Povestesc despre “ tradare ”
Subiectul anterior · Subiectul urmator
taki
Scris: Friday, May 15, 2009 10:35 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Tradarea...

kali
Scris: Friday, May 15, 2009 10:44 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Ce furtuna de sentimente razbat dincolo de cuvinte!
Nu stiu si nu ma pricep sa dau sfaturi in asemenea situatii, insa sper sa-ti gasesti linistea cat de curand.
Iar parerea mea e : daaa! Exista cel potrivit pentru tine, doar ca nu v-ati gasit inca.
Ai atatea de oferit si esti atat de deosebita, incat ar trebui sa fie orb sa nu te remarce. Rabdare doar...
Cris-DL
Scris: Friday, May 15, 2009 11:00 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
...multa durere se simte in cele scrise de tine, Alina si, sincer, chiar nu meriti sa suferi.
Nici eu nu`s buna de dat sfaturi, dar cu rabdare sunt convinsa ca vei gasi ceea ce cauti... si sigur ca exista cineva care sa te merite si sa-ti impartaseasca sentimentele, dar se lasa mai mult asteptat... computerlove computerlove
ingerash
Scris: Friday, May 15, 2009 11:30 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Alina,ai incredere ca acel barbat care este pentru tine existacomputerlove ,asa cum si pentru mine a existat si exista si este langa mineangel coeur coeur .Am suferit si eu,am urat,am disperat...
Iti doresc toata fericirea din lume!angel iloveyou iloveyou computerlove
petro
Scris: Friday, May 15, 2009 11:30 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2008
Mi-a placut foarte mult ce a scris Miri la un alt topic, cred ca se potriveste starii tale

Miri wrote:
daca vrei sa mergi inainte, nu sa stai pe margine gandind la ce a fost(pentru ca nu merita!), scutura-ti cenusha trecutului de pe aripi, uita-te in jur la cei pe care te poti bizui si reinvata sa zbori!

Sigur vei gasi ce cauti. Tu deja ai tras niste concluzii care te vor ajuta pe viitor sa faci alegeri mai bune! pupici
alinus
Scris: Friday, May 15, 2009 1:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2008
Alina e tare dureros ce ti s-a intamplat si stiu ca ai dreptate in ceea ce spui dar problema e alta: fetita. Daca te desparti tu iti revii si iti refaci viata, el la fel dar cea care va suferi si va ramane cu cicatrici pe toata viata e fetita.Mai ales daca el se comporta frumos cu fetita si ii arata ca o iubeste. Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti clar si deschis cu sotul despre ce se intampla. Trebuie sa afli ce anume il determina sa te insele, ce nu ii convine in relatia voastra sexuala de te inseala, ce isi doreste si nu are curajul sa-ti spuna. Doar asa poti sa afli care e problema: comunicand! Parerea mea asta e : sa discuti serios cu el pentru ca nu e vorba doar de voi doi, la mijloc e fetita. Iti doresc multa intelepciune si tarie de caracter!pupici pupici pupici pupici
taki
Scris: Friday, May 15, 2009 1:07 PM
Nivel

alinus wrote:
Alina e tare dureros ce ti s-a intamplat si stiu ca ai dreptate in ceea ce spui dar problema e alta: fetita. Daca te desparti tu iti revii si iti refaci viata, el la fel dar cea care va suferi si va ramane cu cicatrici pe toata viata e fetita.Mai ales daca el se comporta frumos cu fetita si ii arata ca o iubeste. Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti clar si deschis cu sotul despre ce se intampla. Trebuie sa afli ce anume il determina sa te insele, ce nu ii convine in relatia voastra sexuala de te inseala, ce isi doreste si nu are curajul sa-ti spuna. Doar asa poti sa afli care e problema: comunicand! Parerea mea asta e : sa discuti serios cu el pentru ca nu e vorba doar de voi doi, la mijloc e fetita. Iti doresc multa intelepciune si tarie de caracter!pupici pupici pupici pupici

Iubita eu sunt divortata. Fetita isi cunoaste foarte bine tatal si stie sa faca diferenta intre tatal ei si prietenul meu (EX).

