pintescuv

Profil: pintescuv
Despre
Utilizator: pintescuv
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia Bucuresti
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Monday, July 6, 2020
Ultima vizita: Friday, September 18, 2020 10:36 AM
Numarul de postari: 20
[0.00% din toate postarile / 0.26 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Wednesday, September 9, 2020 8:26 AM
diana.dmn wrote:

Da, cu Maftei. Am decis sa aplicam pt subprogram iar cea din iunie a expirat, de asta fac din nou. Ma bucur sa aud ca nu e de speriat fara anestezie. Eu m-am gandit ca e cam ca la hycosy, si daca acolo am rezistat, rezist si acum.

Pt cand va fi procedura, iti urez multa bafta. Teama de esec, ti-o inteleg perfect. Nu e deloc usor.

pintescuv,te vad online. Tu ce ai mai facut?

Te pup, Diana! V-am citit, sunt la curent cu tot ce se intampla, insa nu am mai scris pentru ca am fost in concediu si am luat o pauza de la tot. Trebuia sa mai fac o inseminare si apoi FIV. Sa fiu sincera, sunt un pic revoltata pe tot ce s-a intamplat, asa ca am ales sa ma linistesc si apoi sa reiau procesul.
FIV-ul este destul de costisitor, dar vreau sa ma interesez de programul national (stiu ca exista asa ceva).
Zi frumoasa va doresc! Cheek Kiss
Postat: Wednesday, August 12, 2020 11:46 AM
diana.dmn wrote:
Buna fetelor, multumesc ca v-ati gandit la mine DistanceKiss . Din pacate testul meu e negativ plans
Sunt trista, dezamagita, frustrata..

Imi pare foarte rau, Diana si iti inteleg starile...si eu l-am facut ieri la pranz si a iesit negativ. Imi mai fac si maine dimineata unul, dar nu mai am mari sperante.
Postat: Tuesday, August 11, 2020 1:59 PM
carlita wrote:

Iti fac galerie! majoreta majoreta majoreta
wav
wav
wav Sa fie cu ochisori frumosi!

Diana, pe unde esti? Ce vesti ai? topai topai topai

Multumeeeesc!!!Cheek Kiss
Postat: Tuesday, August 11, 2020 11:24 AM
Andreeax wrote:
Nea?a! Fetele cu inseminare,cum sunte?i? Irinan,cum te sim?i,parca e?ti 11 dpo. A?tept testarea ?i testele pozitive de la voi! majoreta

La mine astazi e a 12-a zi si am testul langa mine de dimineata. Nu stiu daca sa-l fac sau nu...medicul mi-a zis sa il fac in ziua 14 - asta ar insemna joi. Cel mai probabil il voi face mai tarziu, nu cred ca rezist pana joi.uff
Postat: Tuesday, August 11, 2020 8:59 AM
Hei, fetelor! Sa aveti o zi frumoasa!
Diana, ai facut testul? Ma gandesc la tine. Cheek Kiss
Postat: Friday, July 31, 2020 8:37 AM
Mihaela14 wrote:
Succes fetelor cu iui, sa fie lipicio?i! Clap

Multumim mult, Miha! Asa sa fie! Cheek Kiss
Postat: Thursday, July 30, 2020 4:27 PM
diana.dmn wrote:

Tocmai urmeaza sa intru pt inseminare! Hilar Sa imi tineti pumnii! Simt ca va fi bine! coeur

Bafta, Diana! Doamne ajuta sa fie bine! Sa iasa doua liniute dupa 12 zile. Cheek Kiss
Astazi am facut si eu a doua inseminare.
Ieri am fost la monitorizare, eram in ziua 9 si aveam un folicul de 24mm, iar endometrul avea o grosime de 11.9. Mi se pare ca am ovulat foarte devreme, dar probabil ca m-a ajutat si Gonal-ul.
Medicul mi-a spus sa nu mai fac Ovitrelle, asa ca de dimineata am facut IUI, la recomandarea lui.

Sper sa fie bine de data asta...
Subiect: Clubul aspirantelor - 81
Postat: Wednesday, July 22, 2020 5:21 PM
Va mul?umesc mult, fetelor pentru încurajari. Andreea, îmi pare rau pentru testul negativ, dar sa ?tii ca te inteleg ca nu ai mai avut rabdare. Eu sunt ok pana în ziua 12-14 dpo, când incep sa nu mai am rabdare ?i imi vine sa fac muuulte teste.
Astazi am fost la medic pentru ca urmeaza sa plecam in concediu ?i voiam sa ?tiu care sunt urmatorii pasi. Mi-a recomandat Gonal F 300 si mai incercam si luna asta IUI, sa vedem cum o sa fie. Mi-a spus ca este o stimulare usoara, nu vrea sa maresc doza.
I-am spus ca sper sa fie ultima luna în care vin sa imi dea reteta. Cray
Va pup pe toate ?i sper sa fie bine pentru toata lumea.
Mai face cineva inseminare luna asta?
Subiect: Multumesc
Postat: Wednesday, July 22, 2020 5:18 PM
Va mul?umesc mult, fetelor pentru încurajari. Andreea, îmi pare rau pentru testul negativ, dar sa ?tii ca te inteleg ca nu ai mai avut rabdare. Eu sunt ok pana în ziua 12-14 dpo, când incep sa nu mai am rabdare ?i imi vine sa fac muuulte teste.
Astazi am fost la medic pentru ca urmeaza sa plecam in concediu ?i voiam sa ?tiu care sunt urmatorii pasi. Mi-a recomandat Gonal F 300 si mai incercam si luna asta IUI, sa vedem cum o sa fie. Mi-a spus ca este o stimulare usoara, nu vrea sa maresc doza.
I-am spus ca sper sa fie ultima luna în care vin sa imi dea reteta. Cray
Va pup pe toate ?i sper sa fie bine pentru toata lumea.
Mai face cineva inseminare luna asta?
Subiect: Clubul aspirantelor - 81
Postat: Monday, July 20, 2020 1:35 PM
diana.dmn wrote:
pintescuv, ai facut testul? majoreta

Buna, Diana! Da, am facut ieri testul, insa este negativ. Trebuie sa sun medicul si sa vedem ce urmeaza.
In principiu, mi-a zis sa fac 3 luni IUI si daca nu se va intampla nimic, urmeaza FIV.

In fiecare luna cand vad testul negativ, am un nod in gat. Acum astept sa treaca si sa o iau de la capat.
Multumesc mult ca ti-ai amintit! Cheek Kiss