mi-am asumat greseala.

Eu nu cred ca ai facut-o cu intentie rea.Erai prea trista in suflet incat ceea ce ai vazut scris ai simtit ca ti se potriveste exact.Eu asat cred.Capul sus ca esti tanara frumoasa,ai toata viata inaintepupici pupici pupici pupici
mama Alessiei
Scris: Saturday, May 16, 2009 5:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2009
taki wrote:

sorry Stai linistita draga, nu te jigneste nimeni, circul s-a creat pentru ca s-a suparat tare d-na respectiva (de parca i-ai furat drepturile de autor) si fetele, ca si mine, nu mai stiam despre ce "tradare" se vorbeste...pupici pupici pupici
Adell*
Scris: Saturday, May 16, 2009 6:04 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/9/2009
kali wrote:
Nu e mare chestie, bineinteles... si nici nu cred ca e vorba de bani.

Insa corect ar fi fost sa puna macat ghilimele- daca nu sa precizeze sursa. Poate ca i s-a parut ca doamna respectiva a reusit sa exprime ceea ce simte, mult mai bine decat ar fi putut sa o faca ea insasi. Motivele sunt ale ei, insa stiu ca eu chiar am apreciat modul in care a scris si mi s-a parut desteapta insiruirea de cuvinte si concluzii. Desteptaciune pe care am atribuit-o lui Taki. Si i-am raspuns ei, ca urmare a postarii care am crezut ca-i apartine.

Dezamagita sunt si pentru ca ati sarit in capul "autoarei". Trebuie sa stim sa ne recunoastem greselile. Nu e mare lucru, dar conteaza. Pentru mine.

Ai perfecta dreptate,trebuie sa stim sa ne recunoastem greselile!Si eu sunt de aceeasi parere;Taki,constat ca esti suficient de citita incat sa fi in stare sa tastezi cateva randuri in care sa-ti exprimi starea sufleteasca!Sti ce cred eu?Chiar daca povestea 'autoarei'ti se potrivea tot exista particularitati,trairi individuale care cred ca le-ai omis...Nu asta e important acum si nici nu e iesit din comun ce ai facut,important e sa ai curaj,sa speri ca maine iti va fi mai bine decat azi,sa stai aproape de oameni care-ti inteleg suferinta si te pot ajuta cu adevarat sa treci peste ce simti!Insa ai grija cum ii alegi acesti 'oameni',din proprie experienta iti spun ca sunt prea putini interesati sincer de ce se intampla cu cel de langa ei...deschide bine ochii si mergi mai departe,meriti sa-ti fie bine!Eu iti doresc din tot sufletul sa ai parte doar de bucurii,sa reusesti sa-ti cresti frumos fetita si sa-ti gasesti curand sufletul pereche;el exista cu siguranta,crede-ma!:)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.