Kiki
Scris: Friday, May 15, 2009 1:25 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Alina, fiecare avem in lumea asta cate un suflet pereche. Problema e ca multe alte suflete total incompatibile iau cateodata forma si imaginea celui perfect. Numai tradarile si dezamagirile ne fac sa mergem mai departe sa il cautam si sa il gasim pe acel THE ONE. Tine minte ca esti o invingatoare si vei merge mai departe. Si da, ai dreptate. "Recidivistul" tot recidivist ramane, oricat de frumos l-ai "ambala". iloveyou
Miri
Scris: Friday, May 15, 2009 2:12 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Alina, exista pe lumea asta un suflet pereche cu al tau, care te asteapta sa-l descoperi....Si asteapta....
Intr-o zi, va veti intalni si abia atunci vei intelege de ce a trebuit sa treci prin dezamagiri pentru a ajunge la el!angel

Iar dreptul la zbor nu ti-l va lua nimeni, niciodata, oricat de mult ar incerca sa te raneasca!

Si da, fiecare are dreptul la o a doua sansa, atunci cand greseste!Dar atat!closedtopic
Maria & Mario
Scris: Friday, May 15, 2009 2:30 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Alina , esti o leoaica frumoasa si trebuie sa lupti pentru tine si pentru Sasha ! Restul ..... e trecator ! Tu nu pune la suflet , nu te invinovati ca ti-ai deschis inima si ai iubit inocent ! Asta e viata ! Nu te-a meritat - pierderea lui ! Mobilizarea si cu zambet cuceritor inainte ! Sunt convinsa ca va veni si ziua cand , radiind de fericire , vei spune : El e ! Si gata !
Noi va dorim sa fiti iubite ! computerlove computerlove computerlove
misha
Scris: Friday, May 15, 2009 4:22 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
Esti de admirat, Alina, pentru taria de care vrei sau chiar dai dovada, caci numai tu stii ce este in sufletul tau. Sa nu-ti para rau ca ai iubit sincer, cel putin tu stii de inseamna... Bucura-te ca ai cel mai de pret dar pentru o femeie: copilul tau, cauta in tine forta sa mergi mai departe si vei fi muuult mai fericita! pupici pupici pupici

t-mihaela
Scris: Friday, May 15, 2009 6:35 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
taki wrote:

O exista cineva in viata asta care sa ma iubeasca cu adevarat?cry

Of, bineinteles ca exista ,it's just a matter of time pupici Da-ti timp,miracole exista, eu sunt unul dintre ele .Si daca n-a mers din prima ai incredere ca va merge intr-o buna zi.pupici iloveyou
Ely
Scris: Friday, May 15, 2009 8:40 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Taki imi pare tare rau ,dar nu tu esti de vina ca ai iubit ,e normal si frumos sa iubesti.Nu trebuie sa-ti reprosezi,dimpotriva ai iubit sincer si sa nu-ti para rau.Se poate intampla oricui,toate iubim si nu stim niciodata pe cine iubim cu adevarat ,nu esti prima si nici ultima persoana cu siguranta ai sa mai iubesti si ai sa fii iubita,esti frumoasa,ai un suflet mare si sigur ai sa gasesti persoana cu care sa-l imparti .Iar de iubit singura persoana in care poti avea incredere cu adevarat este Sasha fetita ta ea mereu te va iubi sincer .Cat despre concluziile date de tine sunt total de acord "Lupul isi schimba parul dar naravul ba.hearts coeur pupici
Lilly of the valley
Scris: Friday, May 15, 2009 9:14 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
Trebuie sa crezi cu tarie ca exista si o jumatate a ta!
Nimic din ce ti-as spune nu ti-ar putea sterge suferinta pricinuita de EX. Iti doresc sa vina mai repede acea zi cand vei fi pe deplin fericita! Meriti asta! Esti speciala, poti darui multa iubire! Si frumoasa, tare frumoasa!
iloveyou
alinus
Scris: Friday, May 15, 2009 9:24 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2008
Alina scuza-ma! NU sunt de foarte mult pe forumul asta si de aceea nu stiu asa de multe despre tine. Oricum sunt sigura ca undeva exista pentru tine cineva care sa te iubeasca asa cum meriti. Capul sus si mergi mai departe.pupici pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.