Pentru mamicile care au lucruri de bebei si care nu mai au nevoie de ele.
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Scris: Sunday, December 9, 2007 6:18 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Miru, draga meapupici , eu nu m-am referit la tarc.
odata ce a primit patutul de la tine, hainute nu stiu de la cate n persoane, alte lucruri de bebe de la alte persoane, cosulet de la alta persoana, cerea laptele praf pe care o mamica il dona , mai vrea si sezlong si scaunel ... ca n-am mai avut rabdarea si starea sa mai inventariez, mi se pare de bun simt sa ceara inchiderea topicului ca are destule.
maine-poimane spune ca n-are scaun de masina, pampers si iaurt si va cere. lumea s-a obisnuit sa ceara!!!!banghead
devreme ce am observat ca intra cam des, presupun ca are net. cum s-a spus sunt lucruri la care renunti cand intr-adevar ai nevoie de banuti.

atat voi mai posta pe acest subiect ca nu vreau sa prelungesc discutia fara rost.
kali
Scris: Sunday, December 9, 2007 9:37 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Dupa parerea mea, deja se exagereaza... haideti sa ne concentram asupra lucrurilor cu adevarat importante si sa nu mai cautam atat, pe altii, "intre coarne".
Cred ca din exces de zel, uitati ca e vorba de donatii de lucruri pentru copii- folosite, uzate, etc.- iar daca faci un bine il faci in folosul piticilor-in primul rand-, care nu au nicio vina ca parintii sunt intr-un fel sau in altul.
Cine are de dat -da din inima, fara a-si mai pune problema "de ce" (cauze ar putea fi multe si incomode), iar gestul ramane la fel de nobil, indiferent de destinatar.
Maria & Mario
Scris: Sunday, December 9, 2007 9:42 AM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Da' voi chiar n'aveti treaba prin casa , ? Acum serios , incepeti sa .... ce ? Mai mult creati discutii care sincer .... nu va privesc ! E treaba mea daca vreau sa dau si pielea de pe mine ! Si daca o dau si nu se merita , e iar treaba mea !!!! Nu s-a meritat , m-am fraierit, e iar treaba mea ! M-am cam saturat sa intru pe forum si sa gasesc numai teme de genul asta !

closedtopic
oanalaurisa
Scris: Sunday, December 9, 2007 10:50 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
Maria & mami wrote:
Da' voi chiar n'aveti treaba prin casa , ? Acum serios , incepeti sa .... ce ? Mai mult creati discutii care sincer .... nu va privesc ! E treaba mea daca vreau sa dau si pielea de pe mine ! Si daca o dau si nu se merita , e iar treaba mea !!!! Nu s-a meritat , m-am fraierit, e iar treaba mea ! M-am cam saturat sa intru pe forum si sa gasesc numai teme de genul asta !

closedtopic

Dar acuma ce sari asa in sus? Da ce vrei,treaba ta,nu trebuie sa sari asa,fiecare are dreptul sa zica ce are chef,iar daca mariuta,eu si altii gandim altfel,care-i problema?
Poate voiam sa donez bani,ca obiecte vechi de copii nu am,atunci ce nu ti se pare indreptatit?
Toata lumea zice ca fiecare are dreptul la propria parere,pai atunci respecta si tu parerea mariutei,ca ea n-a sarit in sus cand tu ai zis ca-ti dai si pielea de pe tine,n-ai decat,ce reactionezi asa?

Rog moderatorii sa inchida acest topic!
kali
Scris: Sunday, December 9, 2007 11:06 AM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
oanalaurisa wrote:

Rog moderatorii sa inchida acest topic!

hohot Vad ca devine un fel de laitmotivhohot
oanalaurisa
Scris: Sunday, December 9, 2007 11:35 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
kali wrote:

hohot Vad ca devine un fel de laitmotivhohot

Da kali,din pacate devine!
adrianayo2003
Scris: Sunday, December 9, 2007 12:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/17/2007
Buna fetelor.
Deci ....incep prin a ruga moderatorul sa inchida topicul.
Am mai intrat pe forum dar abia azi am vazut pe topic ce ati scris.
Deci Mariuta iti pot spune de la inceput ca nu-mi pot deschide un magazin cu lucrurile pe care le-am primit de la fete (VA MULTUMESC). Lucrurile pe care le-am primit imi sunt necesare mie si copilului meu.
Mariuta intradevar am net acasa - nu ma pot lipsi de el pentru ca e singura legatura mai ieftina (mai bine 5 euro la net decat sa vb la tel )prin care pot comunica cu firma de asigurari cu care colaborez.(RCA, CASCO, ASIG LOCUINTEI).
In al II-lea rand nu am cerut bani ...am cerut doar lucruri care nu va mai sunt de folos voua si bb-ilor vostri.
Miru iti multumesc pentru sustinere si intradevar am lasat nr tau de telefon unei fete care avea nevoie de tarc.
In legatura cu patutul...este vorba de un SINGUR patut ...cel donat de Miru pentru care am multumit si pe alt forum.
VA MULTUMESC TUTUROR pentru ajutor.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.