|
|
|
| Monday, April 15, 2013 |
| Thursday, September 19, 2013 3:54 PM |
1 [0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi] |
|
|
|
Buna fetelor.Din ce vad la voi se poate si mai bine si mai rau cu papa.Credeam ca doar noi nu prea papam.Sincer am senzatia ca nu-i place mancarea pe care i-o fac zilnic dar ma incapatanez sa fie sanatoasa.asa ca...plansete scancete rugaminti si uneori victorieeeeeeeeeeee.la 1 an si 8 luni ora 6-7 san apoi la 9-9.30 fructe(digerabile si asimilabile doar pana in ora 14) conform cartilor de biologie dar nu ma ucideti pt asta ora 12 putin san sa facem nani apoi la 14 ciorba (pui bio cu paste facute in casa sau galuste din kamut)vita cu legume diverse si multe sau legume fierte si carnita(peste cu broccoli sau dovlecel vita cu mei, hrisca si legume,quinoa,amarant,ficat cu cartofi etc.curcan, iepure).Asta se intinde pana la 16 desi nu ar trebui sa dureze mai mult de 30 minute masa,dar nu ma indur sa-l las flamand. ora 18-19 iaurt cu cereale organix sau lapte hipp cu cerealele amintite sau coltunasi sau mamaliga cu branza calcica si iaurt ,binenteles completat cu biscuiti organix ca fara nu papa sa-l omori. ora 21.30 san Voiam sa va intreb daca ati dat ficat de vita bebeilor ca nu prea mai am de unde face rost de ficat de pui de casa.Si la uleiuri in afara de unt de cocos,ulei de rapita si de masline de care mai dati?
|
|