Poftele in sarcina - cea mai ciudata combinatie

Options Poftele in sarcina - cea mai ciudata combinatie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Laura&Alfonso
Postat: Saturday, March 10, 2007 11:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
eu mancam cartofi prajiti cu iaurt natural...acuma nu as mai manca asa ceva nici daca ma bati..in schimb in sarcina era un deliciu pt mine
Cris-DL
Postat: Saturday, March 10, 2007 11:46 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
mihaela75 wrote:
Dulceata cu muraturidance Mod de servire: se ia o felie de paine se unge cu dulceata, se pune in farfurie o muratura taiata felii si se incepe :o gura de paine cu dulceata, o felie de muratura pana ne ghiftuim alcool

hohot si eu dulceata pe mamaliga .... acum cand ma gandesc la combinatie imi vine sa puker dar atunci era buna
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, March 11, 2007 8:41 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
cris22tyna wrote:

hohot si eu dulceata pe mamaliga .... acum cand ma gandesc la combinatie imi vine sa puker dar atunci era buna

mai uite asta imi zicea tata ca mancau el si fratii lui cand erau copii.. erau saraci si nu vedeau ei dulciuri ca acum si pt ei mamaliga cu gem sau dulceata era o delicatesa! cih!!!! brrr1 eu nu as putea manca asa ceva...

mai am o prietena care mananca si acum supa sau ciorba (de orice fel) numai cu branza sau cascaval inauntru. altfel, cica, nu e buna!fool
bereea
Postat: Sunday, May 20, 2007 4:23 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22774
Moaaama, ce combinatii ati putut inventa.Eu nu am facut combinatii din asteanici atunci , nici acum.hohot
Rody
Postat: Tuesday, October 9, 2007 10:52 AM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Eu cand eram insarcinata cu Elo,imi placea sa rontai guma de mestecat.Imi luam cu gramezile guma de mestecat,doar cat se ducea dulceata aia si dupa o aruncam si o luam de la capat,plus piersici.Mancam cate un kg pe zi.Acuml a bebe 2 inca nu stiu ce inca,dar asa la prima vedere imi plac enorm STRUGURI,ceea ce eu nu mancam de obicei.Mai vedem pe parcus ce si cumras sic
sousourel
Postat: Tuesday, October 9, 2007 8:49 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ma intreb daca asa-zisele "pofte" nu reprezinta o reactie a organismului la o nevoie marita dintr-o anumita substanta necesara. Strugurii, cred, contin magneziuoare

Cand eram insarcinata, cam pe tot parcursul sarcinii, de altfel, consumama in cantitati industriale lapte (calciu) si seminte (magneziu), impreuna cu zilnicul kg de mere (vit C).
Rody
Postat: Tuesday, October 9, 2007 9:41 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
sousourel wrote:
Ma intreb daca asa-zisele "pofte" nu reprezinta o reactie a organismului la o nevoie marita dintr-o anumita substanta necesara. Strugurii, cred, contin magneziuoare

Cand eram insarcinata, cam pe tot parcursul sarcinii, de altfel, consumama in cantitati industriale lapte (calciu) si seminte (magneziu), impreuna cu zilnicul kg de mere (vit C).

Sa sti ca ai dreptate.Asa cred si eu.Ma-m aprovizionat astzi cu vre-o 3 kg de struguriras
sousourel
Postat: Wednesday, October 10, 2007 8:05 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Pofta mareras

Offtopic, ce noroc ca esti gravida, eu am o supermegapofta de mancare, total nejustificataalcool
Kmy
Postat: Wednesday, October 10, 2007 8:44 PM

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Haideti sa va zic si eu o pofta : amestecam o conserva de ton (cu ulei cu tot) cu o conserva de boabe de porumb, maioneza, bulion (Tomate frito aici) si castraveti muratitocati marunt. Imi luam o paine proaspata si essen Bine ca au inceput greturile si nu a durat mult nebunia astapuker puker
Cand avem greturi mancam multa inghetata.
Sfefania_Johansson
Postat: Wednesday, October 24, 2007 4:57 PM

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
Bine v-am gasit flowers eu sunt gravida in 29 de saptamani iar pofta care o am mai nou este de prune cu laptesic nu e de speriat, nu fac ture la baie, dar simt ca ma ajuta sa imi functioneze corpul normalbravo adevarul e ca de la inceputul sarcinii si pana acum, am trecut prin mai multe faze ale poftelor..la inceput mancam cate 1 borcan de masline zilnic, acum nu pot nici sa le vad..apoi am trecut la faza "supa de pui cu galuste"..mancam cate 2l de supa zilnic (pe langa alte bunatati).. pe urma a venit faza "paine cu philadelphia si gem"..le schimb mereu..si mai am si zile in care mananc clementine (pana la 1kg) cu alune de padure (cel putin 200grame )..
mihaela75
Postat: Wednesday, October 24, 2007 6:11 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
hohot Si eu tot asa am avut poftele , in faze.Cel mai mult mi-a placut faza de ardei iuti ,mi-era si frica sa ma duc la buda sic
Sfefania_Johansson
Postat: Wednesday, October 24, 2007 6:35 PM

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
hohot oricum, mai bine mers mai des la baie decat opusul..daca s-ar gasi must in Suedia probabil ca as bea must cu lapte..asa simt acum..si nici de combinatia asta nu mi-e frica
AlexandraL
Postat: Wednesday, November 21, 2007 11:35 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Am observat ca subiectul e vechi,dar nu m-am putut abtine sa descriu o combinatie nemaiintalnita.Nu imi apartine mie,ci mamei cand ma avea in burtica: miez de nuca peste care se aplica un strat de...oja!Ce gusturi...cool
S.ELENA
Postat: Wednesday, November 21, 2007 11:47 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7309
Locatia: Printre probleme......
alexandra_lazar wrote:
miez de nuca peste care se aplica un strat de...oja!Ce gusturi...cool

OJA?!?!?!?!?!? Doamne, mai auzisem eu de var de pe pereti sau praf de caramida, dar OJA?!?!?!alcool alcool alcool
praslea_cel_voinic
Postat: Saturday, July 18, 2009 10:14 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
La prima sarcina am putut manca numai pastai verzi gatite amestecate cu iaurt.....Acum vad ca o trag tare cu mustarul....cu orice...ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed