Poluarea din Gradina Cismigiu !

Options Poluarea din Gradina Cismigiu !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
allinta
Postat: Wednesday, September 2, 2009 2:04 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Bucurestiul este ingrozitor de poluat.
Din fericire, exista o multime de parcuri unde ne putem bucura de aer curat alaturi de familie sau prieteni.
Din pacate, Cismigiul nu face parte dintre parcurile unde te poti bucura de aerul nepoluat, din cauza norilor de praf ce se ridica din nisipul neschimbat cu anii.
Adulti si copii plecam din acest parc plini de praf din cap pana in picioare, cu narile si gatul imbacsite de particulele minuscule de nisip. Parca am fi vizitat un santier in lucru, nu un parc ce ar trebui sa fie o oaza de aer curat.

Vin cu propunerea ca in locul nisipului sa se monteze dale din cauciuc special, asa cum deja exista in alte parcuri bucurestene si unde nu simti fir de praf.

Daca doriti ca Cismigiul sa nu mai fie poluat, va rog sa semnati aceasta petitie.

https://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html
danab
Postat: Wednesday, September 2, 2009 2:46 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Poate luna trecuta as fi semnat imediat petitia, dar, dupa ce am vazut unele din cele mai mari parcuri din Europa in care dalele/aleile bitumate/aleile cu piatra cubica au fost inlocuite cu piatra maruntita sau nisip din consideratii ecologice nu ma mai grabesc sa semnez.
allinta
Postat: Wednesday, September 2, 2009 9:15 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
danab wrote:
Poate luna trecuta as fi semnat imediat petitia, dar, dupa ce am vazut unele din cele mai mari parcuri din Europa in care dalele/aleile bitumate/aleile cu piatra cubica au fost inlocuite cu piatra maruntita sau nisip din consideratii ecologice nu ma mai grabesc sa semnez.

Sunt convinsa ca, in cativa ani, incepand problemele de sanatate ale copiiilor ( astm sau alergii ), vor inlocui nisipul si pietrisul generatoare de praf si boli.
In tarile civilizate, edilii tin cont, in special, de sanatatea cetatenilor.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed