Posibila sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Stasiana
Scris: Tuesday, March 20, 2018 5:42 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/20/2018
Buna, fetelor! Este primul forum pe care scriu, deci imi cer scuze pentru vreo greseala. Am o problema si as avea nevoie de niste sfaturi. Eu am menstruatia neregulata (in ultimele luni de 33-34 zile), iar ultimul cm a fost pe data de 5.02 si a durat ?apte zile. Pe 18 am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare. Ieri am facut un test de sarcina si a iesit negativ, desi in ultimele zile am avut stari de voma, inclusiv in aceasta dimineata. Sanii imi sunt sensibili si am dereglari in ceea ce priveste pofta de mancare. Deja este 20 martie nu cm nu pare sa isi faca aparitia. Este posibil sa fiu insarcinata, chiar daca a iesit testul negativ?
Andreea06
Scris: Tuesday, March 20, 2018 5:46 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Buna.. nu cred sa fie sarcina, testul ar trebui sa iasa pozitiv deja..
Stasiana
Scris: Tuesday, March 20, 2018 6:01 PM
Nivel

Multumesc pentru raspuns. Mai astept cateva pareri. Am citit încontinuu despre testele fals negative si desi m-am gandit ca ar fi trebuit sa apara pozitiv dupa atata timp, simptomele exista.. Pe test scria ca este pentru orice moment al zilei si l-am facut dupa amiaza..poate ar trebui sa mai incerc unul dimineata, dar, dupa calculele mele, sunt la a 4-a zi de intarziere a cm.
Dana_
Scris: Tuesday, March 20, 2018 6:22 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/23/2017
Repeta testul dimineata . Dupa parerea mea ar fi trebuit sa fie pozitiv la 4 zile de intarziere ..dar poate nu era bun testul. Cat despre simptome..sensibilitatea sanilor a fost si la mine inainte sa am testul pozitiv dar greturi am avut doar dupa 6 sapt de sarcina cand apar in general tot felu de simptome specifice unei sarcini
Stasiana
Scris: Tuesday, March 20, 2018 6:42 PM
Nivel

Multumesc! O sa repet testul peste cateva zile, sper sa iasa pozitiv. Iar cu starile de greata, am ramas putin surprinsa pentru ca nu am avut niciodata probleme de genul acesta.
Andreea06
Scris: Tuesday, March 20, 2018 7:17 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Stasiana wrote:
Multumesc pentru raspuns. Mai astept cateva pareri. Am citit încontinuu despre testele fals negative si desi m-am gandit ca ar fi trebuit sa apara pozitiv dupa atata timp, simptomele exista.. Pe test scria ca este pentru orice moment al zilei si l-am facut dupa amiaza..poate ar trebui sa mai incerc unul dimineata, dar, dupa calculele mele, sunt la a 4-a zi de intarziere a cm.

Poate n-am calculat eu bine atunci, dar mi se parea mai mult de 4 zile intarziere. Si contact de pe 18, spermatozoizii rezista 6 zile max deci cel tarziu pe 24 febr ar trebui ovulatia. Implantarea are loc in urmatoarele 12 zile, dupa aceea testul ar iesi pozitiv, deci dupa 8 martie ai fi avut sanse la test pozitiv. Ieri a fost in 19 martie... de asta mi se pare putin probabil, ca si un test cu sensibilitate scazuta ar fi prins deja..
Poate sunt cauze medicale (nu neaparat ceva grav) pt care intarzie.. sau stres, schimbari la greutate, dieta, regim, sport intens etc.

Mai incearca cu contacte mai dese daca va doriti bebe si te asteptam la clubul aspirantelor sa discuti cu mai multe femei ce au aceeasi dorinta ca a ta :)
Izabela0009
Scris: Thursday, April 19, 2018 8:56 AM
Nivel

Inregistrat: 4/19/2018
Buna ma pute?i ajuta ?i pe mine cu un raspuns va rog frumos . Am facut neprotejat cu iubitul ?i acum 3 zile am avut o menstrua?ie dar câteva picaturi ?i aia când mergeam la baie , ?i acum de diminea?a am facut un test de sarcina dar a doua liniuta a ie?it mai ?tearsa se poate sa fie sarcina ?
Ratonita
Scris: Thursday, April 19, 2018 9:12 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/26/2018
Izabela0009 wrote:
Buna ma pute?i ajuta ?i pe mine cu un raspuns va rog frumos . Am facut neprotejat cu iubitul ?i acum 3 zile am avut o menstrua?ie dar câteva picaturi ?i aia când mergeam la baie , ?i acum de diminea?a am facut un test de sarcina dar a doua liniuta a ie?it mai ?tearsa se poate sa fie sarcina ?
Daca ai citit testul in perioada indicata de producator,chiar daca liniuta e mai ?tearsa probabil ca e sarcina iar acele picaturi sa fi fost sangerare de implantare. Pentru siguran?a ta mergi la un medic sau fa un betaHCG
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.